Jump to content

...


GeneralKenody

Recommended Posts

Ελάχιστες οι γνώσεις που σου παρέχουν. Πόσο μάλλον η επαγγελματική αναγνώριση του πτυχίου που είναι σχεδόν μηδαμινή σε σχέση με τα ΤΕΙ και τα πανεπιστήμια. Αν και εξαρτάται από ειδικότητα σε ειδικότητα, αλλά στο γενικότερο πλαίσιο έτσι κινούνται.

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστες οι γνώσεις που σου παρέχουν. Πόσο μάλλον η επαγγελματική αναγνώριση του πτυχίου που είναι σχεδόν μηδαμινή σε σχέση με τα ΤΕΙ και τα πανεπιστήμια. Αν και εξαρτάται από ειδικότητα σε ειδικότητα, αλλά στο γενικότερο πλαίσιο έτσι κινούνται.

Για το 2ο μην παίρνεις και όρκο.

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο μην παίρνεις και όρκο.

Ναι okay. Υπάρχει και το ενδεχόμενο, αυτού που του αρέσει αυτό που σπουδάζει και καταπιάνεται να έχει κάτι να παρουσιάσει σε σχέση με αυτόν που έχει πάρει το χαρτί και δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στις απαιτήσεις της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι okay. Υπάρχει και το ενδεχόμενο, αυτού που του αρέσει αυτό που σπουδάζει και καταπιάνεται να έχει κάτι να παρουσιάσει σε σχέση με αυτόν που έχει πάρει το χαρτί και δεν μπορεί να αντεπεξέλθει στις απαιτήσεις της αγοράς.

Όχι υπάρχει ο νόμος για την τριτοβάθμια που ψηφίστηκε το 2011.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνεσαι;

 

Πριν 2 χρόνια που παίζαμε λολ πήγαινες σχολή, αποφάσισες ότι δεν σου ταιριάζει τελικά;

Γίνε επαγγελματίας gamer.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, γιατί γράφεις με ελληνικά;

Μήπως δεν είσαι ο gregor και σου έκλεψε κανείς το account;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άκουσα και εγώ ότι πλέον τα 3χρονα κολλέγια είναι πλέον ισότιμα με ΑΕΙ (wtf?)

Καλά έχεις ακούσει γιατί έτσι είναι και τα 2 χρόνια ΙΕΚ ισότιμα με ΤΕΙ, φάτε δημόσια και δωρεάν παιδεία κερνάει το κράτος.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έχεις ακούσει γιατί έτσι είναι και τα 2 χρόνια ΙΕΚ ισότιμα με ΤΕΙ, φάτε δημόσια και δωρεάν παιδεία κερνάει το κράτος.

Τουλάχιστον τοξική είδηση.  :rage: 

 

Μα με ποια λογική να είναι ισάξιο ένα ΙΕΚ από ότι ένα ΤΕΙ ή πανεπιστήμιο.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον τοξική είδηση.  :rage: 

 

Μα με ποια λογική να είναι ισάξιο ένα ΙΕΚ από ότι ένα ΤΕΙ ή πανεπιστήμιο.

Με τη λογική του ότι θέλουν να ιδιωτικοποιήσουν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά αφού γράφουμε όλοι Ελληνικά είπα να γράψω και εγώ.

 

Γνώστος μου πήγε σε ένα κολλέγιο , και μου λέει ότι τα κολλέγια είναι καλύτερα από ΤΕΙ και ΑΕΙ , έχουν ίδια δικαιώματα με τα ΑΕΙ κτλπ, παρόλο που κάνουν 3 χρόνια * 2 εξάμηνα * 4μαθήματα (24σύνολο). Άπλα ήθελα να δώ τι γνώμη έχετε εσείς για αυτά.

 

 

Πληροφορική στο κολλέγιο έχουν μόνο ένα μαθήμα μαθηματικών σε 1 εξάμηνο ("μαθηματικά για προγραμματιστές") ενώ εμείς στο ΑΕΙ έχουμε 2 αναλύσεις, γραμμική άλγεβρα, διακριτά , στατιστικές, πιθανότητες και άλλα.

Πως γίνεται να είναι ισότιμα? Και πως γίνεται να πιστεύουν ότι το επιπέδο στα κολλέγια είναι υψηλότερο? Μου φάνηκε περίεργο, και απλά ήθελα να ρωτήσω και άλλους για την γνώμη τους.

Δεν έχει λογική το να είναι ισότιμα μη το ψάχνεις. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...