Jump to content

[Help]Πως γινετε να μεταφερω τον Server μου σε αλλο PC;.


Recommended Posts

Τσακαλια του mxc σας χαιρετω και σας ευχαριστω για την ολη βοηεθια που μου εχετε προσφερει ως τωρα.Χρειαζομαι ομως αλλη μια φορα την βοηθεια σας.Εγω εφτιαξα τον server μου στο 2ο(και καπως παλαιο)pc μου γιατι στο κανονικο δεν μπορουσα να κανω εγκατασταση την MySQL(συγκεκριμενα εφτανα μεχρι το τελος και οταν παταγα excute κολαγε και δεν εκανε ποτε κανονικη εκγατασταση),anyway εγω τωρα θελω να μεταφερω τον server μου στο κανονικο μου pc το οποιο ειναι και το καλο μου,αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω.Αν καποιος ξερει και εχει ορεξη ας μου πει.

Link to comment
Share on other sites

1. Copy-paste τα files

2. MySQL Dump την βάση δεδομένων (αν υποθέσω ότι χρησιμοποιείς το navicat, δεξί κλικ στην βάση δεδομένων σου και "dump sql file").

3. Αφού μεταφέρεις τα αρχεία στο νέο PC, φτιάξε την βάση δεδομένων στην νέα εγκατάσταση της MySQL και δεξί κλικ "execute sql file".

Link to comment
Share on other sites

1. Copy-paste τα files

2. MySQL Dump την βάση δεδομένων (αν υποθέσω ότι χρησιμοποιείς το navicat, δεξί κλικ στην βάση δεδομένων σου και "dump sql file").

3. Αφού μεταφέρεις τα αρχεία στο νέο PC, φτιάξε την βάση δεδομένων στην νέα εγκατάσταση της MySQL και δεξί κλικ "execute sql file".

Απο την στιγμη που ειδα το ονομα σου φιλε ημουν σιγουρος οτι θα μου εδινες την ορθη λυση,σε ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...