Jump to content

[GR]Μετονομασία Αρχείων!


HellRanger

Recommended Posts

Έχω κατεβάσει μία δίσκογραφία της οποία τα τραγούδια είναι γραμμένοι οι τίτλοι στα Greeklish όταν τα κάνω λοιπόν στα Ελληνικά στον δικό μου υπολογιστή είναι μια χαρά. Αν το βάλω να παίξει το τραγούδι ή αντιγράψω το τραγούδι σε ένα Usb ή το πάω σε άλλο Pc βλέπω πάλι τον αρχικό τίτλο. Τι πρέπει να κάνω ώστε να είναι ο τίτλος όπως θέλω εγώ; Επίσης και αν βάλω καλλιτέχνη αν κάνω την παραπάνω διαδικασία ή το δείχνει στα κινέζικα ή καθόλου. Περιμένω απάντηση, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας ιδιότητες και στη δεύτερη καρτέλα αλλάζεις ότι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Και αν το κάνω αυτό θα δείχνει το όνομα και τον καλλιτέχνη παντού; Και όταν παίζει και όταν το μεταφέρω;

Link to comment
Share on other sites

Nai, eksartatai omws kai apo to programma me to opoio ta trexeis (an ypostirizei Greek/Unicode i oxi)..

Δεν είναι μόνο το πρόγραμμα είναι πως και σε άλλο Pc να τα πάω το όνομα γίνετε το αρχικό και όχι αυτό που βάζω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις winamp πήγαινε στις ιδιότητες του αρχείου και άλαξε τα απο εκεί, είναι οι αναλυτικές ιδιότητες.

 

316b1h3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις winamp πήγαινε στις ιδιότητες του αρχείου και άλαξε τα απο εκεί, είναι οι αναλυτικές ιδιότητες.

 

316b1h3.jpg

Το έχω δοκιμάσει και αυτό αλλά δεν μπορώ τώρα ολόκληρες δισκογραφίες να το κάνω έτσι.. Είναι πολύ χρονοβόρο αλλά τόσο καιρώ που περιμένω μια απάντηση θα είχα τελειώσει τα μισά! Anyway ή από winamp θα τα κάνω ή από τις ιδιότητες του κάθε αρχείου στην καρτέλα Λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Bale to prog Mp3Tag perna ta arxeia mesa kai allakse ta apo ekei, einai arketa kalo..

http://www.mp3tag.de/en/download.html

Μπράβο ρε φίλε σε ευχαριστώ πολύ! Όμως μία ερώτηση: όταν το έκανα εγκατάσταση είδα κάτι για Paypal αλλά δεν το διάβασα πάτησα Finish...

ξέρεις μήπως αν έχει trial το πρόγραμμα και μετά από κάποιες μέρες θα πρέπει να πληρώσω; Γιατί δεν μου έβγαλε τίποτα όταν το άνοιξα και άλλαξα το όνομα από ένα τραγούδι για να δω αν δουλεύει. Το όνομα πάντως το άλλαξε μια χαρά και παντού βλέπω αυτό που βάζω εγώ και όχι το αρχικό!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...