Jump to content

[Βοήθεια]Δίσκος Για Windows


'Baggos'

Recommended Posts

Παίδες θέλω να σας ρωτήσω κάτι...

Βρήκα από έναν φίλο μία καλή μονάδα, και θέλει να μου την δώσει... Όμως, μέσα δεν υπάρχουν καθόλου Windows.

Εάν πάρω ένα άδειο CD και γράψω μέσα τα Win7, μέσω Boot μετά θα τα βρω κανονικά για να τα εγκαταστήσω? ή θέλει τίποτα άλλες μαγκές μετά?

Αλλιώς να το κάνω με Flashaki, όπως είχα κάνει παλιά σε Notebook..

 

Κάτι ακόμη.. αυτή την στιγμή έχω πυργάκι, το μηχάνημα που θα πάρω είναι κανονική μονάδα, αν περάσω το τροφοδοτικό στον καινούριο, παίζει να πάθει τίποτα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Edited by 'Baggos'
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να σας ρωτήσω κάτι...

Βρήκα από έναν φίλο μία καλή μονάδα, και θέλει να μου την δώσει... Όμως, μέσα δεν υπάρχουν καθόλου Windows.

Εάν πάρω ένα άδειο CD και γράψω μέσα τα Win7, μέσω Boot μετά θα τα βρω κανονικά για να τα εγκαταστήσω? ή θέλει τίποτα άλλες μαγκές μετά?

Αλλιώς να το κάνω με Flashaki, όπως είχα κάνει παλιά σε Notebook..

 

Κάτι ακόμη.. αυτή την στιγμή έχω πυργάκι, το μηχάνημα που θα πάρω είναι κανονική μονάδα, αν περάσω το τροφοδοτικό στον καινούριο, παίζει να πάθει τίποτα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Katevase ta windows ama den ta exeis se arxio image kai meta katevase to programma ton windows pou legete nomizo win to usb pernaei apeutheias to arxio image mesa sto flashaki kai to kanei bootable des ama ta Bios ipostirizoune prwta boot meso USB an nai tote den tha exeis kanena apolitos provlima

Link to comment
Share on other sites

Katevase ta windows ama den ta exeis se arxio image kai meta katevase to programma ton windows pou legete nomizo win to usb pernaei apeutheias to arxio image mesa sto flashaki kai to kanei bootable des ama ta Bios ipostirizoune prwta boot meso USB an nai tote den tha exeis kanena apolitos provlima

Βρε, ξέρω πως να bootarw από το Flashaki, αλλά μάλλον σε μπέρδεψα..

Θέλω να το κάνω κανονικά μέσω CD αν γίνεται, αλλιώς η άλλη επιλογή θα είναι το flash.

|

Αν πάρω άδειο CD, και περάσω μέσα τα Win7, μόλις μπω από Boot, θα αναγνωρίσει το PC τον δίσκο μόλις τον βάλω μέσα?

ή επειδή δεν είναι το γνήσιο CD, δε θα με αφήσει?

Link to comment
Share on other sites

Βρε, ξέρω πως να bootarw από το Flashaki, αλλά μάλλον σε μπέρδεψα..

Θέλω να το κάνω κανονικά μέσω CD αν γίνεται, αλλιώς η άλλη επιλογή θα είναι το flash.

|

Αν πάρω άδειο CD, και περάσω μέσα τα Win7, μόλις μπω από Boot, θα αναγνωρίσει το PC τον δίσκο μόλις τον βάλω μέσα?

ή επειδή δεν είναι το γνήσιο CD, δε θα με αφήσει?

safos kai ginete etsi to ekana mexri kapia xronia arkei to CD pou tha antigrapseis na ine Bootable 

Link to comment
Share on other sites

Όποιο τρόπο και αν διαλέξεις, το ίδιο θα κάνεις. Εκτός και αν η μονάδα, είναι παλιά και δεν αναγνωρίζει το flashάκι για τον οποιοδήποτε λόγο.

Εάν googlάρεις για Windows 7, θα βρεις αρκετά πράγματα. Κυρίως σε iso μορφή. Από εκεί και πέρα τα κάνεις burn στο CD. Και vu a la. Πηγαίνες στο BIOS αλλάζεις το priority και κάνεις την εγκατάσταση από εκεί.

 

Εφόσον γίνει αυτή λοιπόν, και αφού εγκαταστήσεις στο υλικό, όταν θα σε βγάλει στην επιφάνεια εργασίες, και θα βλέπεις διάφορα για ενημερώσεις, και λοιπά ανάλογα τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει εσύ στην εγκατάσταση,

θα σου έρθει και ένα μήνυμα ότι τα windows θα είναι για 30 μέρες δωρεάν μέχρι να τα ενεργοποιήσεις.

 

Το όλο θέμα έγκειται, στο να βρεις ένα καλό iso αρχείο με τα windows, ένα πρόγραμμα που θα κάνει το CD bootable σε τέτοια μορφή που το διαβάζει ο υπολογιστής και έναν activator. Εάν εξακολουθείς να 'χεις κάποιο θεματάκι, θα κάνω εγώ ένα ψαχτίρι μιας και τον τελευταίο καιρό που χρειάστηκε να περνάω λογισμικά και να φτιάχνω υπολογιστές σε φίλους και γνωστούς, έπρεπε να το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

yy auto to programma ellaga

Baggos katevase ama ine to Torrent pou s edwsa pou sto katevazei apeuthias se ISO kai meta i to Vazeis se ena CD me UltraISO kai to kaneis eggrafi san bootable disk

I vazeis to programma auto se USB kai telioneis !!!!

Link to comment
Share on other sites

noobs 

 

Κατέβασμα Windows 7 Δωρεάν και Νόμιμα από τη Microsoft!

 

http://www.pcsteps.gr/1545-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-windows-7-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-microsoft/

Link to comment
Share on other sites

noobs 

 

Κατέβασμα Windows 7 Δωρεάν και Νόμιμα από τη Microsoft!

 

http://www.pcsteps.gr/1545-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-windows-7-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-microsoft/

Ti Fash??

Den to iksera auto...dld ti katevazeis trial ta windows kai meta apla vazeis to crack kai ise ok?

 

P.S

Τα παρακάτω ISO ΔΕΝ περιλαμβάνουν product key ή κάποιο σπαστήρι.

Απευθύνονται σε ανθρώπους που έχουν ήδη έναν κωδικό των Windows και χρειάζονται το DVD των Windows 7 για format και επανεγκατάσταση

Edited by Dante44®
Link to comment
Share on other sites

Από κλειδιά παίδες έχω για ότι διαλέξω από Windows. :P

Ωραία, θα περάσω τα Win7 σε CD. (μορδή iso).

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σαςςςς.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...