Jump to content

[GR] Η Χρυσή Αυγή μοίρασε τρόφιμα..αλλά κάτι δεν πάει καλά..


Escordia

Recommended Posts

Καλά οκ δεν είναι και καμιά θρησκεία να την πιστεύω κιόλας. Και γενικά μην τους πιστεύεις. Όχι μόνο αυτούς αλλά όλους. Μπορεί να κάνουν καλα πράγματα και οκ να έχουν ενα πολύ καλό αποτέλεσμα αλλά στο μέλλον αυτό θα είναι μόνο και μόνο για ψήφους. Και δεν ξέρεις πως θα είναι μέχρι τις επόμενες εκλογές το κόμμα αυτό. Μην πιστεύεις ότι βλέπεις.

Μα προφανώς και ψηφοθηρούν εις βάρος των φτωχών Ελλήνων πολιτών.Δε τους είδα να πάνε να κυνηγάνε τον ανώμαλο τον παιδεραστή προπονητή από το Ρέθυμνο.Επίσης μπορείς να μου πεις μιας και είσαι στο σώμα για ποιο λόγο κλείσατε τη δημοτική αγορά της Κυψέλης;Εκεί άνθρωποι είχαν προσφέρει πολύ έργο είτε κάνοντας δωρεάν μαθήματα σε παιδιά και μετανάστες, είτε με την κοινωνική κουζίνα και γενικά με όλες τις δραστηριότητες που γινόντουσαν καθημερινά.Προφανώς ο Καμίνης και η ΕΛΑΣ προτιμούν τα συσίτια της Χρυσής Αυγής.
Link to comment
Share on other sites

@Maprex

Δε σου είπα να ψηφίσεις ΣΥΡΙΖΑ αλλά το να ψηφίζεις αυτούς που μισούν κάθετι διαφορετικό και τραμπουκίζουν μετανάστες και εργαζόμενους δεν αντιπροσωπεύει πιστεύω έναν αστυνομικό που πρέπει να δουλεύει και να εξυπηρετεί τον πολίτη.Επίσης η ταύτιση σου του ΣΥΡΙΖΑ με τον αναρχισμό είναι τέρμα χαζός.

Στο είπα και παραπάνω. Μέχρι στιγμής κάνω ότι μπορώ για να βοηθήσω τους πολίτες ακόμα και τους κρατουμένους μου που δεν χρειάζονται και την καλύτερη μεταχείρηση πέρα των βασικών. Σήμερα πήγα σε ένα φούρνο και πήρα για τον κρατουμενό μας με ΔΙΚΑ ΜΟΥ λεφτά κρουασάν και καφέ για αυτόν. Και γενικά ότι θέλει του το αγοράζω. Και να φανταστείς είναι και τουρκικής καταγωγής τους οποίους μισώ. Αλλά σου είπα και χθες. Κατά το 8ωρο δεν χρησιμοποιώ καμία απο τις πολιτικές μου απόψεις και αυτό γιατί δεν είναι σωστό και γιατί δεν μου βγαίνει να το κάνω.

 

Σχετικά με αυτό με τους μετανάστες να σαι σίγουρος ότι ακόμα και κακό να μου κάνει κάποιος δε θα τρέξω να κατηγορήσω όλους τους μετανάστες.Με την ίδια λογική τη δικιά σου αν με έκλεβε κάποιος Έλληνας θα έπρεπε να πω όλοι οι Έλληνες κλέφτες είναι, κάτι που δεν ισχύει φυσικά γιατί η λογική της συλλογικής ευθύνης είναι για 5χρονα.

Ωραία εσύ δεν κατηγορείς όλους τους μετανάστες. Γιατί όμως βγαίνεις έξω και φωνάζεις μπατσοι γουρούνια δολοφόνοι; Απάντησε μου γιατί σε όλο αυτό το "ωραίο" σύνθημα παίρνει και μένα και πολλούς άλλους χιλιάδες συναδέρφους αυτό που πραγματικα δουλεύουν για τον Έλληνα πολίτη και ειναι σωστοί.
Link to comment
Share on other sites

Μα προφανώς και ψηφοθηρούν εις βάρος των φτωχών Ελλήνων πολιτών.Δε τους είδα να πάνε να κυνηγάνε τον ανώμαλο τον παιδεραστή προπονητή από το Ρέθυμνο.Επίσης μπορείς να μου πεις μιας και είσαι στο σώμα για ποιο λόγο κλείσατε τη δημοτική αγορά της Κυψέλης;Εκεί άνθρωποι είχαν προσφέρει πολύ έργο είτε κάνοντας δωρεάν μαθήματα σε παιδιά και μετανάστες, είτε με την κοινωνική κουζίνα και γενικά με όλες τις δραστηριότητες που γινόντουσαν καθημερινά.Προφανώς ο Καμίνης και η ΕΛΑΣ προτιμούν τα συσίτια της Χρυσής Αυγής.

Το περιστατικό δεν το ξέρω. Αλλά να ξέρεις. Σίγουρα τη δουλειά αυτή την έκαναν αστυφύλακες. Όμως πίσω από τους αστυφύλακες είναι οι διοικητές και οι ανώτεροι αξιωματικοί που κρύβονται και δίνουν εντολές. Ο αστυφύλακας για το δικό του καλό πρέπει στο 8ωρο να υπακούσει. Αν κάνει το δικό του την γάμησε. Και δεν είναι καιρός να κάνουμε μαλακιες μέσα στις υπηρεσίες μας γιατί δεν μας παίρνει μισθολογικά.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύα οτι ήξερες τη διαφορά ανάμεσα στο μπάτσος και στο αστυνομικός...

Link to comment
Share on other sites

 

@Hellruller

Καρκίνωμα δες στην Αμερική πόσοι σκοτώνονται κάθε χρόνο με την ελεύθερη οπλοχρησία.Πρόσφατο παράδειγμα τα όσα έγιναν στην πρεμιέρα του Batman που ένας τρελάρας απλά πήγε και αγόρασε όπλα και σκότωσε τοσους ανθρώπους απλά για την καύλα του.Το φακέλωμα δε τρομάζει κανένα, ούτως ή άλλως οι περισσότεροι έχουν φακελωθεί..

 

Σχετικά με αυτό με τους μετανάστες να σαι σίγουρος ότι ακόμα και κακό να μου κάνει κάποιος δε θα τρέξω να κατηγορήσω όλους τους μετανάστες.Με την ίδια λογική τη δικιά σου αν με έκλεβε κάποιος Έλληνας θα έπρεπε να πω όλοι οι Έλληνες κλέφτες είναι, κάτι που δεν ισχύει φυσικά γιατί η λογική της συλλογικής ευθύνης είναι για 5χρονα.

 

 

Ενοείται πως οι έλληνες είμαστε ζώα και αυτό δεν αλλάζει.Πάντως οι Αμερικάνοι έχουν το καλύτερο κράτος στον κόσμο,γι' αυτό τους μισούν όλοι.Έχεις πάει στην Αμερική να ζήσεις;(έστω και για λίγο).Εαν πας θα δεις ότι αυτοί οι άνθρωποι έχουν τα πάντα και είναι πολύ ποιο έξυπνοι απο εμάς.

Όσο γι'αυτό που είπες στην ταινία με τον μπάτμαν,συμβαίνουν αυτά εάν έχεις τόσους πολλούς εχθρούς.Ξέρεις όμως τι απέγινε ο δράστης;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύα οτι ήξερες τη διαφορά ανάμεσα στο μπάτσος και στο αστυνομικός...

Και εγώ πίστευα ότι πήγες να μιλήσεις σοβαρά. Αλλά δεν βλέπω να μπορείς να μιλήσεις σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικό δεν το ξέρω. Αλλά να ξέρεις. Σίγουρα τη δουλειά αυτή την έκαναν αστυφύλακες. Όμως πίσω από τους αστυφύλακες είναι οι διοικητές και οι ανώτεροι αξιωματικοί που κρύβονται και δίνουν εντολές. Ο αστυφύλακας για το δικό του καλό πρέπει στο 8ωρο να υπακούσει. Αν κάνει το δικό του την γάμησε. Και δεν είναι καιρός να κάνουμε μαλακιες μέσα στις υπηρεσίες μας γιατί δεν μας παίρνει μισθολογικά.

Μεγάλη αδικία που έκλεισε γιατί το συγκεκριμένο κτήριο ήταν παρατημένο 7 χρόνια και με πρωτοβουλίες πολιτών έγινε αυτό που έγινε.Πραγματικά οι άνθρωποι εκεί προσέφεραν μεγάλο κοινωνικό έργο αλλά δυστυχώς..610 ευρώ θα πάει ο βασικός μισθός των αστυνομικών από ότι διάβαζα σήμερα, δεν είναι καιρός να ξεσηκωθείτε και εσείς λίγο..;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πίστευα ότι πήγες να μιλήσεις σοβαρά. Αλλά δεν βλέπω να μπορείς να μιλήσεις σοβαρά.

Θεωρείς μη σοβαρό ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο μπάτσος και στο αστυνομικός;
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς μη σοβαρό ότι υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο μπάτσος και στο αστυνομικός;

Θεωρώ μη σοβαρή την ειρωνεία.

 

Μεγάλη αδικία που έκλεισε γιατί το συγκεκριμένο κτήριο ήταν παρατημένο 7 χρόνια και με πρωτοβουλίες πολιτών έγινε αυτό που έγινε.Πραγματικά οι άνθρωποι εκεί προσέφεραν μεγάλο κοινωνικό έργο αλλά δυστυχώς..610 ευρώ θα πάει ο βασικός μισθός των αστυνομικών από ότι διάβαζα σήμερα, δεν είναι καιρός να ξεσηκωθείτε και εσείς λίγο..;

Γιατί ποιός σου είπε οτι δεν υπάρχουν αστυνομικοί που φωνάζουν και αυτοι; Δηλαδή πρέπει να είναι ένστολος εκείνη την ώρα ή να κυκλοφορεί με μια ταμπέλα που να δηλώνει την ιδιοτητα του;
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ μη σοβαρή την ειρωνεία.

Γιατί ποιός σου είπε οτι δεν υπάρχουν αστυνομικοί που φωνάζουν και αυτοι; Δηλαδή πρέπει να είναι ένστολος εκείνη την ώρα ή να κυκλοφορεί με μια ταμπέλα που να δηλώνει την ιδιοτητα του;

Δεν είναι ειρωνεία,σοβαρά μιλάω.Ο μπάτσος είναι ο τύπος που μπήκε στο σώμα απλά για να βγάλει τα ψυχολογικά που είχε από μικρός,αστυνομικός είναι ο τύπος που μπήκε στο σώμα για να βοηθήσει πραγματικά τους πολίτες.Τόσο απλό.

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η αστυνομία λειτουργεί σαν τον στρατό.Αν και ήταν ένα καλό βήμα ότι δημιουργήθηκε και συνδικαλιστικό όργανο..

Link to comment
Share on other sites

http://gr.news.yahoo.com/%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82-%CF%84%CE%B1%CF%85%CF%84%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%86%CF%89%CF%84%CF%8C-%CE%BD%CE%B5%CE%BA%CF%81%CF%8E%CE%BD-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B5%CE%AF%CF%87%CE%B5-%CE%BF-122311176.html

Αντί να ασχολείστε με αυτά τα μπαστάρδια κάθεστε και βρίζεται τη χρυσή αυγή που στο κάτω κάτω καλύπτει τα συμφέροντα της πλειοψηφίας των πολιτών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ειρωνεία,σοβαρά μιλάω.Ο μπάτσος είναι ο τύπος που μπήκε στο σώμα απλά για να βγάλει τα ψυχολογικά που είχε από μικρός,αστυνομικός είναι ο τύπος που μπήκε στο σώμα για να βοηθήσει πραγματικά τους πολίτες.Τόσο απλό.

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η αστυνομία λειτουργεί σαν τον στρατό.Αν και ήταν ένα καλό βήμα ότι δημιουργήθηκε και συνδικαλιστικό όργανο..

Ρε μαλάκα σοβαρά μιλάς; Συνάντησα φέτος γύρω στους 500 δόκιμους. Κανένας δεν μπήκε για ξύλο. Πας καλά; Που τα ακούς και τα λες; Στην πορεία δεν λέω όλοι αλλάζουμε γιατί πρέπει.

 

Μάλλον κάνεις λάθος τον διαχωρισμό. Υπάρχουν αυτοί που θελουν να βοηθησουν και αυτοί που μπήκαν για τα λεφτά. Για τα λέφτα μπήκαν οι περισσότεροι. Εγώ μπήκα από καύλα και αγανάκτηση για να βοηθήσω όσο μπορώ.

 

Και πως στο καλό λειτουργεί η αστυνομία σαν τον στρατό; Ο στρατός εκπαιδεύετε για πόλεμο και η μόνη επαφή που έχει με τον πολίτη είναι ως φαντάρος. Βλέπεις κανένα αστυνομικό να πηγαίνει για πόλεμο;

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαλάκα σοβαρά μιλάς; Συνάντησα φέτος γύρω στους 500 δόκιμους. Κανένας δεν μπήκε για ξύλο. Πας καλά; Που τα ακούς και τα λες; Στην πορεία δεν λέω όλοι αλλάζουμε γιατί πρέπει.

 

Μάλλον κάνεις λάθος τον διαχωρισμό. Υπάρχουν αυτοί που θελουν να βοηθησουν και αυτοί που μπήκαν για τα λεφτά. Για τα λέφτα μπήκαν οι περισσότεροι. Εγώ μπήκα από καύλα και αγανάκτηση για να βοηθήσω όσο μπορώ.

 

Και πως στο καλό λειτουργεί η αστυνομία σαν τον στρατό; Ο στρατός εκπαιδεύετε για πόλεμο και η μόνη επαφή που έχει με τον πολίτη είναι ως φαντάρος. Βλέπεις κανένα αστυνομικό να πηγαίνει για πόλεμο;

Τα βλέπω βασικά.

 

Δεν μπορείς να βοηθήσεις όμως από τη στιγμή που οι ανώτεροι σου έχουν διαφορετική άποψη.

 

Στρατοδικεία και τέτοια δεν έχετε;Ε σαν τον στρατό λειτουργείτε, δεν είπα ότι πάτε για πόλεμο...

Link to comment
Share on other sites

Τα βλέπω βασικά.

 

Δεν μπορείς να βοηθήσεις όμως από τη στιγμή που οι ανώτεροι σου έχουν διαφορετική άποψη.

 

Στρατοδικεία και τέτοια δεν έχετε;Ε σαν τον στρατό λειτουργείτε, δεν είπα ότι πάτε για πόλεμο...

Οι αξιωματικοί είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο γιατί αυτούς πολιτικοί τους δίνουν εντολές. Άσε είναι περίπτωση αυτοί.

 

Έχουμε και εμεις τα ανάλλογα πειθαρχικα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς λειτουργούμε όπως ο στρατός.

Link to comment
Share on other sites

Οι αξιωματικοί είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο γιατί αυτούς πολιτικοί τους δίνουν εντολές. Άσε είναι περίπτωση αυτοί.

 

Έχουμε και εμεις τα ανάλλογα πειθαρχικα αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς λειτουργούμε όπως ο στρατός.

Για αυτό σου λέω ότι δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πέρα κάποιων βασικών τουλάχιστον.

 

Σχετικά με την πειθαρχία μωρέ και έτσι.Πλέον βέβαια έχετε και συνδικαλιστικό όργανο οπότε έχετε και φωνή αρκεί να την εκμεταλλευτείτε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...