Jump to content

[Gr]Protaseis gia Karta Grafikwn...


kr1n0s*

Recommended Posts

ayti edw tha sou protinw kai egw, poly kali + fisika exei poly kalo cooling, opote mn se niazei gia thermokrasies !

kai egw pros autin  klinw... ka8ws  mou dinei  auta pou zitaw (kai me to parapanw) kai oikonomika...

 

an den brw kamia ali  autin 8a epile3w..

Link to comment
Share on other sites

kai egw pros autin  klinw... ka8ws  mou dinei  auta pou zitaw (kai me to parapanw) kai oikonomika...

 

an den brw kamia ali  autin 8a epile3w..

gia ta lefta tis, einai PARA poly kali! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αναλογα τα λεφτα που θα διαθεσεις...εγω προτεινω nVidia 1)εχει καλυτερα drivers 2)αξιοπιστη 3)Εχει cuda k Physx

Απο την αλλη ειναι λιγο ακριβες...εγω θα σου προτεινα την nVidia Geforce GTX460 ειναι στα 300 Ε αλλα φοβερες επιδοσεις( http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.519329 )...Μπορει η ΑΤΙ να υπερτερει σε memory clock k cpu συχνοτητες αλλα παρουσιαζουν προβληματα...οπως εχω ακουσει...Ακομη πολυ καλη ειναι η GtX 275 sta 1.8 gb μνημη η στα 896 mb...φοβερη καρτα http://www.skroutz.gr/s/87719/Gigabyte-Geforce-GTX275-CUDA-896MB.html

Μπορεις να μου πεις τα λεφτα που διαθετεις κ να σου βρω την καταληλη...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει η ΑΤΙ να υπερτερει σε memory clock k cpu συχνοτητες αλλα παρουσιαζουν προβληματα...οπως εχω ακουσει...

 

Διόμησι χρόνια έχω ATI και σε laptop κιόλας (όσο νάνε δεν έχει καλή ψύξη) και μια χαρά είμαι. Τι πρόβλημα ακριβώς εννοείς προσδιόρισετο

 

& MSI.

sorry gia to offtopic.

 

ποιο καλή από asus ναι αλλά πιστεύω gigabyte είναι top

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αναλογα τα λεφτα που θα διαθεσεις...εγω προτεινω nVidia 1)εχει καλυτερα drivers 2)αξιοπιστη 3)Εχει cuda k Physx

Απο την αλλη ειναι λιγο ακριβες...εγω θα σου προτεινα την nVidia Geforce GTX460 ειναι στα 300 Ε αλλα φοβερες επιδοσεις( http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.519329 )...Μπορει η ΑΤΙ να υπερτερει σε memory clock k cpu συχνοτητες αλλα παρουσιαζουν προβληματα...οπως εχω ακουσει...Ακομη πολυ καλη ειναι η GtX 275 sta 1.8 gb μνημη η στα 896 mb...φοβερη καρτα http://www.skroutz.gr/s/87719/Gigabyte-Geforce-GTX275-CUDA-896MB.html

Μπορεις να μου πεις τα λεφτα που διαθετεις κ να σου βρω την καταληλη...

mexri 150 euro eipe..

Link to comment
Share on other sites

mexri 150 euro eipe..

Οκ σορρυ δν το ειδα...

Διόμησι χρόνια έχω ATI και σε laptop κιόλας (όσο νάνε δεν έχει καλή ψύξη) και μια χαρά είμαι. Τι πρόβλημα ακριβώς εννοείς προσδιόρισετο

 

Ενος φιλου μου καηκε η ψυχτρα...και το λογισμικο των ΑΤΙ δηλαδη τα drivers δεν συνεργαζονται ικανοποιητικα με τα hardware...

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αναλογα τα λεφτα που θα διαθεσεις...εγω προτεινω nVidia 1)εχει καλυτερα drivers 2)αξιοπιστη 3)Εχει cuda k Physx

Απο την αλλη ειναι λιγο ακριβες...εγω θα σου προτεινα την nVidia Geforce GTX460 ειναι στα 300 Ε αλλα φοβερες επιδοσεις( http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.519329 )...Μπορει η ΑΤΙ να υπερτερει σε memory clock k cpu συχνοτητες αλλα παρουσιαζουν προβληματα...οπως εχω ακουσει...Ακομη πολυ καλη ειναι η GtX 275 sta 1.8 gb μνημη η στα 896 mb...φοβερη καρτα http://www.skroutz.gr/s/87719/Gigabyte-Geforce-GTX275-CUDA-896MB.html

Μπορεις να μου πεις τα λεφτα που διαθετεις κ να σου βρω την καταληλη...

hmmm einai akriboutsikes....  opws ipa kai sto 1post mexri 150 euro...

 

PS: Exei directX 11... ( h karta  pou m ipe o Phoenix4) mia xara :P

 

Link to comment
Share on other sites

Ενος φιλου μου καηκε η ψυχτρα...και το λογισμικο των ΑΤΙ δηλαδη τα drivers δεν συνεργαζονται ικανοποιητικα με τα hardware...

 

Δεν μπορείς να λες οτί μία εταιρία είναι καλύτερη από την άλλη γιατί κάηκε μία ψύχτρα , κομμάτια είναι αυτά από εργοστάσια ντάξει.. και πάει ανάλογα άμα είναι MSI/ASUS/GIGABYTE δεν φταίει συγκεκριμένα η ATI δεν παρασκεύασε αυτή την κάρτα.

 

PS: Exei directX 11... ( h karta  pou m ipe o Phoenix4) mia xara :P

 

DX11 ότι πρέπει για τα καινούργια παιχνίδια που έρχονται + οτί τα Win7 έχουν dx11 για τα εφέ τους οπότε παίζουν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Den lei na xalasis panw apo 80 euro gia mia karta grafikwn [ me mia nvidia gt 220 mia xara tha se ]

Etc k allios dn pezi mono auth rolo.

Episis poli megalo rolo pezi k h cpu k an thes gia gaming eine h amd

Link to comment
Share on other sites

Den lei na xalasis panw apo 80 euro gia mia karta grafikwn [ me mia nvidia gt 220 mia xara tha se ]

Etc k allios dn pezi mono auth rolo.

Episis poli megalo rolo pezi k h cpu k an thes gia gaming eine h amd

 

Η καρτά γραφικών που θα πάρει μένει ενώ τα παιχνίδια όχι. Κάθε μέρα προχωρούν όλο και κάτι καινούργιο έχει.

 

Το θέμα είναι αυτό που θα πάρει να είναι διαχρονικό και να μην κολλάει.Για 20-30-40 ευρώ διαφορά δεν αξίζει να κάνει τσιγκουνιές , και έξω να βγει για βόλτα κανά 20 ευρώ θα χαλάσει. Δεν είναι μεγάλα τα ποσά για να πάρεις ένα καλό κομμάτι και πιστεύω 100-110 ευρώ είναι λίγα , ή παίρνεις ή δεν παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Η καρτά γραφικών που θα πάρει μένει ενώ τα παιχνίδια όχι. Κάθε μέρα προχωρούν όλο και κάτι καινούργιο έχει.

 

Το θέμα είναι αυτό που θα πάρει να είναι διαχρονικό και να μην κολλάει.Για 20-30-40 ευρώ διαφορά δεν αξίζει να κάνει τσιγκουνιές , και έξω να βγει για βόλτα κανά 20 ευρώ θα χαλάσει. Δεν είναι μεγάλα τα ποσά για να πάρεις ένα καλό κομμάτι και πιστεύω 100-110 ευρώ είναι λίγα , ή παίρνεις ή δεν παίρνεις.

agree... giauto kai olas edwsa 210 euro gia 8GB RAM, alla kai pali an alla3w epe3ergasti prepei na alla3w kai mitriki....  asxeto pou pistebw pws o epe3ergastis mou einai arketa kalos...

 

Ena game gia na tre3ei 8elei RAM & kali karta grafikwn... elaxista  den pezoun logo CPU...(extos an to CPU einai gia klamata....

 

PS: telika malon autin 8a parw... perimenw na mazepsw ta lefta...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...