Jump to content

[Guide] Shillien Saint.


Recommended Posts

Σε epilogue ειδικά οι Nukers παίζονται συχνά σε mass pvps. Αλλά και σε προηγούμενα chronicle. Cyclone, Raging Waves, Volcano κτλπ κάνουν τρομερή δουλειά ;)

Εμεις παντως σαν clan στα mass pvps και σε ολα αυτα, εχουμε παντα melees/OLs/Bishops. Αντε και 2-3 nukers για ξεκαρφωμα μονο και μονο μπας και πετυχει το silence σε κανενα bishop/OL. Απο κει και περα πεφτουν και πολυ ευκολα αν τους επιτεθουν 2 ατομα, αρα πιο δυσκολα για τον bishop τα πραγματα και για το tank που εκτος απο τους οτι θα πρεπει να tankαρει, να προστατευει κυριως τον bishop, θα πρεπει να προστατευει και τον mage. Τεσπα, εγω πιστευω οτι στον epilogue για να επιβιωσει ενας mage σε mass pvps/sieges θα πρεπει να ειναι πολυ uber. Εγω προσωπικα επειδη τον mage δεν τον πολυ νιωθω παιζω με bishop και εχω sub mage για farm.
Link to comment
Share on other sites

tecpa egw 8a balw ayta p les alla diafwnw ka8eta se ekeino p les oti dn 8a deis Mages ( sph kyriws) se siegies k tetoia...file akou p sou lew ta mono classes p8a deis 8a einai 1healer 2.Sph 3.saggi 4.tank

 

 

Δες το.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Δες το.

 

Ναι ρε χαζε αυτο ομως ποσοι το εχουν κανοι ακομα;;; Κανεις! Εσυ που εισαι πιο παλιος στην clan για πες πως δουλευει ο Διονυσης. Με archers,tanks,daggers,OLs, Bishops, warlords. Σωστα;;; Γιατι ετσι θα γινει το καλο το pvp. Assist τον pt leader η γενικα τον main assister και πετανε βελια οι archers απο χιλιομετρα μακρια και ο bishop δεν προλαβενει να κρατησει ουτε τον εαυτο του να κρατησει και τον mage που ειναι διπλα του;;;
Link to comment
Share on other sites

Εμεις παντως σαν clan στα mass pvps και σε ολα αυτα, εχουμε παντα melees/OLs/Bishops. Αντε και 2-3 nukers για ξεκαρφωμα μονο και μονο μπας και πετυχει το silence σε κανενα bishop/OL. Απο κει και περα πεφτουν και πολυ ευκολα αν τους επιτεθουν 2 ατομα, αρα πιο δυσκολα για τον bishop τα πραγματα και για το tank που εκτος απο τους οτι θα πρεπει να tankαρει, να προστατευει κυριως τον bishop, θα πρεπει να προστατευει και τον mage. Τεσπα, εγω πιστευω οτι στον epilogue για να επιβιωσει ενας mage σε mass pvps/sieges θα πρεπει να ειναι πολυ uber. Εγω προσωπικα επειδη τον mage δεν τον πολυ νιωθω παιζω με bishop και εχω sub mage για farm.

 

Είναι να χρησιμοποιηθεί σωστά. Εμείς στο tezza τον x10 τον retail-like (Ηellbound), κάποτε κάναμε defend rune με 2 clan και ένα hero, και attackers ήταν 4 clan με ~25 hero, οι οποίες συνεργάζονταν μεταξύ τους. Τελικά το κρατήσαμε χάρη στο Volcano ενός μόνο Archmage. Όποτε μαζεύονταν οι enemies για να περάσουν από κάποιο στενό δρόμο (Σκάλες για pray room, gates κτλπ.), τρώγανε το Volcano στη μάπα και ψοφάγανε όλοι μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Είναι να χρησιμοποιηθεί σωστά. Εμείς στο tezza τον x10 τον retail-like (Ηellbound), κάποτε κάναμε defend rune με 2 clan και ένα hero, και attackers ήταν 4 clan με ~25 hero, οι οποίες συνεργάζονταν μεταξύ τους. Τελικά το κρατήσαμε χάρη στο Volcano ενός μόνο Archmage. Όποτε μαζεύονταν οι enemies για να περάσουν από κάποιο στενό δρόμο (Σκάλες για pray room, gates κτλπ.), τρώγανε το Volcano στη μάπα και ψοφάγανε όλοι μαζί.

ΟΚ δεν αντιλεγω πρωτη φορα παιζω epilogue και δεν ειναι πολυ ψαγμενος με ολα τα classes. Μονο τον bishop/archer/dagger/tank ξερω πως δουλευουν. Αλλα για να γινει αυτο που λες πολυ σωστα ειπες ειναι χ10 server retail like αρα δεν εχουν ολοι και τα καλυτερα items. Ενω σε εναν pvp server σχεδον ολοι και ιδιαιτερα οι καλες clan ειναι καλα ντυμενοι αρα δεν υπαρχουν μεγαλα περιθωρια να καψει ενας μαγος καλη μαγια και ποσο μαλλον mass μαγια που ειναι και σχετικα πιο αδυναμη.
Link to comment
Share on other sites

y 3erw alla akoma k me +15 chance se PvP srv p oloi exoun Epic ligo dyskolo na piasei xwris na e3anthlseis thn MP sou.

Α ναι μωρε ξεχασα, το Guide αναφερετε σε nooboservers jedi l2core κτλ ...

 

 

EDIT:

Εμείς στο tezza τον x10 τον retail-like

A οχι τεζα, frintezza με τ' ονομα, μια χαρα ειναι ο σερβερ. :)

Link to comment
Share on other sites

Mιλαμε βεβαια για πολυ μικροτερους αριθμους σε PvP server οποτε οι τακτικες ειναι αλλες

 

 

Ps* Namine μπορεις να βγαλεις λιγα χρωματα? Μα καλα τι αισθητικη ειναι αυτη που εχεις...

Link to comment
Share on other sites

Mιλαμε βεβαια για πολυ μικροτερους αριθμους σε PvP server οποτε οι τακτικες ειναι αλλες

 

 

Ps* Namine μπορεις να βγαλεις λιγα χρωματα? Μα καλα τι αισθητικη ειναι αυτη που εχεις...

Thn ais8itikh m thn 3ereis apo to PS section ^^ dld gia pes ti na kanw?
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ δεν αντιλεγω πρωτη φορα παιζω epilogue και δεν ειναι πολυ ψαγμενος με ολα τα classes. Μονο τον bishop/archer/dagger/tank ξερω πως δουλευουν. Αλλα για να γινει αυτο που λες πολυ σωστα ειπες ειναι χ10 server retail like αρα δεν εχουν ολοι και τα καλυτερα items. Ενω σε εναν pvp server σχεδον ολοι και ιδιαιτερα οι καλες clan ειναι καλα ντυμενοι αρα δεν υπαρχουν μεγαλα περιθωρια να καψει ενας μαγος καλη μαγια και ποσο μαλλον mass μαγια που ειναι και σχετικα πιο αδυναμη.

 

Εδώ όμως έρχεται και ο αντίλογος. Song of Windstorm και Chant of Protection. Και πίστεψέ με, οι καλές clan έχουν μια χαρά items σε low rate. Ειδικά σε x10 rates που δεν είναι και τόσο δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όμως έρχεται και ο αντίλογος. Song of Windstorm και Chant of Protection. Και πίστεψέ με, οι καλές clan έχουν μια χαρά items σε low rate. Ειδικά σε x10 rates που δεν είναι και τόσο δύσκολα.

 

5 Dmg o Archer και παει για καφε...

 

 

Thn ais8itikh m thn 3ereis apo to PS section ^^ dld gia pes ti na kanw?

 

Ρώτα τους αλλους θα συμφωνησουν μαζι μου (οχι επειδη πρεπει να ακολουθησουν τον αρχηγο) απλα επειδη εχω δικιο.

 

 

Καντο πιο λιτο, τα πολλα χρωματα θυμιζουν τα βιβλια του νηπιαγωγείου

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ όμως έρχεται και ο αντίλογος. Song of Windstorm και Chant of Protection. Και πίστεψέ με, οι καλές clan έχουν μια χαρά items σε low rate. Ειδικά σε x10 rates που δεν είναι και τόσο δύσκολα.

Τεσπα δεν μπορεις να πεις οτι οι mage δεν κανουν δουλεια. Για παραδειγμα στον server που επαιζες εσυ οι mage ηταν ψιλο δυνατοι και εκοβαν. Εκει που παιζω εγω τωρα οι μαγοι ειναι farm και απο κει και περα χριεαζονται μονο για κανα silence.Εκει που θελω να καταληξω ειναι πως καθε server ειναι αλλιως. Αλλιως ειναι εκει που παιζω εγω τωρα αλλιως εκει που επαιζες εσυ. Παντως, επειδη βγηκαμε αρκετα εκτος θεματος, ο οδηγος σου φιλε ειναι για πεταμα. Μιλας συνεχεια για Active Augment skills για oly. Ηρεμησε λιγο. Δηλαδη στον official που μπορει καποιος να μην εχει δεν μπορει να νικησει;;; Ελεος δηλαδη. Παιξε πρωτα με τον παικτη αυτο, νιωσε τον και μετα κανε αυτον τον οδηγο.
Link to comment
Share on other sites

Μιλας συνεχεια για Active Augment skills για oly. Ηρεμησε λιγο. Δηλαδη στον official που μπορει καποιος να μην εχει δεν μπορει να νικησει;;; Ελεος δηλαδη. Παιξε πρωτα με τον παικτη αυτο, νιωσε τον και μετα κανε αυτον τον οδηγο.

axxx poso nevriazw otan exw grapsei kati panw panw se ka8e guide m k to exw tonisei se 2 comment alla k pali synexizoun kai m milane gia official :) tecpa ayrio 8a balw kai mia alli texnikh p exw dei. ( Buff+Stigma+Dagger+heavy armor)
Link to comment
Share on other sites

axxx poso nevriazw otan exw grapsei kati panw panw se ka8e guide m k to exw tonisei se 2 comment alla k pali synexizoun kai m milane gia official :) tecpa ayrio 8a balw kai mia alli texnikh p exw dei. ( Buff+Stigma+Dagger+heavy armor)

 

Dagger + Heavy armor στον SE? Δεν νομιζω, στον PP ισως. (τωρα θα μου πεις δεν χρησιμοποιεις ουτε root)

 

Μηπως θες να πεις Light + Bow?

Link to comment
Share on other sites

axxx poso nevriazw otan exw grapsei kati panw panw se ka8e guide m k to exw tonisei se 2 comment alla k pali synexizoun kai m milane gia official :) tecpa ayrio 8a balw kai mia alli texnikh p exw dei. ( Buff+Stigma+Dagger+heavy armor)

Βλεπεις αυτο που σου λεω. Δεν εχει παιξει τον παικτη αυτο για να καταλαβεις πως παιζεις. Λες ειδα μια νεα τακτικη μαχης. Ξερεις πως ειναι σωστη και αποτελεσματικη;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...