Jump to content

Paypal


Recommended Posts

Παιδια εχω καποιες αποριες σχετικα με το paypal...Αν καποιος μπορουσε να μου απαντησει θα το εκτιμουσα.. Λοιπον..

 

1) Ειναι 100% ασφαλες??

2) Αν στειλει καποιος λεφτα μου κραταει η τραπεζα?? 

3) Αν στειλει καποιος λεφτα και ειναι στο λογαριασμο μου αλλα δεν μπορω να τα κανω αναληψη ακομα , υπαρχει καποιος τροπος να τα παρει πισω το ατομο που τα εστειλε χωρις να το θελω εγω??

4) Για να αυξησω τα ορια ( business account απ'οτι εχω καταλαβει) , θα παιρνει (παραπανω)λεφτα η τραπεζα ????

5) Πληρωνω κανεναν φορο η τιποτα τετοιο αν δεχομαι πολλα χρηματα στην καρτα??

6) Ειναι ασφαλες να το ξερουν πολλα ατομα το email adress μου??

 

το ξερω οτι ισως ειναι λαθος το θεμα εδω που το εγραψα, αλλα εχει σχεση με donations... 

 

ευχαριστω 

Edited by Wazzup
Link to comment
Share on other sites

1) Είναι όσο ασφαλές γίνεται.
2) Όχι αλλα μπορεί να υπάρχει ένας μικρός φόρος.
3) Μπορεί να κάνει κανένα dispute και μετά άντε να βγάλεις άκρη. Κατά εμέ είναι το μονο μειονέκτημα του paypal αυτό. Μην βάλεις με τίποτα το donation button στο site. Πάντα συνεννοήσου με τον donator πρώτα και σιγουρέψου ότι το account του είναι verified.
4) Όχι αλλα μετά θα πρέπει να δίνεις τιμολόγια και τέτοια πράγματα αν δεν θες μπλεξίματα με την εφορία.
5) Πάντα πληρώνεις κάτι εκτος από ορισμένες περιπτώσεις.
6) Άμα ήμουν στη θέση σου πρώτα θα έδινα ένα email επικοινωνίας και μετά από συνεννόηση θα άρχιζα τις συναλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

2) Αν στειλει καποιος λεφτα μου κραταει η τραπεζα??

3) Αν στειλει καποιος λεφτα και ειναι στο λογαριασμο μου αλλα δεν μπορω να τα κανω αναληψη ακομα , υπαρχει καποιος τροπος να τα παρει πισω το ατομο που τα εστειλε χωρις να το θελω εγω??

6) Ειναι ασφαλες να το ξερουν πολλα ατομα το email adress μου??

3. Δες εδώ αν θες έναν τρόπο για να μην μπορούν να σου ζητήσουν τα χρήματα πίσω.

6. Όσο ασφαλές είναι και σε άλλες διαδικτυακές υπηρεσίες (facebook, youtube, twitter). Διάλεξε έναν κωδικό σιδηρόδρομο με φαντασία και θα είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now


×
×
  • Create New...