Jump to content

Καποιος εκλεψε το iphone 4 της συμμαθητριας LOOK INSIDE


K4rmaArr0ws

Recommended Posts

Σημερα , αργά το πρωί κατα τις 12 , το ειχε σε ενα θρανιο και το φορτιζε και αντιληφθηκε οτι ελειπε το iphone μετα το διαλλειμα .

 

Αυτος που το εκλεψε , μπορει να αντωπιστεί? Ο κλεφτης το απενεργοποιησε χωρις να παρει τον φορτιστη , το γνωριζω διοτι της εδωσα το κινητο μου για να καλεσει στο νουμερο της.Anyway επειδη σπουδαζω εξωτερικο ειπε στα αγγλικα οτι εχει insurance , συμβολαιο μαλλον εννοει.

 

Το ερωτημα μου ειναι , μπορεί να εντοπιστεί ο κλέφτης? Μπορεί να χρησιμοποιήσει το κινητό της? Να το πουλησει ειναι το πιο πιθανο αλλα να το κρατησει για παρτι του χωρις να τον βρουνε υπαρχει καμια πιθανοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα , αργά το πρωί κατα τις 12 , το ειχε σε ενα θρανιο και το φορτιζε και αντιληφθηκε οτι ελειπε το iphone μετα το διαλλειμα .

 

Αυτος που το εκλεψε , μπορει να αντωπιστεί? Ο κλεφτης το απενεργοποιησε χωρις να παρει τον φορτιστη , το γνωριζω διοτι της εδωσα το κινητο μου για να καλεσει στο νουμερο της.Anyway επειδη σπουδαζω εξωτερικο ειπε στα αγγλικα οτι εχει insurance , συμβολαιο μαλλον εννοει.

 

Το ερωτημα μου ειναι , μπορεί να εντοπιστεί ο κλέφτης? Μπορεί να χρησιμοποιήσει το κινητό της? Να το πουλησει ειναι το πιο πιθανο αλλα να το κρατησει για παρτι του χωρις να τον βρουνε υπαρχει καμια πιθανοτητα?

 

Insurance σημαίνει ασφάλιση. Η κοπέλα έχει mobileme?

Link to comment
Share on other sites

απο αγγλια ειναι ...

 

τι ακριβως ειναι αυτο το mobileme

 

Υπάρχει τέλος πάντων τρόπος μέσω Apple να βρει το κινητό και υπάρχουν και σχετικές εφαρμογές. Αν δεν έχει κάποια δικιά της εφαρμογή για αυτό το σκοπό, θα πρέπει να χρησιμοποιήσει της Apple. Ωστόσο της Apple ο μηχανισμός απαιτεί την ύπαρξη της εφαρμογής νομίζω "Find My Phone" και ένα λογαριασμό @me.com.

 

Google it, για περισσότερα.

 

Π.Σ. Δεν τ 'φήνουμε το κινητό να φορτίζει και αλωνίζουμε έξω... έλεος...

Link to comment
Share on other sites

εχοντας το κλειστο ο κλεφτης, μπορει η φιλη μου να τον βρει? και θα την ρωτησω αμα διαθετει αυτην την εφαρμογη, και αμα ο κλεφτης ειναι επαγγελματιας και την βγαλει αυτην την εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

gunete na entopustei afou ta Iphone exoun mesa sustima entopismou san

gps kati tetoio.

gia na to vgalei den einai kai toso eukolo

opote arga i grigora tha to parei pisw

Link to comment
Share on other sites

gunete na entopustei afou ta Iphone exoun mesa sustima entopismou san

gps kati tetoio.

gia na to vgalei den einai kai toso eukolo

opote arga i grigora tha to parei pisw

 

Ακριβώς. Αν πάει και σε κάποιο Apple Store θα της πουν ακριβώς τι να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...