Jump to content

[GR]Βοηθεια με τ pc!


sτrίkε-

Recommended Posts

Σημερα καθαρισα τν υπολογιστη μ.Τ εννοω?Απουνδεσα ολα τ εξαρτηματα κ τ καθαρισα ενα ενα!τ ξανασυνδεσα κ δν μ φορτωνει τ windows!μ λεει loading operating system...κ μετα boot failure!Τ επαθε?καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα,πόσες φορές το έχω πάθει αυτό , :P. Δοκίμασε να ξε-συνδέσεις τον σκληρό και να τον επανασυνδέσεις,αν και αφου αρχίζει να κάνει boot δεν φταίει ο σκληρος

Link to comment
Share on other sites

τ εκανα πολλες φορες!τ ξεσυνδεσα τ ξανασυνδεσα τ εβαλα σ αλλη θυρα sata τ ξαναεβαλα στν ιδια κ τπτ...

Link to comment
Share on other sites

τ εκανα πολλες φορες!τ ξεσυνδεσα τ ξανασυνδεσα τ εβαλα σ αλλη θυρα sata τ ξαναεβαλα στν ιδια κ τπτ...

Μπες στο bios και δες ρυθμίζεις άμα έχεις ενεργοποιήση raid,επίσης έβγαλες και την mobo απο την θέση της?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα καθαρισα τν υπολογιστη μ.Τ εννοω?Απουνδεσα ολα τ εξαρτηματα κ τ καθαρισα ενα ενα!τ ξανασυνδεσα κ δν μ φορτωνει τ windows!μ λεει loading operating system...κ μετα boot failure!Τ επαθε?καμια βοηθεια?

 

Nαι οπως ειπαν και οι υπολοιποι ειναι δισκος φιλε οταν δεν βλεπει λειτουργικο σημαινει οτι η δεν το συνδεσες σωστα η κατι με την τροφοδοσια συνδεσε καλα τo κοκκινο καλωδιακι απο το SATA και το μαυρο απο διπλα το οποιο κανει την τροφοδοσια...

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα recovery κ δν εχει image για ν κανει restore, οσο για τ απλα recovery λεει οτι πραγματοποιηθηκε αλλα τπτ...

ειναι master τ ειδα....mobo =?

 

EDIT : βρηκα το προβλημα αλλα δεν ξερω πως να το λυσω. Οταν ξεκιναει ο υπολογιστης κανει συνεχεια boot στο disc, εχω βγαλει το disc ως πρωτο boot βαζοντας το disable και συνεχιζει να γινεται. Αν ο υπολογιστης δεν παρει ενα σωστο boot δεν ανοιγει...

Καμια βοηθεια?

 

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα recovery κ δν εχει image για ν κανει restore, οσο για τ απλα recovery λεει οτι πραγματοποιηθηκε αλλα τπτ...

ειναι master τ ειδα....mobo =?

 

EDIT : βρηκα το προβλημα αλλα δεν ξερω πως να το λυσω. Οταν ξεκιναει ο υπολογιστης κανει συνεχεια boot στο disc, εχω βγαλει το disc ως πρωτο boot βαζοντας το disable και συνεχιζει να γινεται. Αν ο υπολογιστης δεν παρει ενα σωστο boot δεν ανοιγει...

Καμια βοηθεια?

 

Να φανταστώ δοκίμασες να το βάλεις σε αλο slot ?
Link to comment
Share on other sites

Οκ το εφτιαξα. Το προβλημα ηταν η θεση των jumper του αλλου μου σκληρου και του cd rom.

Ευχαριστω για την βοηθεια σας.

Κλειδωστε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

AdBlock Extension Detected!

Our website is made possible by displaying online advertisements to our members.

Please disable AdBlock browser extension first, to be able to use our community.

I've Disabled AdBlock