Jump to content

[GR] Help Προβλημα με το LAPTOP!


Zeon®

Recommended Posts

Λοιπον εχω το εξης προβλημα ενω μεχρι χτες ημουν οκ αυτες τις μερες μου εμφανιστηκε στο λαπτοπ ενα χαζοπροβλημα στη μπαταρια του τυπου και καλα να αντικαταστησω την μπαταρια...

 

 

Consider Replacing your battery.

There is some problem with your battery, so your computer

might shut down suddenly.

 

 

Υπαρχει περιπτωση να τα φτυσει η μπαταρια? αισχος τωρα που χρειαζομαι λαπτοπ τωρα θα γινει η δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω το εξης προβλημα ενω μεχρι χτες ημουν οκ αυτες τις μερες μου εμφανιστηκε στο λαπτοπ ενα χαζοπροβλημα στη μπαταρια του τυπου και καλα να αντικαταστησω την μπαταρια...

 

 

Consider Replacing your battery.

There is some problem with your battery, so your computer

might shut down suddenly.

 

 

Υπαρχει περιπτωση να τα φτυσει η μπαταρια? αισχος τωρα που χρειαζομαι λαπτοπ τωρα θα γινει η δουλεια

kita na dhs kalo einai otan pezhs kai to exeis sto revma na vgazhs thn batari kai otan 8es na pas kapou xoris na exeis fortistes aplos vale prhn figh thn mparatia na fortish(1-2 wres pio mprosta analoga esei to 3erhs auto).poso kairo to exeis to laptop? episis dokimase teliose 2 fores thn pataria terma kai asto na fortish terma borh na  mhn sto vgazi pia!
Link to comment
Share on other sites

kita na dhs kalo einai otan pezhs kai to exeis sto revma na vgazhs thn batari kai otan 8es na pas kapou xoris na exeis fortistes aplos vale prhn figh thn mparatia na fortish(1-2 wres pio mprosta analoga esei to 3erhs auto).poso kairo to exeis to laptop? episis dokimase teliose 2 fores thn pataria terma kai asto na fortish terma borh na  mhn sto vgazi pia!

 

Θα ακουστει λιγο κουφο αλλα το συγκεκριμενο λαπτοπ το χω παρα πολυ καιρο το ειχα αγορασει το 2002 και ειναι ακομα αθεικτο δεν καταλαβαινει τιποτα το μονο προβλημα που εχω ειναι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Θα ακουστει λιγο κουφο αλλα το συγκεκριμενο λαπτοπ το χω παρα πολυ καιρο το ειχα αγορασει το 2002 και ειναι ακομα αθεικτο δεν καταλαβαινει τιποτα το μονο προβλημα που εχω ειναι αυτο..

dokimase auto pou se hpa :D
Link to comment
Share on other sites

dokimase auto pou se hpa :D

 

Μπα οχι εχει προβλημα η μπαταρια θελει αντικατασταση μαλλον αφου δεν λεει να φυγει η ενδειξη και το χω κανει αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι εχει προβλημα η μπαταρια θελει αντικατασταση μαλλον αφου δεν λεει να φυγει η ενδειξη και το χω κανει αυτο που λες.

εγω χθες εκανα format στο laptop μου,εβαλα w7 και μου εβγαλε την ιδια ενδειξη,ξανα εβαλα vista και η μπαταρια λειτουργουσε κανονικα.Ψαξε το στο google,δεν εχει προβλημα το Laptop σου...Σου βγαζει ενα εικονιδιο,ενα X πανω στην μπαταρια σου ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι το λειτουργικο που εχω ειναι Windows 7 οπως λες μονο που το εχω στο πισι κανα 6 μηνο και αυτο το εξαμηνο δεν ειχε τετοια ενδειξη τωρα βγηκε εχω διαβασει στο σιτε της microsoft για αυτο που λες το ειδα αλλα εφοσον εγω ειχα win7 ενα ολοκληρο εξαμηνο χωρις προβλημα και τωρα εχω μαλλον ειναι μπαταρια δεν ξερω ρε γαμω τι στο καλο να κανω..

 

Ναι ενα χ κοκκινο εχω

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η μπαταρία να είναι, είναι απόλυτα λογικό από τη στιγμή που το έχεις 10 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και η μπαταρία να είναι, είναι απόλυτα λογικό από τη στιγμή που το έχεις 10 χρόνια.

 

Πραγματι αλλα θελω να πιστευω πως δεν τα φτυσε διοτι ειναι ανιωθο ισως χρειαζεται κανα formataki..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι αλλα θελω να πιστευω πως δεν τα φτυσε διοτι ειναι ανιωθο ισως χρειαζεται κανα formataki..

Δοκίμασε το, δε χάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αλλά όταν βγάζει αυτό το μήνυμα σημαίνει πως η μπαταρία έχει φτάσει στην φάση που τα φτύνει , χάνει μιλιαμπέρ τέτοια φάση και με λίγα λόγια θα κρατάει λιγότερο. Λογικά άμα πατήσεις πάνω στο εικονίδιο κάτω δεξία της μπαταρίας εκεί που επιλέγεις πλάνα σου έχει ένα κουτί που άμα το πατήσεις θα σου φύγει αυτό το μήνυμα προειδοποιήσης , όχι οτί δεν ισχυεί πια απλά δεν στο λέει.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αρκετά αρχεία αν δεν έχεις backup.

Ναι προφανώς για να το λέει έτσι δεν έχει πρόβλημα με το backup.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το αφησα να σβησει απο μπαταρια και το αφησα κλειστο να φορτισει εφυγε το κοκκινο χ και τωρα γραφει:

 

Your current plan might reduce system performance

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock