Jump to content

[GR]Θα παιζατε ;


Recommended Posts

Ενας κολιτός αποφάσισε μαζι με έναν αγνωστο σε μενα φιλο του να ανοιξουνε server.Μου ζητησαν να κανω εδω το τοπικ καθως ο πρωτος ειναι baned και ο δευτερος δεν ειναι χρηστης.Καταρχας τα παιδια εχουνε ηδη ενα dedicated server με ΠΑΡΑ πολυ καλα specs και ενα πολύ αξιολογο Pack το οποιος αναβαθμιζουν συνεχως.Οριστε τα rates που εχουν σκευτει και πειτε μου αν θα παιζατε.

 

 


 

 

 

Freya

 

 

Rates: x5000

 

 

Enchanting.

 

 

Weapons: Safe 4 Max 10 chance 50% Normal 60% Blessed

Armors: Safe 4 Max 10 chance 50% Normal 55% Blessed

 

 

Economy

 

 

Θα χρησιμοποιούντε Gold Bars και Raid Items για την αγορα special αντικειμενων οπως ls bogs weaps κτλ.

 

 

Τα Raid Items ειναι ιτεμς τα οποια θα πευτουν απο διαφορα rbs normal χωρις ειδικα event.

 

 

Customs

 

 

1 Custom Set Weapons

1 Custom Set Armors

 

 

Χωρις τρελα στατς και non-available στην Oly.Σκοπος ειναι απλα να κρατησει τους παιχτες χωρις να βαριουντε.

 

 

Donations

 

 

Ο server τα παιδια εχουν ξεκαθαρισει οτι δεν θα δεχετε donations περα απο change name και clan level.

 

 

 

 

 

 

 

 

Αυτα , οτι αλλο θελετε να μαθετε ρωτηστε!

 

Link to comment
Share on other sites

E me liga logia enas kinos freya server...

an 3es ton Exile kati paromio..

Walker 8a epitrepetE?

πρωτον εγω δεν ξερω τον server

2τερον αυτο το αποφασιζουν τα παιδια θα μαθω αργοτερα :)

Link to comment
Share on other sites

About how to achieve something , if you want your server to have big lifetime you have to make everything worth of achieving , not a farmfest nor a 30min job.

 

It depends on your server's rates , on your economy , on everything. It's a chain

πιστεύω να ξέρεις αγγλικά. :*
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επαιζα διοτι αν 1 clan farmarei πρωτη τα items απο rb  μετα και δεν θα αφηνουν αλλους αλλα και χωρις clan ενα rb θελει ενα παρτυ για να το ριξει... ποιος θα προτωπαρει τα items? οχι μην βαλεις rb gia items απλα κανε πιο δυσκολο farm αν θες

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τίποτα ξεχωριστό ώστε να σε πάρει ,κρατήσει ή να σε κλέψει άπο άλλο server , και είμαι σχεδόν σίγουρος πως τα άτομα δεν έχουν εμπειρία ούτε στο παιχνίδι ούτε στην φαντασία. Καλό θα ήταν να το μελετίσουν το θέμα και να φτιάξουν κάτι ξεχωριστό με πολύ σκέψη πραγματικά , δηλαδή μην ανοίξουν ένα server έχει 10 άτομα πάει 14 και μετά πάει 0 και κλείσουν και ξενερώσουν.

 

Το να φτιάξεις τα πάντα όλα με τρόπο ώστε να έχουν χημεία μεταξύ τους δεν είναι εύκολο πράμα , το αντίθετο θα έλεγα. Για αρχή καλό θα ήταν να βάλουν το HF client καθώς είναι πολύ ανώτερο σε θέμα gameplay και επιλογές που δίνει το παιχνίδι και πράμα που έχει το GM Shop ο gm και μπορεί να το χρησιμοποιήσει για τον server.

 

Να πάνε στο HF , μετά να πάνε στο lineage2.com και να διαβάσουν όλα τα patch notes από The Kamael και μετά , να φάει format o εγκέφαλος τους από το IL. Φυσικά πρέπει κιόλας να καταλάβουν τι διαβάζουν , μην μπει ένας παίχτης στον server και ρωτήσει τον GM/Admin "are certifications enabled ?" και μείνει ο ανώτερος μαλάκας.

 

Πρέπει οι υπέυθυνοι να ξέρουν όσο πιο πολύ γίνεται το πράγμα που δημιούργησαν και έχουν αλλιώς απλά άντε γεια. Μετά με αυτό το υλικό που σας παρέχει το παιχνίδι πρέπει να το βάλετε σε σωστές θέσεις και να υλοποιήσετε σωστά την δομή

 

Άμα κάνεις αυτό θα έχει αντίκτυπο στο άλλο , τι πρέπει να βάλεις εκεί , τι να βγάλεις γιατί δεν ταιριάζει στα rates του server τι να αλλάξεις γιατί έτσι είναι στον retail που είναι x1 ενώ εδώ είναι x5000 , πως να φτιάξεις τα stats γιατί να επιλέξεις αυτή την περιοχή , με ποια σκέψη θα αλλάξεις αυτό το skill και τι πρόβλημα προκαλεί σύμφωνα με τα rates και τι έχεις αλλάξει εσύ στο παιχνίδι , μπλα μπλα μπλα μπλα.

 

 

Με λίγα λόγια καλύτερα να το ψάξουν πριν το αρχίσουν γιατί τώρα βλέποντας το x5000 (σα να μην ξέρουν το vitality και ήρθαν από IL με την μία) και το custom armors/weapons (ενώ υπάρχουν τόσα καινούργια set όπως vorpal/moirai/elegia κ.τ.λ.)

 

 

Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπαρχει vote reward για item.

 

Θα πω στο παλικαρι να κανει reg το βραδακι να μιλατε σε αυτον γιατι εμενα κατι τυπαδες μου πριζουν τις μπαλες γιατι και εμενα δεν ειναι η καλυτερη μου να κανω τον μανατζερ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

weirdsituation λακιζε απο το τοπικ εισαι πολυ προ για να ασχολησε :* <3

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπαρχει vote reward για item.

 

Θα πω στο παλικαρι να κανει reg το βραδακι να μιλατε σε αυτον γιατι εμενα κατι τυπαδες μου πριζουν τις μπαλες γιατι και εμενα δεν ειναι η καλυτερη μου να κανω τον μανατζερ.

 

weirdsituation λακιζε απο το τοπικ εισαι πολυ προ για να ασχολησε :* <3

 

Άστο ανοιχτό μωρέ μαλάκα να κάνουμε κουβέντα με το παιδί όταν κάνεις εγγραφή..

Link to comment
Share on other sites

Είσαι μονογαμικός;

+1 Κορυφαίο

 

Προσωπικά τον Server δεν θα τον έπαιζα.

Είναι τελείως ανούσιος...το XP 5000 με Safe +4 MaX +10

Μ`αρέσει που λες...

 

Σκοπός ειναι απλα να κρατησει τους παιχτες χωρίς να βαριουντε.

 

Τα παιδιά θα ξενερώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...