Jump to content

[Guide]Bypass το protection του phx.


Coyote™

Recommended Posts

Γειά σας και πάλι! Να άλλο ένα guide απ'το αγγλικό section μεταφρασμένο.

Όλα τα Credits στον Raule για το Guide.

Ας αρχίσουμε!


 

 

1η Μέθοδος

Κανονικά, αν δοκιμάσετε να μπείτε στο l2phx, θα εμφανιστεί αυτό το error.

General protection fault!

History: NConsoleWnd::RequestAuthLogin <- NCAuthWnd::OnLoginBtnClick <- NControl::SendEventMessage <- NCButton::OnClickButton <- NCButton::OnLButtonUp <- NCVirtualWndMain::PassToFocusedWindow <- NCVirtualWndMain::PassToFocusedWindow <- NCVirtualWndMain::PassToFocusedWindow <- NCVirtualWndMain::DispatchWndMsg <- NConsoleWnd::DispatchWndMsgX <- NConsoleWnd::MasterConsoleEventProcess <- UEngine::InputEvent <- UWindowsViewport::CauseInputEvent <- UWindowsViewport::UpdateInput <- UViewport::ReadInput <- APlayerController::Tick <- ALineagePlayerController::Tick <- TickAllActors <- ULevel::Tick <- (NetMode=0) <- TickLevel <- UGameEngine::Tick <- UpdateWorld <- MainLoop

 

Πως να το διαπεράσετε:

Βήμα 1ο: Ανοίξτε το client σας.

Βήμα 2ο: Ανοίξτε το l2phx.

Βήμα 3ο: Πατήστε αυτό το κουμπι: iconc.png

Βήμα 4ο: Μπείτε στο account σας και επιλέξτε τον server, μέχρι να φτάσετε στο παράθυρο που επιλέγετε τον παίκτη σας.

Βήμα 5ο: Πατήστε πάλι σε αυτό το κουμπί: iconc.png

 

Μπράβο! Τώρα είστε στο παιχνίδι και μπορείτε να δείτε τα πακέτα!

bypass.png

 

2η Μέθοδος

Δεν μπορείτε να μπείτε στο l2phx? Αυτό σημαίνει πως το system σας έχει αυτό το αρχείο: 55691454.png

Τι πρέπει να κάνετε: Κάντε Download ένα καθαρό system και κάντε edit το αρχείο αυτό: l2ini.jpg

 

Τώρα θα σας δείξω πως να το κάνετε:

Πρώτα πρέπει να έχετε το L2FileEdit (ανάλογα με το client σας) και ένα καθαρό system (παρακάτω θα σας δώσω καθαρά system)

Ωραία, πρώτα ανοίξτε το FileEdit, πατήστε στο Open and decrypt και επιλέξτε το l2.ini απ'το "προστατευμένο system". Θα υπάρχει κάτι σαν και αυτό: 95481402.png

Έπειτα κάντε αντιγραφή την IP (στο ServerAddr) και επικολλήστε την στο l2.ini του "καθαρού system". Τέλος πατήστε Save and decrypt. Προσοχη! Πρέπει να το σώσετε με την έκδοση 413 36283181.png.

Το τελευταίο βήμα είναι να κάνετε delete το "προστατευμένο" system και να τοποθετήσετε το καθαρό system, (με το edited l2.ini όμως) στον φάκελο Lineage II του υπολογιστή σας.

 

Και τώρα δείτε από που να κατεβάσετε χρήσιμα αρχεία για όσα είπαμε παραπάνω!:

 

Καθαρό system για C5

Καθαρό system για Interlude

Καθαρό system για Kamael

Καθαρό system για Gracia Part 2

Καθαρό system για Gracia part 3

Καθαρό system για Ct 2.3

 

L2Fileedit C4/C5

L2Fileedit Interlude

L2Fileedit Kamael/Hellbound

L2Fileedit Gracia Part 3

 

Ή εδώ (c4 έως Gracia Final)

 

Gameguard killers εδώ

 

Τρίτη μέθοδος εδώ

 

Το guide θα γίνεται update από πολλές απόψεις! ;)

 

P.S.: Spam = immidiate dekarma. Λέγοντας Spam εννοώ post με λιγότερο από 5 λέξεις, εκτός των quotes.

 

Regards,

Coyote*

Link to comment
Share on other sites

doulevi mono se IL i kai se final?

 

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να hackarw gracia, αλλά προφανώς δουλεύει παντού όπου υπάρχει αυτό το αρχείο ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock