Jump to content

[GUIDE]Τακτικες,για διαφορους Chars 1vs1


Recommended Posts

archer vs dagger. Ta dagger einai poly enoxlitikoi antipaloi alla antimetopisimoi. Krateiste apostasi. Ipologiste an boreite na kanete stun. An den mporeite apla sinexiste me ss shots gia na kanete land critical. Kante kiting. An einai AW tha kanei miss kai tha pethanei. An einai human min kanete stun ektos an tou rixnete lvl. An einai elf mallon paizete se allo server einai poly spanio na tous vreis.

 

archer vs archer. Edw paizei rolo i class. An eiste PR min kikloforeite me doom gia pvp tha ginete rezili apo stun. Genika stous archers ta kaneis ola. Stun mexri na piasei ss shots kai ama kanei ultimate evasion MONO skill shots. A kai kati allo sta megala lvl anoixto accuracy to vs proeraitika.

 

archer vs dual swords. Edw exei poly gelio. Xylo xylo apeiro xylo apla afiste na sas dwsoun kamia min tous fate asprous kai kokinisete.

 

Archer vs pure tanks (shield + sword) Oti krataei aspida einai epikindino. Ki enw ayti i class fainomenika den kanei dmg exoun ena shield stun pou einai san bug. Prosoxi megali kratiste apostasi alla einai poly diskolo na katevaseis

 

archer vs orc. Na sinexisw? ektos an einai o mufazzz i kanas frantic ama skasei apo puthena miti to paidi (6K-7K life) apla ipomoni thelei.

 

archer vs dwarf. TOLMATE NA TA VAZETE ME TA NANAKIA???? DROPI DROPI DROPI

 

PvP tactics for a gladiator~

 

O gladiator einai polu periergos se pvp opos allwste kai o tyrant logw focuses alla kai tou oti prepei na kouvalaei 2 weapon. Katarxin pros tous neous gladiators, prepei na kserete oti prin ta 55 den pianei mia se pvp kathos den exei oute TSS enw to DSS to pernei sta 46 an thimame kala, episis an eiste 55+ na kanete ola ta focuses(analoga me ti lvl ta exete)giati tha skate perisotero dmg me specials episis ektos apo ta duals na exete kai ena blunt, kata protimisi idiou grade me ta duals (p.x dual stormbringers kai war axe ~duals sls kai aoba i deadmans), alla kai na min exete den xathike tpt....

 

An exete axe to xrisimopoieite enantion mono enantion elf kai d.elfs kai SPANIA se humans....min dokimasete stun se orc....xasimo xronou....

episis prepei na exete 2 mpares me skills kai na mathete na tis enallasete grigora, stin mia ta skills me duals kai se enan apo ta <koutakia> kai ta duals , kai stin alli ta skills me blunt kai to blunt wste na to enallasete me ta duals...

 

An den exete blunt (axe)leitourgiste mono me ta duals....

 

Prin ksekinisei to pvp exete kanei ola ta focuses (an to exete lvl 4 kante to 4 fores ktl)kai exete parei fisika haste kai alacrity kai duelist spirit (an eiste 64+)

Mwlis movisei o antipalos (i an sas varesei an exete movisei prwtoi, alla genika na min movizete pote idika mprosta se casters kai archers), kanete war cry kai lionheart,kai meta tou skate Triple Sonic Slash kai fortonete focuses....(an exete blunt protakanete ta 2 stun)

 

An einai caster tha treksei na sas kanei sleep opote mporeite mwlis fortosete ta focuses na kanete ena Sonic blaster (ektos an exei stun opote kanete Double Sonic Slash kai meta liga hit me duals ~an kai tha exei idi pesei me to Double Sonic Slash~

 

Me archer den einai toso tragika ta pragmata....an einai PR idika kai movisei protos exei xasei kathos etoimazete ta focuses kai vgazete to blunt...o Phantom Ranger tha to piei giati den exei con. Istera skate anenoxlitoi ta specials. Me SR pali na min movisete protoi giati tha sas kanei kite (hit and run) kai tha psofisete trexontas na ton ftasete... an movisei prwtos skate stun/TSS/focuses/DSS/hit me duals+ss......ta idia isxioun kai me hawkeye apla den einai sigouro gia to stun

 

enantion tank einai diskola ta pragmata....ektos an einai enas TK (sta lvls sas) pou exete liges pithanotites (kai o TK den einai eykolos na pesei ~ exw enan 48lvl kai exw nikisei kai treasure hunter, arkei na akolouthisete tis odigies tou elferin ) genika ton DA kai ton paladin den tous rixnoume sta idia lvls logw oti tou mwlis teliwsei to lionheart tha pinoume to enan meta to allo shield stuns, enantion SK prepei na exoume black ore +3 gia na elpizoume (o SK exei magic skills kai emeis den exoume magic resistance san passive skill), enantion TK apla einai diskolo oxi omos akatorthoto. Exei to heal cubic, to elemental heal kai to kalitero p.def tou game....an me xilia zoria ton ftasete sta misa tou life tou, skaei ud kai gemisei me heals....to kalo einai oti o TK exei xalia p.att (tin xeiroteri vasika) kai etsi den sas skaei dmg para mono elaxistes fores me storm cubic

 

enantion dual sword, pisteyo nikame BD kai SwS giati einai pio polu PvE kai party chars (thewrounte buffers), enantion tyrant einai 50-50 giati skaei idio dmg me mas alla foraei light armor....ekei exoume to provadisma, alla opos eipa pote min skasete stun se orc...den tha piasei kai tha xasete xrono

 

me overlord kai warcryer den exw paiksei oute ksero polla giaytous apla pisteyo oti me overlord xanoume giati exei polla debuffs kai poison, ase pou exoun kai hp kai forane kai heavy ektos apo robe kai light,

 

genika me glad einai na ksereis na paizeis...exw nikisei kai tank (DA, sto idio lvl me mena me doom kai damascus) mono kai mono epeidi epeksa kala tote

 

Ps) min apogoiteytite otan ginete sta 40 gladiator kai xasete se pvp...tote o glad den exei skills

ps2)o sa_sha pisteyo ta eipe ola BD>glad se pve, glad>BD se pvp

 

ayta...

Ola gia tous d avenger

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

lipon o d avenger einai close range defensive type fighter(tank) xexorizei apo alla tanks gia:shield stun(top stun skill sto game)/drian health/elemental heal/summon panther(o yeahhhhhhhh)/hamstring(exo faei toxotes/magous me auto. . .) kai ta diafora defensive buffs tou(majesty ktl)

 

tips prin to pvpanta full hp/mp, ud etoimo gia xrisi kai panta ola ta defensive bufakia kai o antipalos na einai sta lvl sas 3+ to poli let's take a closer look

 

Dark Avenger VS toxotes: lipon stin arxi tou pvp dokimazete hamstring gia na tou kopsei to speed min xreisimopeieite to drain stin arxi tou pvp pote giati kathos to kanete afkanete i apostasi metaxu esas kai tou antipalou pragma pou stin periptosi(pvp me toxoti)pezei poli sumantiko rolo. ekmetaleuteite to power shot pou kanoun gia na ftasete pio konta tous kai na kanete to poliagapimeno stun.to ud den boitha sto pvp me toxoti kai prospathiste na xreisimopeiete to drain sto telos tou pvp

 

ps:einai duskolo to pvp me toxoti kai i stratigiki poikilei+panta accalarity kai haste

 

Dark Avenger VS magous:edo ta pragmata einai pio apla opos xerete logo sto low defence kai ligo hp (sta 50 lvl 1500) 2 stun kai ena drain ftanoun na ton thapsete prosexete to sleep ena tsatsiko tip na protimate na exei to meros toixous wste na krubeste kai na mplokarete to solar flare pou kanei para poli damage i speed ton magon den einai kai tromeri(eidika human)

 

einai askopo na po gia pvp me allo fighter (gladiator/bd/kai ola ta elfs pou nomizo einai axrista kai den exoun parei oute ena pvp stat apo da)

 

edo guys duskoleuei

FINAL COMBAT

 

Dark Avenger VS Daggerades edo ta pragmata einai poli duskola logo oti o th eidika einai poli eunoimenos sto c1(ston c3 tous exo gtp me to stun) guys edo sas sozoun mono ta 3-4 APANOTA STUN kai tpt allo prosexete min gurizete plati giati uparxei to backstab pou kanei poli damage .. . . good luck me autous(ligous exo thapsei prosopika)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Elpizw na sas boi8isa me auto to aplo Guide

Enjoy  ;)

 

Link to comment
Share on other sites

pssss min mou peis ta grapses monos sou den tha se pistepsw :P

Nice share anyway

 

Wrong Section Topic Paei bolta :D

Link to comment
Share on other sites

se ti server exis pexi kai exis bgali auta ta simperasmata(an to egrapses ec,min parexigithis apla rotao)giati merika pragmata mou fenonte ligo lathos...kai panta milame me self buffs kai kana potion etc?den pezw lineage alla...

btw da vs sr o da ine xoma me self ,genikos^^    :)

Link to comment
Share on other sites

pssss min mou peis ta grapses monos sou den tha se pistepsw :P

Nice share anyway

 

Wrong Section Topic Paei bolta :D

Afou guide einai gt einai la8os to L2exploits?

se ti server exis pexi kai exis bgali auta ta simperasmata(an to egrapses ec,min parexigithis apla rotao)giati merika pragmata mou fenonte ligo lathos...kai panta milame me self buffs kai kana potion etc?den pezw lineage alla...

btw da vs sr o da ine xoma me self ,genikos^^    :)

Pes m p nomizeis oti einai la8os..K egw 8a to dior8wsw xD

PS:Gia na mi spamarw me allo post..Se ligo kairo 8a er8ei allo ena guide to opoio einai copy-paste alla xreiazetai kapoies allages tis opoies dn exw teleiwpoihsei akoma..Molis teleiwpoih8oun oi allages Tsak 8a to parete auto to guide p mallon 8a einai sto English section..

Link to comment
Share on other sites

den exei na kanei me exploit ...?den kaneis kati parafisiko!apla taktiki

mono sou to les [GUIDE]Τακτικες,για διαφορους Chars 1vs1 :P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα ειθελα να βοηθησω τους νεους Temple knight's και να τους πω τι βασικα που πρεπει να πρωσεχουν στα pvp.

 

1)δεν κανετε ποτε pvp χωρις Cubics,self buffs,posion of alacrity,ετοιμη ultimate defence και φουλ hp φησηκα και μανα.

 

2)Οταν αρχιζει ο αγωνας το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανετε εινε να ενεργοποιησετε το guard stance.

 

3)Απο αφτο το σημειο αρχιζει το κσηλο,θα πρεπει να δοκιμαζετε να κανετε heal στην ωρα της μαχης διοτι υπαρχει περιπτωση α)να μην σας το κοπσει το σκιλλ το αντιπαλος(εκτος αν κανει στυν)β)να κανει heal και το cubic και να φουλαρετε μιση ζωη σχεδον.

 

4)Το ultimate defence το κρατατε για το τελος και το χρισιμοποιητε οταν μεινετε με 1000 περιπου ζοη.Οταν βαζετε ultimate ειπαρχουν 2 επιλογες που μπορειτε να κανετε: a) να συνεχισετε να βαρατε... , β)να healarete ton εαφτο σας.Πειραματιστειται με τις 2 επιλογες και δειτε πιες σας βολευει καλητερα.

 

5)οταν ο αντιπαλος βαζει ultimate τρεχουμε πισω στην αντιτετη γωνια για να μην μας κανει drain,lighting klp.

 

6)Οταν βαζουμε εμεις ultimate βγαζουμε το guard stance για να μην χαλαμε τσαπα mp.

 

7)Ενα τελευτεο κολπο οταν μεινετε με 200 ζωη περιπου μην κατεστε να πεθανετε αλλα αρχιστε και τρεχετε γυρω γυρω απο την αρενα περιμενοντας να σας healarei ο cubic.Πρωσωχη μπορει να φενεται τσατσικο η αστειο αλλα εφωσων ειστε στην αρενα μεσα δεν μπορει να σας παει ο αλλος γιατι τρεχεις .. Εινε καλη τακτικη και με εχει σωσει απειρες φορες απο θανατο και πολλες φορες νιησα με αφτον τον τροπο.

 

Ελπιζω να βοητησα και να εδωσα ιδεες στουν νεους και απηρους temple knight's

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Καταρχιν θελω να σας ζητησω συγνωμη για μερικα λαθη (παρολο που το εφτιακσα σε σημειωματαριο δεν ειχα την πολυτελεια να κατσω να κσαναδιαβασω για ορισμενα ορθογραφικα λαθη...)

Υ.Γ καταλαβενετε τι τελειοποιησεις εννοω οταν σας λεω οτι δεν τα εχω ολοκληρωμενα?Και να φανταστειτε οτι το εφτιαχνα 2-3 μερες..

Καληνυχτα απο εμενα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

i doulia sou einai poli kali mporo na po kai afou ekanes toso poli doulia (asxeta pou den simfono se merika pragmata) +1 karma apo mena!oreos se parakalo grapse kai alla omos  :-* osa mporis

Link to comment
Share on other sites

Parolo p skopeva na kleisw to pc na mai pali edw..Se euxaristw para poly thano..Pistevw pws aurio 8a mporesw na postarw allo ena..Alla dn uposxomai tpt!

K pali euxaristw poly gia to karma xD

kalinixta apo emena!!

(twra omws pragmatika paw gia upno :P)

Link to comment
Share on other sites

Tora an po tactics gia SpS 8a me spasoun sto ksilo giauto 8a po gia necro

 

1) Sleep! (Sleep einai kanonas se pvp mage vs mage i mage vs warrior live it learn it spam it )

 

2) Gloom (POU PAS XORIS TO GLOOM???Aparetito debuff pou se lvl 2 nomizo mionei kata 30% to m def tou antipalou (kai to resist sta sleep/silence/root/anchor ktl)

 

3)Chaos/Weakness/silence Se Mage vs Warrior chaos weakness kai se mage vs Mage silence

 

4)Anchor Ean piasei auto to debuff,kratiste to MP sas gia to epomeno pvp tongue.gif .Einai poli diskolo na piasei kai exei magalo count down opote no spam.(Ena tip: To gloom lvl 3+ dinei ena sinexomeno effect pou katebazei sinexeia to m def tou antipalou gia kapio sigekrimeno xroniko diastima)Mporeite na kanete ena dot kai gloom opote kai to HP kai to M def 8a exoun mio8ei simantika

 

Meta 2-3 spells.Meta apo tosa debuffs 8a einai adinato na xasete.Sini8os 8a sas parei to poli 3 spells logo tou gloom kai tou poison.

 

PS.Apenanti se arhcers kante kai silence!Ean exoun silence den mporoun na xrisimopoieisoun spells opos to entrangle

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Auta gia necro..

Enjoy  ;)

PS2:Perissotera erxontai syntoma!

Link to comment
Share on other sites

tsou tsou tsou,den ton xeris kala ton necro^^ telos panton episis exi kai cancel o necro :) gia opion xeri na ton pezi kala mass warrior bane(AOE)kani cancel ta buffs pou dinoun atack speed kai speed

mass mage bane(AOE)kani cancel ta buffs tou dinoun casting kai speed :D an thes kane ena modify^^

Link to comment
Share on other sites

tsou tsou tsou,den ton xeris kala ton necro^^ telos panton episis exi kai cancel o necro :) gia opion xeri na ton pezi kala mass warrior bane(AOE)kani cancel ta buffs pou dinoun atack speed kai speed

mass mage bane(AOE)kani cancel ta buffs tou dinoun casting kai speed :D an thes kane ena modify^^

Dn lew pws exeis adiko..Alla esy milas gia soultaker enw egw gia necro xD

 

Link to comment
Share on other sites

oh :S ok :) apla ida kai to silence kai nomiza enoouses 3rd class..giati katalava gia ola ta skill kai ta fighters^^ eno enouses entrangle  kai tetia sorry...btw den xriazete na pis sigxoremenos :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...