Jump to content

[GR]Πως σας μπήκε;


PlayForFun

Recommended Posts

Ο καινούργιος χρόνος εννοείται.. ;)

 

Εμένα προσωπικά με βρήκε οικογενειακώς στο σπίτι των παππούδων μου αρχικά με βασιλόπιτες, σούπες, κρέατα και άφθονο κρασί. Ενώ το ξημέρωμα με βρήκε στα μπουζούκια με καλή παρέα (πολλές κοπέλες φυσικά) να περνάμε καλά και να έχοντας φυσικά φορέσει τον καλύτερο μας εαυτό για να υποδεχθούμε το καινούργιο έτος.

 

 

Για να δούμε/ακούσουμε και τις δικές σας εμπειρίες. :)

(έλα να βλέπω πιο πολλές συμμετοχές σε σχόλια)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Που σημαίνει;

Απροσδόκιτα καλά , βασίκα :D

 

Περάσμα πολύ καλά με τα παιδιά μέχρι και τις 5 , και μετά ταινία με μια φίλη μου. Και σήμερα πάλι γαμάτα :D

Link to comment
Share on other sites

Απροσδόκιτα καλά , βασικά :D *

 

*Περάσμα<-- :o* πολύ καλά με τα παιδιά μέχρι και τις 5, και μετά ταινία με μια φίλη μου. Και σήμερα πάλι γαμάτα :D.

Λεφτά να υπάρχουν και τα υπόλοιπα γίνονται στο πι και φι.
Link to comment
Share on other sites

Λεφτά να υπάρχουν και τα υπόλοιπα γίνονται στο πι και φι.

Ε κοίτα , δεν νομίζω πως το 2012 θα είναι από τις χρονιές που θα έχουμε μια Α οικονομική άνεση.

ΑΛΛΑ

 

Ας έχουμε υγειά και όλα τα άλλα έρχονται.

Link to comment
Share on other sites

Ε κοίτα, δεν νομίζω πως το 2012 θα είναι από τις χρονιές που θα έχουμε μια Α οικονομική άνεση.

ΑΛΛΑ

Ας έχουμε υγεία και όλα τα άλλα έρχονται.

Την υγεία μας λίγο πολύ θα την βρούμε άμα δεν την έχουμε. Το θέμα είναι αν θα κρατάμε πάλι ομπρέλες όταν βρέχει μυαλά. Δεν μπορώ να πω, αισιοδοξία κ.λ.π αλλά άμα δεν υπερισχύσει η λογική, ευστροφία, ενότητα μεταξύ μας και όχι μόνο. Προσωπικά τα βλέπω και πάλι θολά τα πράγματα και δεν ξέρω μέχρι που μπορεί να φτάσει αυτήν η κατηφόρα.
Link to comment
Share on other sites

Την υγεία μας λίγο πολύ θα την βρούμε άμα δεν την έχουμε.

Μην το λες. Βασικά μην το ξαναπείς γιατί δεν ισχύει.
Link to comment
Share on other sites

Μην το λες. Βασικά μην το ξαναπείς γιατί δεν ισχύει.

Ναι σε αυτό έχεις ένα point. Άμα δεν λειτουργούν οι φορείς πως θα έχουμε καλά την υγεία μας..
Link to comment
Share on other sites

Λεφτά να υπάρχουν και τα υπόλοιπα γίνονται στο πι και φι.

Χαίρομαι που συμφωνείς.

Αυτές οι μέρες δεν νομίζω να μην σπαταληθούν λεφτά. Κρίμα είναι, 365 μέρες έχει ο χρόνος ας μας αφήσουν κι εμάς να χαρούμε τουλάχιστον μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε αυτό έχεις ένα point. Άμα δεν λειτουργούν οι φορείς πως θα έχουμε καλά την υγεία μας..

Δεν λέω μόνο για αυτό...

 

Π.χ. Η καλύτερη μου φίλη , είχε γεννηθεί με κάποια προβλήματα στα ισχύα ( ? , δεν ξέρω πως γράφεται) , και μετά από 9 χειρουργεία , μπόρεσαι να περπατήσει.

 

 

Πριν από 4 μήνες , ένας μαλάκας την πάτησε ( ευτυχώς ζει) και τώρα είναι αναγκασμένη να περπατάει με το Πι για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω μόνο για αυτό.

 

Π.χ. Η καλύτερη μου φίλη, είχε γεννηθεί με κάποια προβλήματα στα ισχία, και μετά από 9 χειρουργεία , μπόρεσε να περπατήσει.

 

Πριν από 4 μήνες, ένας μαλάκας την πάτησε (ευτυχώς ζει) και τώρα είναι αναγκασμένη να περπατάει με το Πι για πάντα.

Από προσωπικής μου εμπειρίας αλλά και μέσω συζητήσεων που έχω κάνει με διάφορες ανθρώπους δυστυχώς καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι στην Ελλάδα μας, δεν λειτουργεί σχεδόν τίποτα σωστά. Πόσο μάλλον και σε πιο εξειδικευμένα θέματα όσο αναφορά την υγεία και την ευεξία μας. Πιο συγκεκριμένα έχω παρατηρήσει πως υπάρχουν πολλές ελλείψεις σε νοσοκομεία μέχρι και στις απλές προμήθειες. Άντε τώρα εσύ να βρεις λεφτά και φορείς που θα μπορέσουν να υποστηρίξουν τέτοιου είδους θεραπείες. Τι να πεις όμως, έτσι είναι τα πράγματα και με αυτά θα πρέπει να δουλέψουμε για ένα καλύτερο αύριο (γιατί όλοι το αξίζουμε).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...