Jump to content
  • 0

Port forwarding


takkenakos

Question

Καλημέρα  σε όλους.

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα ports του l2. Συγκεκριμένα εδώ και πολύ καιρό είχα ένα server στο lineage και τα ports ήταν μια χαρά. Αργότερα έκλεισα τον server αλλά τα ports δεν τα πείραξα. Να που ήρθε η ώρα και είπα να ανοίξω ξανά τον server μου να θυμηθώ λίγο τα παλιά αλλά τα ports ήταν κλειστά παρόλο που στο rooter φαίνονταν ανοιχτά. Πήρα τηλέφωνο την hol όπου είμαι συνδρομητής της και αφού εξαντλήσαμε όλες τις πιθανότητες μου έστειλαν ένα καινούριο rooter του οποίου το όνομα  είναι Alcatel Lucent CellPipe 7130. Τέλος πάντων άνοιξα τα ports από το rooter αλλά όταν τα δοκίμασα ήταν κλειστά.

 

Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει; ή πως να το φτιάξω;

 

[move]Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν είμαι σε λάθος section φαντάστηκα ότι εδώ είναι το σωστό αφού τα ports αφορούν το Lineage.[/move]

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Πάρε την γραμμή εξυπηρέτησης της εταιρίας που σου δίνει internet και ρώτησε τους γιατί γίνεται αυτό. Αν δεν καταφέρουν να σου λύσουν το πρόβλημα να τους πεις να σου στείλουν καινούριο rooter. Αυτό ακριβώς έκανα κι εγώ και πλέον με το καινούριο rooter είναι ανοιχτά (τουλάχιστον έτσι λέει :p )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...