Jump to content

[GR]Program :)


sokianos

Recommended Posts

Καλησπερα σας..

Εχω το εξης εροτημα

 

Επειδη στα σχολεια εγω μια ζωη ημουν τουριστας δεν μαρεσαν και τοσο τα γραμματα ειμαι καπως ανορθωγραφος ναι το παραδεχομαι τεσπα για να μην τα πολυλογω επειδη  αφησα τα greekenglishκαι μιας και που ειμαι ελληνας θελω να γραφω ΕΛΛΗΝΙΚΑ και Μονο και σωστα θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει Καποιο ιδους προγραμμα που να ειναι σαν αυτο που εχει το exel-word που μολις γραψεις κατι λαθος σου το βγραζει κοκκινο και σου εχει της σοστες απαντησεις ετσι πιστευω αφου καθομαι στο PC Πολλες ωρες και δεν διαβαζω καποιο βιβλιο ετσι θα με βοηθησει καπως..

 

Ευχαριστω εστω που το διαβασα τε :΅))

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα add-on για μοζιλα, σε κάποιους δουλευει σε κάποιους όχι...

σε εμένα οχι στο desktop και ναi στο laptop...

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/greek-spellchecking-dictionary/?src=search

Link to comment
Share on other sites

http://epiac1216.wordpress.com/2008/09/13/how-to-find-a-spell-checker-in-google-chrome/ βρήκα και για το chrome δεν σου βγάζει της επιλογές αλλα εντάξει :)) Συγνώμη για την αναστάτωση .... Να σε καλά..!

 

Link to comment
Share on other sites

είσαι τυχερός που έκανες το τοπικ τέτοια ώρα αλλιός θα άκουγες ωραία πραγματάκια τύπου:

ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ.

κλπ.

και με το δίκιο τους

εροτημα.

Link to comment
Share on other sites

Το chrome έχει χωρίς να το ενεργοποιήσεις από ρυθμίσεις. Απλά γράφεις και σου υπογραμμίζει τα λάθος και αν πατήσεις δεξί κλικ σου υποβάλει τα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Google Chrome φίλε, όπου και να μπεις, αν γράψεις κάτι λάθος το κάνει κόκκινο.

Εκεί μπορείς να μάθεις κι'όλα!

 

Αλλά ρε αδερφέ, και γω τουρίστας πήγαινα, με 10 έβγαλα το λύκειο, ξέρω όμως πάρα πολύ καλά ορθογραφία....

0 λάθη.... πως το κατάφερες? :P

Link to comment
Share on other sites

Google Chrome φίλε, όπου και να μπεις, αν γράψεις κάτι λάθος το κάνει κόκκινο.

Εκεί μπορείς να μάθεις κι'όλα!

 

Αλλά ρε αδερφέ, και γω τουρίστας πήγαινα, με 10 έβγαλα το λύκειο, ξέρω όμως πάρα πολύ καλά ορθογραφία....

0 λάθη.... πως το κατάφερες? :P

εγω εβγαλα με 16 το γυμνασιο και το λυκειο ακομα στο δημοτικο φιλε δεν ειχα σωστές βάσεις αλλα τι να κάνεις ποτε δεν ειναι αργά ":PPP
Link to comment
Share on other sites

είσαι τυχερός που έκανες το τοπικ τέτοια ώρα αλλιός θα άκουγες ωραία πραγματάκια τύπου:

γκουχ γκουχ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...