Jump to content
  • 0

[HELP]Commands


M@n80$

Question

Γεια σας παιδιά. Έχω έναν server home made και έκανα GM κάτι φιλαράκια μου. Αυτοί μου έριχναν συνέχεια τα Npc's μέχρι που το έβαλα να μην είναι Attackable και τώρα πλέον δεν μπορούν. Το πρόβλημα μου τώρα είναι πως τα κάνουν //delete ή //kill. Πως μπορώ να βγάλω κάποια commands από τους GM; π.χ να λέει όταν πατάν //delete: You have no access to do this. Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα τον ευχαριστούσα πολύ.

 

Δεν Θέλω SPAM !!

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Πρέπει να αλλάξεις το access level και να τους αφαιρέσεις τα δικαιώματα αυτά, βέβαια αφού όπως λες παίζουν με τα NPC γιατί πολύ απλά δεν τους βγάζεις το access?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Πρέπει να αλλάξεις το access level και να τους αφαιρέσεις τα δικαιώματα αυτά, βέβαια αφού όπως λες παίζουν με τα NPC γιατί πολύ απλά δεν τους βγάζεις το access?

 

Θέλω να τους έχω GM αλλά μου λένε που πας να ανοίξεις εσύ server σοβαρό ενώ δεν ξέρεις να μας βγάζεις commands. Όντως δεν θέλω να ανοίξω σοβαρό σερβερ αλλά θέλω να τους δείξω ότι ξέρω να τους βγάζω δικαιώματα. Τώρα αυτό με το access level που λες πως θα το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Θέλω να τους έχω GM αλλά μου λένε που πας να ανοίξεις εσύ server σοβαρό ενώ δεν ξέρεις να μας βγάζεις commands. Όντως δεν θέλω να ανοίξω σοβαρό σερβερ αλλά θέλω να τους δείξω ότι ξέρω να τους βγάζω δικαιώματα. Τώρα αυτό με το access level που λες πως θα το κάνω;

Νομίζω, (δεν είμαι σίγουρος), αλλά το ρυθμίζεις από το Navicat. Ψάξε εκεί, κάτι πρέπει να υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ναι αλλά πως βγάζω το command πάλι από το Navicat  ?

Ναι, ρυθμίζεις τα rights (Commands) του κάθε access level.

Ψάξε στο access_level table και μετά στο admin_commands table

ή στα αντίστοιχα .sql αρχεία εκεί μέσα υπάρχει κάπου.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...