Jump to content

[GR]Πως να βρεις Ευπαθη σημεια σε μια σελιδα!


Recommended Posts

Εισαγωγη

Γεια σας για ακομη μια φορα..Σε αυτο το τοπικ θα σας παρουσιασω ενα προγραμμα με το οποιο μπορεις να βρεις τα ευπαθη σημεια σε μια σελιδα , δηλαδη το προγραμμα θα σου δειξει ακριβως το σημειο απο το οποιο μπορεις να εισβαλεις στην σελιδα και να κανεις SQL injection! Mε λιγα λογια σου δινει το url της σελιδας που ειναι ευπαθες!

Το προγραμμα αυτο λεγεται NetsParker  και το link παρακατω ειναι για λογισμικο Windows οποιοδηποτε και αν εχετε...(Για  τον τροπο με τον οποιο βρισκουμε ευπαθη σημεια σε μια σελιδα με λογισμικο Linux εχω αναφερει σε αλλο τοπικ)

 

Downloads

 

Λοιπον για να το κατεβασετε πατατε Εδω

Ξεκιναμε

Αφου το κατεβασουμε ,το ανοιγουμε και βλεπουμε αυτο

8328154.png

Το σημειο που ειναι κυκλομενο με το μαυρο μαρκαδορο θα γραψετε την σελιδα που επιθυμειτε να scannarete !Και οταν τελειωσει το scan θα σας εμφανισει κατι τετοιο 8328160.png Κατω στα Issues θα σας βγαλει σημεια τα οποια πιθανον ειναι ευπαθη!Κατω αριστερα που γραφει Vulverability Chart  θα δειτε απο τα Issues που βρηκατε ποια ειναι τα πιο ευαλωτα και καταλληλα να επιτεθειτε..Συνηθως τα ευαλωτα ειναι κοκκινοι φακελοι  δηλαδη Ιmportant !Και οι φακελοι που ειναι κοκκινοι με ενα θαυμαστικο εχουν βρει κατα 95% ευπαθες σημειο!Αφου επιλεξετε τι φακελο θελετε ,πατε στο Vulverable Url , το κανετε αντιγραφη και ειστε ετοιμοι!

 

8328165.png

 

Για SQL Injection δειτε τα αλλα μου ποστ!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας για ακομη μια φορα..Σε αυτο το τοπικ θα σας παρουσιασω ενα προγραμμα με το οποιο μπορεις να βρεις τα ευπαθη σημεια σε μια σελιδα , δηλαδη το προγραμμα θα σου δειξει ακριβως το σημειο απο το οποιο μπορεις να εισβαλεις στην σελιδα και να κανεις SQL injection! Mε λιγα λογια σου δινει το url της σελιδας που ειναι ευπαθες!

Το προγραμμα αυτο λεγεται NetsParker  και το link παρακατω ειναι για λογισμικο Windows οποιοδηποτε και αν εχετε...(Για  τον τροπο με τον οποιο βρισκουμε ευπαθη σημεια σε μια σελιδα με λογισμικο Linux εχω αναφερει σε αλλο τοπικ)Λοιπον για να το κατεβασετε πατατε Εδω Αφου το κατεβασουμε ,το ανοιγουμε και βλεπουμε αυτο 8328154.png Το σημειο που ειναι κυκλομενο με το μαυρο μαρκαδορο θα γραψετε την σελιδα που επιθυμειτε να scannarete !Και οταν τελειωσει το scan θα σας εμφανισει κατι τετοιο 8328160.png Κατω στα Issues θα σας βγαλει σημεια τα οποια πιθανον ειναι ευπαθη!Κατω αριστερα που γραφει Vulverability Chart  θα δειτε απο τα Issues που βρηκατε ποια ειναι τα πιο ευαλωτα και καταλληλα να επιτεθειτε..Συνηθως τα ευαλωτα ειναι κοκκινοι φακελοι  δηλαδη Ιmportant !Και οι φακελοι που ειναι κοκκινοι με ενα θαυμαστικο εχουν βρει κατα 95% ευπαθες σημειο!Αφου επιλεξετε τι φακελο θελετε ,πατε στο Vulverable Url , το κανετε αντιγραφη και ειστε ετοιμοι!8328165.png Για SQL Injection δειτε τα αλλα μου ποστ!

Ευχαριστω

tromero, uparxei protection gia tetoiou eidous programmata, h n arxhsw na gamaw selides p dn goustarw :D ?

epishs pws ginete to sqlinjection, an ktlva einai h eisodos sthn database.

Link to comment
Share on other sites

το guide δεν ειναι δικο σου,αλλα αρκετα χρησιμο

Ακομα δεν ανοιξε το section και αρχισαμε να κατακρινουμε! Το guide ειναι 101% δικο μου.! οι photos ειναι απο το google! Δεν βρισκω κατι κακο σε αυτο!
Link to comment
Share on other sites

εγώ εδώ και καιρό χρησιμοποιούσα ένα με όνομα webcruiser !

 

αλλά οκ φαίνονται παρόμοια μην πω και ίδια !

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ εδώ και καιρό χρησιμοποιούσα ένα με όνομα webcruiser !

 

αλλά οκ φαίνονται παρόμοια μην πω και ίδια !

 

Einai sxedon to idio pragma file mou..polu kalo programma kai auto!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...