Jump to content

[GR] Το δικό μου website project.


randomnamehere

Recommended Posts

Δεν έχω κάποια ιδέα αυτή τη στιγμή.

Επίσης, αυτό που λέει ο Κάρμα για αλληλοϋποστήριξη μεταξύ των blogs ισχύει 100%.

 

Btw, οι Τσεκουράτοι έχουν κι αυτοί ένα project με συγκεντρωμένα blogs, κάτι διαφορετικό βέβαια, αλλά ενδιαφέρον.

 

http://top100greek.blogspot.com/

 

 

Σε θέλω λίγο fb , ως προς το design .

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά είναι διαφορετικά απο την ιδέα μου :) . Αλλιώς θα είναι κάποιος να βάλει το blog του σε μία σελίδα που θα φαίνονται μόνο 50 ή 100 ή 200 δεν ξέρω και εγώ , και αλλιώς σε ένα γενικό με 10.000 blogs .

Link to comment
Share on other sites

θα μπω σε λίγο

 

www.iBlog.gr

:3

iblog

.gr

Μη Διαθέσιμο

+ Δωρεάν Ηosting

.eu

Μη Διαθέσιμο

+ Δωρεάν Ηosting

.com

Μη Διαθέσιμο

+ Δωρεάν Ηosting

.net

Μη Διαθέσιμο

+ Δωρεάν Ηosting

.org

Μη Διαθέσιμο

+ Δωρεάν Ηosting

.info

Μη Διαθέσιμο

+ Δωρεάν Ηosting

.me

Μη Διαθέσιμο

+ Δωρεάν Ηosting

.biz

Μη Διαθέσιμο

+ Δωρεάν Ηosting

.mobi

Μη Διαθέσιμο

+ Δωρεάν Ηosting

.co

Μη Διαθέσιμο

Link to comment
Share on other sites

Επίσης χρειάζομαι αριθμό απο κουτάκια . Βασικά μου ήρθε ιδέα! 150 κυκλάκια στο main content . Άμα αυτά συμπληρωθούν , τότε πάει ένα σύστημα του στυλ "Get him out" . Ένας που θα θέλει να μπει , θα πληρώνει μία τιμή μεγαλύτερη (Αφού έχουν συμπληρωθεί όλα , για παράδειγμα 10 ευρώ) και ο πιο παλιός θα βγαίνει ώστε να μπει στη θέση του! Πως σας φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και μία βοήθεια εδώ θα ήταν πολύ χρήσιμη . :)

"Υ.Γ.2 Θα ήθελα τι βοήθεια σας για το όνομα , το πόσες θέσεις να υπάρχουν και αν έχετε καμιά ιδέα είτε για καρτέλα , είτε για αλλαγή ονόματος μιας καρτέλας ."

Για το πρωτο για το ονομα δηλαδη .. σκεψου ονοματα οπως πχ bestblogs.gr topblogs.gr greekblogs.gr για το 2ο τωρα αφησε με να το σκεφτω και θα απαντησω αργοτερα :)

 

Επίσης χρειάζομαι αριθμό απο κουτάκια . Βασικά μου ήρθε ιδέα! 150 κυκλάκια στο main content . Άμα αυτά συμπληρωθούν , τότε πάει ένα σύστημα του στυλ "Get him out" . Ένας που θα θέλει να μπει , θα πληρώνει μία τιμή μεγαλύτερη (Αφού έχουν συμπληρωθεί όλα , για παράδειγμα 10 ευρώ) και ο πιο παλιός θα βγαίνει ώστε να μπει στη θέση του! Πως σας φαίνεται?

Οταν πληρωνει για να μπει καποιος δεν θα υπαρχει ενα "συμβολαιο" πχ να μπορει να ειναι μεσα για ενα χρονικο διαστημα κλπ ..?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης χρειάζομαι αριθμό απο κουτάκια . Βασικά μου ήρθε ιδέα! 150 κυκλάκια στο main content . Άμα αυτά συμπληρωθούν , τότε πάει ένα σύστημα του στυλ "Get him out" . Ένας που θα θέλει να μπει , θα πληρώνει μία τιμή μεγαλύτερη (Αφού έχουν συμπληρωθεί όλα , για παράδειγμα 10 ευρώ) και ο πιο παλιός θα βγαίνει ώστε να μπει στη θέση του! Πως σας φαίνεται?

για αρχή δεν νομίζω κάποιος να πληρώσει στο site σου για να διαφημιστεί...

γιατί όπως είπες και εσύ τα βλογ είναι χιλιάδες και γύρω στα 300 400 είναι πολύ πετυχημένα με εκατοντάδες επισκέψεις καθημερινά...

δεύτερον τα βλογ δεν έχουν καμιά κόντρα αναμεταξύ τους οπότε ένα μικρό βλογ με ένα

ποστ που δεν έχει κάνει κανένα άλλο γίνεται γνωστό πολύ γρήγορα...

και τρίτον

Επίσης χρειάζομαι αριθμό απο κουτάκια . Βασικά μου ήρθε ιδέα! 150 κυκλάκια στο main content . Άμα αυτά συμπληρωθούν , τότε πάει ένα σύστημα του στυλ "Get him out" . Ένας που θα θέλει να μπει , θα πληρώνει μία τιμή μεγαλύτερη (Αφού έχουν συμπληρωθεί όλα , για παράδειγμα 10 ευρώ) και ο πιο παλιός θα βγαίνει ώστε να μπει στη θέση του! Πως σας φαίνεται?

εμ θα πληρώνουν και υπάρχει περίπτωση να τους διώξεις;...

Link to comment
Share on other sites

 

Για το πρωτο για το ονομα δηλαδη .. σκεψου ονοματα οπως πχ bestblogs.gr topblogs.gr greekblogs.gr για το 2ο τωρα αφησε με να το σκεφτω και θα απαντησω αργοτερα :)

 

Για το δεύτερο σκέφτηκα 12 σειρές από 12 θέσεις η κάθε σειρά . Και το σύστημα που έγραψα παραπάνω . Οι πρώτοι 10 , 2 ευρώ , οι επόμενοι 10 (20 σύνολο) , 3 ευρώ και οι επόμενοι 124 από 5 ευρώ . Στη συνέχεια αν κάποιος θέλει να μπει θα πρέπει να πληρώσει 10 ευρώ κι θα αντικαταστήσει το κυκλάκι νουμερο 1 .

 

Τα κυκλάκια θα περιέχουν μία εικονίτσα , κλικάροντας θα πηγαίνει στο σαίτ και κάνοντας mouse-over θα εμφανίζεται το σάιτ . Τώρα για τη λεζάντα κάπως το ξανασκέφτομαι . Θα χωρέσει? Δεν νομίζω...

 

Όσο για το όνομα πήγε το μυαλό μου στο blog spot - Σποτ = κουκίδα + θέση , δηλαδή ακριβώς σαν αυτό που θα κάνω , κι μετά θυμήθηκα πως είναι το Blogspot χαχα. Ψάχνω ακόμα όνομα :)

Link to comment
Share on other sites

δεύτερον τα βλογ δεν έχουν καμιά κόντρα αναμεταξύ τους

ureallymad

Άσε με να ξέρω λίγο παραπάνω όσο αφορά αυτό το θέμα και να σου πω ότι υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ κόντρα μεταξύ των "μεγάλων" ακόμα κι αν βλέπεις ότι έχουν ο ένας τον άλλον στα και καλά φιλικά blogs.

Link to comment
Share on other sites

και τρίτονεμ θα πληρώνουν και υπάρχει περίπτωση να τους διώξεις;...

 

Για να διωχτεί κάπως , πρέπει να προηγηθούν 144 blog! Κι στο κάτω κάτω οι πρώτοι 20 δεν θα δώσουν πάνω απο 3 ευρώ ...

Link to comment
Share on other sites

ureallymad

Άσε με να ξέρω λίγο παραπάνω όσο αφορά αυτό το θέμα και να σου πω ότι υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ κόντρα μεταξύ των "μεγάλων" ακόμα κι αν βλέπεις ότι έχουν ο ένας τον άλλον στα και καλά φιλικά blogs.

εγώ ξέρω οτι στα βλογ που διαβάζω στα πιο πολλά ποστ έχει απο κάτω στην πηγή ή το λινκ του βλογ για να το διαβάσεις εκεί...

Link to comment
Share on other sites

εγώ ξέρω οτι στα βλογ που διαβάζω στα πιο πολλά ποστ έχει απο κάτω στην πηγή ή το λινκ του βλογ για να το διαβάσεις εκεί...

Link βάζουν γιατί αν το πάρεις από αυτούς και δεν βάλεις θα σου στείλουν 2423432 mails να σε κράζουν. :D

 

@Fuma

Εμένα μου ακούγεται λάθος το να διώχνονται κάποιοι, πολύ λάθος.

 

Είτε βάζεις ένα Χ αριθμό blogs που πληρώνουν Υ ευρώ το μήνα, είτε χωρίζεις Premium και Free, είτε βάζεις απεριόριστο αριθμό blogs.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...