Jump to content

Samsun Galaxy SII - Image's Thumbnails


ProJecT

Recommended Posts

I tried to Google, I found some answer but none was working.

 

Some pictures in my phone have wrong thumbnails. For example the thumbnail shows a random picture from my phone, but when you open the image it's the actual pictures(me with some friends for example).

 

Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

I tried to Google, I found some answer but none was working.

 

Some pictures in my phone have wrong thumbnails. For example the thumbnail shows a random picture from my phone, but when you open the image it's the actual pictures(me with some friends for example).

 

Any ideas?

δεν σε κατάλαβα..για εξήγησε πάλι..
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί απλά να κολλάει, το έκλεισες και το ξαναάνοιξες να δεις;

Ναι..

 

δεν σε κατάλαβα..για εξήγησε πάλι..

Ρε έχει λάθος thumbnails σε λάθος εικόνες. Δηλαδή όταν ανοίγεις το DCMI που είναι όλες οι εικόνες στην αρχή τις βλέπεις όλες αραδιασμένες και βλέπεις τα μικρά εικονίδια που αντιπροσωπεύουν τις φωτογραφίες. Ε αυτά τα εικονίδια αντιπροσωπεύουν λάθος εικόνες..

 

Πως αλλιώς να στο εξηγήσω; Είναι όπως στον υπολογιστή που έχεις πολλές εικόνες και πατάς δεξί κλικ > προβολή > μικρογραφίες, για να μην ανοίγεις μια μια τις εικόνες, κατάλαβες;

 

Ε για παράδειγμα η μικρογραφία μιας εικόνας δείχνει άλλη εικόνα του κινητού αντί για την πραγματική. Δηλαδή η μικρογραφία δείχνει έναν σκύλο ενώ στην πραγματικότητα, όταν ανοίξεις την φωτογραφία θα είναι μια γάτα ξέρω 'γω. Θα είναι πάντως μια άλλη εικόνα άσχετη με το thumbnail.

Link to comment
Share on other sites

Πέτα το και πάρε iPhone.

 

 

 

Πέρα από την πλάκα για αρχή σύνδεσε το στον υπολογιστή σου και κράτα backup όλες τις εικόνες, βίντεο μετά διέγραψε τα από το κινητό.Στη συνέχεια πήγαινε Settings>Applications>Manage Applications>Photos και επέλεξε "Clear cache".Κάνε ένα restart το κινητό και ουάλα.Περνάς πάλι τις παλιές εικόνες-βίντεο και ό,τι καινούριο τραβάς έχει το σωστό thumbnail.

Link to comment
Share on other sites

Πέτα το και πάρε iPhone.

 

 

 

Πέρα από την πλάκα για αρχή σύνδεσε το στον υπολογιστή σου και κράτα backup όλες τις εικόνες, βίντεο μετά διέγραψε τα από το κινητό.Στη συνέχεια πήγαινε Settings>Applications>Manage Applications>Photos και επέλεξε "Clear cache".Κάνε ένα restart το κινητό και ουάλα.Περνάς πάλι τις παλιές εικόνες-βίντεο και ό,τι καινούριο τραβάς έχει το σωστό thumbnail.

Το σκέφτηκα, αλλά μέχρι να περαστούν απο το κινητό με θύρες USB 2 θέλει 2 ώρες(200mb).

 

Galaxy SII > iPhone 4S

Και που να δεις το καινούριο S3

4.8 inches HD AMOLED(720 x 1280 pixels), 8-12 MPixel camera(λένε οι φήμες), Τετραπύρηνο επεξεργαστή 1.4 Cortex.

Link to comment
Share on other sites

Πέτα το και πάρε iPhone.

 

 

 

Πέρα από την πλάκα για αρχή σύνδεσε το στον υπολογιστή σου και κράτα backup όλες τις εικόνες, βίντεο μετά διέγραψε τα από το κινητό.Στη συνέχεια πήγαινε Settings>Applications>Manage Applications>Photos και επέλεξε "Clear cache".Κάνε ένα restart το κινητό και ουάλα.Περνάς πάλι τις παλιές εικόνες-βίντεο και ό,τι καινούριο τραβάς έχει το σωστό thumbnail.

Αν λες για το κινητό δεν γίνεται να πάω Εφαρμογές > Διαχείρηση Εφαρμογών, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο..
Link to comment
Share on other sites

Αν λες για το κινητό δεν γίνεται να πάω Εφαρμογές > Διαχείρηση Εφαρμογών, δεν υπάρχει κάτι τέτοιο..

Χμ το βρήκα στο androidforums, σίγουρα δεν υπάρχει ;

Link to comment
Share on other sites

Χμ το βρήκα στο androidforums, σίγουρα δεν υπάρχει ;

Ναι.. Πατάω ρυθμίσεις, εφαρμογές και μου δείχνει όλες τις εφαρμογές που έχω για να τις διαγράψω, καταργήσω ή να καθαρίσω την cache..(στην συλλογή που πάτησα δεν γίνεται να διαγράψω την cache, μόνο να διαγράψω κάποια δεδομένα 45mb, δεν ξέρω τι είναι. Όλες οι φωτογραφίες είναι 300+ mb.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμήσεις; ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Εγω σου είπα πάντως, και εγώ το νοκια το έπλενα με ένα φτηνιάρικο από το  DIA και έπιασε άλατα και μου έκανε διάφορα κόλπα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...