Jump to content

[GR]Πως αποκρυπτογραφειτε τους κωδικους που ειναι με αστερισκους (****)


Recommended Posts

Εισαγωγη

Γεια σας!Σε αυτο το τοπικ θα σας αναλυσω πως μπορειτε να αποκρυπτογραφησετε εναν κωδικο που ειναι σε αστερισκους! δηλαδη ετσι ( ************) Πχ Αν καποιος εχει ξεχασει τον κωδικο του σε ενα ιντερνετ καφε απο οποιαδηποτε σελιδα σε ενα φορουμ η ακομα και το facebook μπορειτε να δειτε ποιος ειναι ο κωδικος και να τον παρετε! ^ ^

 

Tι Θα χρειαστουμε?

Θα χρειαστουμε τον browser Firefox και το add-on εργαλειο του FireBug!

 

 

 

Ξεκιναμε:

Ανοιγουμε τον Firefox και πηγαινουμε tools-add ons και κανουμε αναζητηση του Firebug και το κανουμε εγκατασταση..

?di=Q4LM

Mετα πηγαινουμε στη σελιδα στην οποια θελουμε να βρουμε τον κωδικο με τα αστερακια π.χ facebook και παταμε δεξι κλικ στο password και μετα επιλεγουμε inspect element...

Δεξια παταμε DOM και πηγαινουμε κατω κατω που λεει value και βλεπουμε τον κωδικο

Αυτο ηταν!!Απλο ε? xD

 

Πως Θα Προστατευτω?

Πολυ απλα προσπαθηστε να μην αποθηκευετε τους κωδικους σας σε ξενους υπολογιστες! Οπως στο ιντερνετ καφε παραδειγμα!

Ευχαριστω

 

Credits:Δικα μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν ο αλλος εχει ηδη αποθηκευσει τον κωδικο του στον browser σου μπορεις να τον δεις απο τις ρυθμισεις του browser. Δεν το χρειαζεσαι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο αλλος εχει ηδη αποθηκευσει τον κωδικο του στον browser σου μπορεις να τον δεις απο τις ρυθμισεις του browser. Δεν το χρειαζεσαι αυτο.

Εχω την εντυπωση πως αυτο εχω δειξει σε αυτο το ποστ!Με απλη χρηση του browser σου και ταυτοχρονα αν ο αλλος εχει ξεχασει τον κωδικο του εκει, μπορεις να τον δεις
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...