Jump to content
  • 0

interlude Εισαγωγή Npcs


SirLionheart

Question

Γεια σας MaxCheaters. Σε αυτό το topic, θα χρειαστώ την βοήθεια σας σχετικά με κάποια NPC που θέλω να περάσω στον σέρβερ μου.

 

Αρχικά το client που λειτουργώ είναι Interlude. Έπειτα το project το οποίο δουλεύω είναι Frozen rev:1004.

 

Στην πρώτη περίπτωση είναι αυτό το NPC. Ο κώδικας ίσως και να χρειάζεται κάποια διόρθωση. Anyway.

Τον πέρασα με επιτυχία. Έκανα το compile. Χωρίς κάποια errors. Και μετά πήγα στο C:\workspace\L2jFrozen_GameServer\lib για να αντιγράψω τα αρχεία αυτά, στα σέρβερ files που έχω. Έπειτα φρόντισα να φτιάξω στην database ένα NPC με type L2BugReport. Τα υπόλοιπα πεδία στο custom_npc table τα συμπλήρωσα με παρόμοιες τιμές που είχα και άλλα NPC (που δεν είχα πρόβλημα να τα κάνω spawn).

Παρόλα αυτά, ο σέρβερ τρέχει κανονικά. Αλλά όταν πάω να κάνω spawn το ID του συγκεκριμένου NPC που έχω θέσει για Bug Report μου βγάζει το μήνυμα "Your target cannot be found.".

 

Έπειτα σαν εναλλακτική το έβαλα στο npc table. Αλλά το αποτέλεσμα παρέμεινε το ίδιο.

 

Ενώ στην δεύτερη περίπτωση όπου προσπάθησα να περάσω αυτό το NPC, αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα άσχετα εάν η διαδικασία είναι η ίδια που ακολούθησα. Φρόντισα εξίσου το type να είναι L2MassSiegeManager.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία παρέλειψα να δώσω, καθώς και για πιθανές απαντήσεις που θα λύσουν το πρόβλημα αφήστε ένα reply.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...