Jump to content

[GR] Ρατσιμος και Ελληνες


Belzebul

Recommended Posts

Και άμα πας εσύ στο εξωτερικό για καμιά σατανιστική τελετή να τους πούμε να σε διώξουν στο αεροδρόμιο γιατί δεν είσαι ξένος και δεν θα γίνεις ποτέ.Δεν έχει νόημα να φέρεσαι στους άλλους σαν να είναι κατώτεροί σου , αυτό είναι υπεροψία και είναι ένα από τα χειρότερα ελλατώματα.

Σατανική τελετή και "πάω στο εξωτερικό" δεν πάνε μαζί...

 

Θα το ξαναπώ όμως άλλη μία... Αν κάποιος έρθει σπίτι σου ακάλεστος και έχει την απαίτηση να μείνει κιόλας (και μάλιστα για πάντα), το θεωρείς υπεροψία να τον διώξεις (αν και αυτό μόνο δεν θα ήταν αρκετό)?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τους ταϊζεις εσύ μόνοι τους δουλεύουν, ούτε η χώρα τους ταίζει.Προς το παρόν δεν έχω δει καμία δημόσια αρχή να αναλαμβάνει ευθύνη να φροντίζει τους μετανάστες.

Εγώ προσωπικά δεν είμαι ρατσιστής , ωστόσο είμαι κατά αυτών που μπαίνουν λαθραία στην χώρα αφού ανεβάζουν τον πληθωρισμό και προκαλούν προβλήματα τόσο στην οικονομία όσο και γενικότερα.

Επίσης δεν το παίζω ότι δεν είμαι ρατσιστής , δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει φερθεί ρατσιστικά στην ζωή του , είναι στη ανθρώπινη φύση δυστυχώς.

Και άμα πας εσύ στο εξωτερικό για καμιά σατανιστική τελετή να τους πούμε να σε διώξουν στο αεροδρόμιο γιατί δεν είσαι ξένος και δεν θα γίνεις ποτέ.Δεν έχει νόημα να φέρεσαι στους άλλους σαν να είναι κατώτεροί σου , αυτό είναι υπεροψία και είναι ένα από τα χειρότερα ελλατώματα.

 

Μια γρήγορη απάντηση σε εσένα... Στον project ετοιμάζω βιβλίο γιατί δεν ξέρει πως είναι τα πράγματα...

 

Τους ταΐζουμε όταν τελειώσουν την δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Αφού τους ποτίζουμε τους ταΐζουμε τους πληρώνουμε για να κάνουν μια δουλειά και πάλι παράπονο έχουν και μας βρίζουν στα αλβανικά... Αλλά να πεις ότι έκαναν τουλάχιστον σωστά τι δουλειά... Αλλά μπα...

Μπορει να ειναι όλα αυτα που λες,

αλλα εδω κανουμε μια συζητηση, και ακομα καποιος που ειναι υπερ σου, θα σε βρισει ετσι οπως μιλας.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπώ όμως άλλη μία... Αν κάποιος έρθει σπίτι σου ακάλεστος και έχει την απαίτηση να μείνει κιόλας (και μάλιστα για πάντα), το θεωρείς υπεροψία να τον διώξεις (αν και αυτό μόνο δεν θα ήταν αρκετό)?

Συγκρίνεις το σπίτι με την χώρα, δηλαδή θα σου φαίνοταν λογικό να μην μπορείς να αλλάξεις χώρα και να μην μείνεις όλη την διάρκεια της ζωής σου στην Ελλάδα.Θα σου άρεσε να ζεις περιορισμένος από σύνορα?Εμένα σίγουρα όχι , αλλά όπως είπα και πριν είμαι κατά των αλλοδαπών οι οποίοι εισέρχονται παράνομα στην χώρα και εδώ κολάει αυτό με το σπίτι που είπες.Σε διαφορετική περίπτωση είμαι κατά της άποψης αυτής, εφ' όσον έχουμε δημοκρατία και ζούμε σε μια παγκοσμιοποιημένη κοινωνία.

 

Μια γρήγορη απάντηση σε εσένα... Στον project ετοιμάζω βιβλίο γιατί δεν ξέρει πως είναι τα πράγματα...

Τους ταΐζουμε όταν τελειώσουν την δουλειά...

Μόλις κάνεις ΑΟΘ και ΑΟΔΕ θα καταλάβεις ακριβώς τι εννοώ.Ουσιαστικά δεν τους ταίζουμε εμείς ακόμη και τότε αλλά οι ίδιοι , αφού όταν πας σε μια χώρα και δουλεύεις αυξάνεις την συνολική παραγωγικότητα και την ανάπτυξη εθνικής οικονομίας της χώρας , αφού πχ τα λεφτά που βγάζουν τα ξοδεύουν εδώ οπότε θα στο πω μπακάλικα είναι σαν να γίνεται ανακύκλωση χώρια που ένα μεγάλο ποσοστό αυτών των χρημάτων καταλήγει στο κράτος.

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά?Εμείς φταίμε που όταν θέλουμε δουλεία για σπίτι και έτσι παίρνουμε αλλοδαπούς?Τι να τον κάνω τον έλληνα που βαριέται και κοροϊδεύει?

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις το σπίτι με την χώρα, δηλαδή θα σου φαίνοταν λογικό να μην μπορείς να αλλάξεις χώρα και να μην μείνεις όλη την διάρκεια της ζωής σου στην Ελλάδα.Θα σου άρεσε να ζεις περιορισμένος από σύνορα?

Δεν είσαι περιορισμένος αν συμφωνείς με τους περιορισμούς σου...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι όλα αυτα που λες,

αλλα εδω κανουμε μια συζητηση, και ακομα καποιος που ειναι υπερ σου, θα σε βρισει ετσι οπως μιλας.

 

Τι το περίεργο βρίσκεις; στο συγκεκριμένο quote πως θα το έλεγες εσύ;

 

Παρε δρομο απο το τοπικ, αναγωγο. Μαθε να μιλας δημοσιος και συμπεριφερεσαι.

 

Και οταν προκειται για δουλεια πρωτοι ερχονται και δεν παιρνουν πολλα λευτα.

 

Οταν ολοι οι Ελληνες πηγαν στην Γερμανια και στην Αμερικη να βρουν δουλεια γιατι αυτοι δεν τους εβριζαν? Σαμπως οι Ελληνες καλυτεροι ειναι? Μεσα στην τεμπελια και στην κλεψια ειναι. Παρε παραδειγμα τους πολιτικους, παρε παραδειγμα τους φιλους σου, τους φιλους των γονιων σου: "Μην δουλευεις ρε κατσε να παρεις το επιδομα" Αυτο οταν το ακουσα μου ηρθε να τον φτυσω τον αλλον.

 

Οι πολιτικοι μεσα στην κλεψια, οι παππαδες τα ιδια, τα καναλια/σιριαλ/εκπομπες τα ιδια. Πιοι ειναι πιο μεγαλοι κλεφτες? Οι Αλβανοι ή οι Ελληνες? Που οφειλεται η φτωχια της Ελλαδας? Στους αλλοδαπους ή στους Ελληνες? Εγω παντως αλβανο να κλεβει μεχρι τωρα δεν εχω δει.

 

Πρώτον ανάγωγος δεν είμαι και από ότι λες δεν έχεις ζήσει αρκετά... Προφανώς εσύ δεν έχεις πάει ποτέ σε χωράφι και μαζί με τον πατέρα σου να πάρετε εργάτες.

 

Και οταν προκειται για δουλεια 1πρωτοι ερχονται και [/b]2δεν παιρνουν πολλα λευτα[/b].

1.1 Πήραμε δύο αλβανούς για σκάλισμα επειδή όπως είπα σε άλλο post έχουμε και μαγαζί, και πάει ο πατέρας μου το μεσημέρι να δει αμα σκάλισε και δεν ήταν κανένας εκεί και δεν είχε κάνει τίποτα, μετά έρχεται και μας λέει την επόμενη μέρα πως θέλει και άλλα λευτά.

1.2 Ένας γνωστός παππούς που πέρασε από το μαγαζί μας πριν λίγο καιρό μας λέει πως και δεν πήγε φυλακή και δεν άρπαξε την βέργα να τους περιλάβει γιατί του είχαν χαλάσει τα δέντρα και είχαν αφήσει πόσες ελιές κάτω αλλά δεν τέλιωσαν και την δουλεία στις 2 μέρες που τους έδωσε.

 

2. Παλία ήταν έτσι στην σημερινή Ελλάδα όχι, γιατί τους έχουμε δώσει πολύ αέρα.

 

Οταν ολοι οι Ελληνες πηγαν στην Γερμανια και στην Αμερικη να βρουν δουλεια γιατι 3αυτοι δεν τους εβριζαν? Σαμπως οι Ελληνες καλυτεροι ειναι? 4Μεσα στην τεμπελια και στην κλεψια ειναι. Παρε παραδειγμα τους πολιτικους, 5παρε παραδειγμα τους φιλους σου, τους φιλους των γονιων σου: "Μην δουλευεις ρε κατσε να παρεις το επιδομα" Αυτο οταν το ακουσα μου ηρθε να τον φτυσω τον αλλον.

 

3. Έχω θείο στην Γερμανία, και η μάνα μου μια θεία στην Αυστραλία και αν νομίζεις ότι τα έβγαλαν πέρα εύκολα τότε είσαι εντελώς λάθος... Νομίζεις ότι μόνο στην Ελλάδα υπάρχει ρατσισμός;

 

4. Αν είσαι του δημοσίου ίσως και αν νομίζεις πως ένας αγρότης κάθεται τότε είσαι γελασμένος... Μπορεί αν ζείς κάπου που δεν έχετε πεδιάδες και δεν έχετε αρκετά χωράφια να είστε έτσι. Για την κλεψιά δεν μπορώ να στο εξηγήσω.. Σε ένα χωριό δεν μπορείς να κλέψεις και δεν είμαστε πολιτικοί.

 

5. Αυτό δεν γίνεται σε εμάς στην Μακεδονία, μόνο στους δημοσίους λογικά, σε πληροφορώ αν έρθεις στα Σέρρας στα χωρία θα δεις και παιδία πολύ μικρότερα από εμένα να δουλεύουν σε χωράφια να οδηγούν τραχτέρια αλλά και να δουλεύουν σε ταβέρνες και άλλα...

 

ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΥΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!

 

Το κείμενο συνεχίζεται γράφω τα υπόλοιπα, ίσως να μην ξέρω πως να τα γράψω και να στα εξηγήσω σωστά αλλά δεν είναι κανένας τέλειος.

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε πάτε καλά?Εμείς φταίμε που όταν θέλουμε δουλεία για σπίτι και έτσι παίρνουμε αλλοδαπούς?Τι να τον κάνω τον έλληνα που βαριέται και κοροϊδεύει?

 

ΜΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΩΣ ΖΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΤΟΣΟΥΣ (δεν ξέρω πως να τους ονομάσω)!!! ΟΛΟ ΛΕΤΕ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΠΟΥ ΜΕΝΕΤΕ!!1!!

Link to comment
Share on other sites

Eimai ratsistis stus ratsistes...!!

 

Btw..LOOOOOOOL HAHAHAH

 

[ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ] Αν νομιζετε πως δεν ειστε αρκετα ωριμοι για να παρετε μερος σε αυτην την συζητηση, παρακαλώ τον πουλο.

Link to comment
Share on other sites

Σατανική τελετή και "πάω στο εξωτερικό" δεν πάνε μαζί...

 

Θα το ξαναπώ όμως άλλη μία... Αν κάποιος έρθει σπίτι σου ακάλεστος και έχει την απαίτηση να μείνει κιόλας (και μάλιστα για πάντα), το θεωρείς υπεροψία να τον διώξεις (αν και αυτό μόνο δεν θα ήταν αρκετό)?

katarxas na sou pw pos kalytera na erxontai ORDES allodapwn , dhlwmenoi omos gt plhrwnoun foro kai au3anetai h oikonomia, par'ola ayta taa pnta einai enas fabios kyklos.Ama dn exoun lefta na plhwrwsoun tous forous, 8a klespoun,ama klespoun 8a tous bgei to onoma kai an..an...an.. Egw pantos ayto  h8ela na sou pw einai oti KALYTERA pou exoume allodapous dioti:

1.dieurynei kapoios tous orizontes tou.

2.ma8aineis gia ton politismo tou ktlp.

3.apoktas kainourgies empeiries.

yparxoun kai alla polla alla dystyxws dn exw ton xrono na sta apari8misw.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΟΛΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΣΗΜΑ;

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΟΛΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΣΗΜΑ;

re file tora pia oi albanoi einai oloi me xartia kai nomimoi kai esu sinexizeis kai milas gia aftous oso gia ta alla rota tn patera s 8a paei na skapsei to xorafi tou? i 8a t pesei o kolos kai ela apanta m!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι περιορισμένος αν συμφωνείς με τους περιορισμούς σου...

Αυτό ονομάζεται σοφιστεία = κάθε λόγος που, συνειδητά ή ασυνείδητα, οδηγεί σε αναληθή συμπεράσματα και εντυπώσεις,σόφισμα: Άσε τις σοφιστείες και απάντησε σ΄ αυτό που ρωτώ.

 

Link to comment
Share on other sites

katarxas na sou pw pos kalytera na erxontai ORDES allodapwn , dhlwmenoi omos gt plhrwnoun foro kai au3anetai h oikonomia, par'ola ayta taa pnta einai enas fabios kyklos.Ama dn exoun lefta na plhwrwsoun tous forous, 8a klespoun,ama klespoun 8a tous bgei to onoma kai an..an...an.. Egw pantos ayto  h8ela na sou pw einai oti KALYTERA pou exoume allodapous dioti:

1.dieurynei kapoios tous orizontes tou.

2.ma8aineis gia ton politismo tou ktlp.

3.apoktas kainourgies empeiries.

yparxoun kai alla polla alla dystyxws dn exw ton xrono na sta apari8misw.

Αλήθεια νομίζεις ότι περιμένω τους μετανάστες να μου "διευρύνουν τους ορίζοντες", ή ότι ενδιαφέρομαι να μάθω για το πολιτισμό τους? Ο πολιτισμός τους θέλω να καταστραφεί και όχι να τον μάθω.

 

Αυτό ονομάζεται σοφιστεία = κάθε λόγος που, συνειδητά ή ασυνείδητα, οδηγεί σε αναληθή συμπεράσματα και εντυπώσεις,σόφισμα: Άσε τις σοφιστείες και απάντησε σ΄ αυτό που ρωτώ.

Okay... Ναι θα μ' άρεσε να μη μπορώ να βγω απ' την Ελλάδα και θα μ' άρεσε ακόμα περισσότερο όποιος προσπαθεί να βγει να εκτελείται...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Posts

    • rename the l2.bin into l2.exe
    • L2LIVE.PRO- Dynamic Mid-rates Essence Seven Signs GRAND OPENING - July 5, 20:00 GMT+3 (EEST) TEST SERVER IS OPEN - COME AND CHECK IT OUT TODAY! Join our community and be part of it at: https://www.l2live.pro https://discord.gg/k3NMgR4Dmu   Server description * EXP/SP: Dynamic (x1- x100 based on your level, *before* Sayha and EXP buffs * Adena: x50 / Item Drop: x10 / Fishing EXP increased / Attribute EXP increased * Simplified gameplay to stay in the loop while not spending hours and hours farming * Starter Pack containing very useful items for beginners * MP replenishing potions with auto-consumption * No overpowered donations L2LIVE shop * All spellbook coupons, pet spellbook coupons and master books are sold via Game Assistant * Additionally you can buy SP pouches, enchanted talismans, pet training guides and various other consumables for Adena and L-Coin * More items such as cloaks, more talismans, agathions, belts, pendants, enchantment scrolls of various grades, evolution stones, etc will be added! Shop server as a shortcut, and all retail-like ways of earning items are still here! L-Coins * Drops with small change and in random amounts from Lv60+ monsters  * All raidbosses drop random amount of L-Coin Pouches generating up to 420 Lcoin per unit. **Grand Olympiad and Events** * Grand Olympiad is held week day * Format is 1v1, unlimited weekly fights  * Heroes are declared weekly at Sunday * There are three automated events - TvT, CTF and Deathmatch, running at evenings * Orc Fortress, Battle with Balok, Keber Hunter, Archievements Box, Daily Gift Calendar provisional events are active too Custom user commands * .offlineplay command, your character will keep playing till death or server restart * .offlineshop command, keeps your shop sitting until all items are purchased * .apon / .apoff - enable/disable HP/MP autoconsume And lots of other small improvements are waiting for you!   Join our community and be part of it at: https://www.l2live.pro https://discord.gg/k3NMgR4Dmu
  • Topics

×
×
  • Create New...