Jump to content

{Οδηγός} Human Necromancer


Recommended Posts

Kαταρχην καλωσήρθατε στον οδηγό μου για τον αγαπημένο μας necromancer!!Σιγουρα εχουν γινει πολλοι παρομοιοι οδηγοι αλλα δεν μου φανηκε καποιος τοσο ικανοποιητικος με εικονες και τακτικες ωστε να μπορουν να βοηθησουν

 

 

Εχω ακουσει πολλα πραγματα για αυτο το class.Αλλα δεν ξερω τι ακριβως ειναι και τον τροπο παιχνιδιου του.Πως παιζεται και πως να τον χρησιμοποιω?

Ο necro είναι ενας μαγος-summoner αλλα κατα κυριο ορο ειναι ενας attacking type wizard,ο οποίος στηριζεται στα debuffs και στα curses του και στην ικανοντηα να ρουφάει ζωη χαρη στο drain

 

 

Με ποιά σειρά είναι καλύτερο να έχω το skillbar μου??

F1:Curse Gloom skill1263.jpg

F2:Dark Vortex skill1343.jpg

F3:Vampiric Claw skill1234.jpg

F4:Death Spike skill1148.jpg

F5:Anchor skill1170.jpg

F6:Silence skill1064.jpg

F7:Summon Cursed Man skill1334.jpg

F8:Augment Skill

F9:Heal skill1015.jpg

F10:Greater Healing Potion

F11:Mana Potion

F12:Greater CP Potion

S e c o n d    B a r

1:Arcane Power skill0337.jpg

2:Sleep skill1069.jpg

3:Curse Fear skill1169.jpg

4:Slow/Mass Slow skill1298.jpg

5:Mass Warrior Bane skill1344.jpg

6:Curse of Doom skill1336.jpg

7:Mass Mage Bane: skill1345.jpg

8:Spell Force skill0427.jpg

Ποιες στολές και ποια όπλα είναι σωστοτερο να χρησιμοποιήσω?

Νο Grade-->Tunic Of Devotion item_1101.jpg

D Grade--> Tunic Of Knowledge item_436.jpg

C Grade--> Karmian Tunic item_439.jpg

B Grade--> Avadon Robe item_2406.jpg

A Grade-->Eδώ υπάρχουν δυο προτάσεις ανάλογα με τον πληθυσμό του server που λιώνετε!Αν η πλειοψηφία ειναι μάγοι θα προτιμήσετε

την Tallum Robe item_2400.jpgitem_2405.jpg

Aντιθέτως εάν ειναι πολεμιστες(fighters) θα προτιμησετε την

Dark Crystal Robe item_2407.jpg

S Grade-->Η Major Arcana δεν ειναι και οτι καλυτερο θα μπορουσατε να φορεσετε οπότε δεν σας την συστήνω

S-80 Grade-->Dynasty Tunic Wizard item_9436.jpg

WEAPONS (Αυτα προτείνω εγώ...Αν διαφωνείτε πάρτε κάποιο άλλο όπλο με ειδική ικανόνητα Acumen)

No Grade-->Appertrice Wanditem_6.jpg

D Grade-->Morning star item_88.jpg

C Grade-->Homunkulu's Sword Acumen item_6313.jpg

B Grade-->Wizard's Tear Acumen item_11006.jpg

A Grade-->Sword of miracles Acumen item_11111.jpg

S Grade-->Arcana Mace Acumen item_10733.jpg

S80 Grade-->Icarus Spirit Acumen item_11318.jpg

 

Τρόπος παιχνιδιού εναντίον ενός

 

Archer:εδώ οι πιθανότητες σας είναι λίγες επειδη δεν υπαρχει καποια κατάρα/Debuff για να σταματήσετε τα Αrrows τους.Οπότε ελπίζετε να πιασει το curse gloom και το Anchor οστε να κανετε μεγαλο damage για να ρουφατε ζωη και anchor μαζι με Curse Chaos για να τον σταματησετε κάνετε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike.(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

 

Τank:Eφοσον τα tanks βασίζονται στο shield slam και σε χτυπήματα χωρις καποιο skill εαν του κανετε ένα curse gloom και slow στην συνεχεια Curse chaos Και κάνετε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike.(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

Dagger:Eδώ οι ελπίδες σας είναι απο λιγοστές εως μηδενικές...Ο Daggeras κάνει δυνατές επιθέσεις σε συνδυασμό με skills που σας κάνουν να χάσετε τον στόχο σας  οπότε προσπαθείτε να του κάνετε Curse Gloom+slow+Curse Chaos+Anchor...Aν πιάσουν τα 3 απο τα 4 τουλάχιστον ίσως να έχετε ελπίδες να τον ρίξετε,Μετά από αυτές τις επιθέσεις  κάνετε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike.(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

 

Μage:Κανετε Curse Gloom και μετά δοκιμάζετε το silence...αν πιάσει τότε μπορεί να τον ρίξει και το pet σας μόνο του :P,Μετά από αυτές τις επιθέσεις  κάνετε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike.(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

 

Buffers:H Tακτική είναι ακριβώς ίδια με την τακτική του μάγου.Κανετε Curse Gloom και μετά δοκιμάζετε το silence...αν πιάσει τότε μπορεί να τον ρίξει και το pet σας μόνο του :P,Μετά από αυτές τις επιθέσεις  κάνετε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike.(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

 

Gladiator/Tyrant:Εδώ θα έλεγα ότι οι πιθανότητες είναι χαμηλότερες από αυτες να νικήσετε έναν daggera.Εάν του κάνετε Curse Chaos μετα slow και curse:weakness και πιάσει το Curse Gloom,τοτε του σκατε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike και ίσως να πέσει!(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

Ελπίζω να σας βοηθήσα και να σασ έμαθα κάποια πράγματα για τον Necro!!!Εαν κάποιος θέλει να το ποστάρει αλλου ας δώσει credits σε εμένα(ZeroMaker)Tέλος Εάν κάποιος έχει μία διαφωνία ως προς κάτι ας την postarei για να συζητήσουμε

Link to comment
Share on other sites

 

Τρόπος παιχνιδιού εναντίον ενός

 

Archer:εδώ οι πιθανότητες σας είναι λίγες επειδη δεν υπαρχει καποια κατάρα/Debuff για να σταματήσετε τα Αrrows τους.Οπότε ελπίζετε να πιασει το curse gloom και το Anchor οστε να κανετε μεγαλο damage για να ρουφατε ζωη και anchor μαζι με Curse Chaos για να τον σταματησετε κάνετε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike.(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

 

Τank:Eφοσον τα tanks βασίζονται στο shield slam και σε χτυπήματα χωρις καποιο skill εαν του κανετε ένα curse gloom και slow στην συνεχεια Curse chaos Και κάνετε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike.(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

Dagger:Eδώ οι ελπίδες σας είναι απο λιγοστές εως μηδενικές...Ο Daggeras κάνει δυνατές επιθέσεις σε συνδυασμό με skills που σας κάνουν να χάσετε τον στόχο σας  οπότε προσπαθείτε να του κάνετε Curse Gloom+slow+Curse Chaos+Anchor...Aν πιάσουν τα 3 απο τα 4 τουλάχιστον ίσως να έχετε ελπίδες να τον ρίξετε,Μετά από αυτές τις επιθέσεις  κάνετε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike.(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

Μage:Κανετε Curse Gloom και μετά δοκιμάζετε το silence...αν πιάσει τότε μπορεί να τον ρίξει και το pet σας μόνο του :P,Μετά από αυτές τις επιθέσεις  κάνετε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike.(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

 

Buffers:H Tακτική είναι ακριβώς ίδια με την τακτική του μάγου.Κανετε Curse Gloom και μετά δοκιμάζετε το silence...αν πιάσει τότε μπορεί να τον ρίξει και το pet σας μόνο του :P,Μετά από αυτές τις επιθέσεις  κάνετε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike.(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

 

 

Gladiator/Tyrant:Εδώ θα έλεγα ότι οι πιθανότητες είναι χαμηλότερες από αυτες να νικήσετε έναν daggera.Εάν του κάνετε Curse Chaos μετα slow και curse:weakness και πιάσει το Curse Gloom,τοτε του σκατε Dark Vortex,Vampiric Claw,Death Spike και ίσως να πέσει!(Mην ξεχνατε να εχετε ενα pet και να εχετε ενεργοποιημένο το Arcane Power και To Transfer Pain)

[/color][/b]

 

Ελπίζω να σας βοηθήσα και να σασ έμαθα κάποια πράγματα για τον Necro!!!Εαν κάποιος θέλει να το ποστάρει αλλου ας δώσει credits σε εμένα(ZeroMaker)Tέλος Εάν κάποιος έχει μία διαφωνία ως προς κάτι ας την postarei για να συζητήσουμε

 

Merikes diafwnies :

Archer : Efoson exoume Summon eksw kai anixto transfer pain prospa8oume na plhsiasoume kai na kanoume Curse Of GLoom  kai Curse Of Abyss ( to abyss gia to reduce speed) epeita efoson exoun piasei, xrhsimopoihoume Curse Weakness kai oxi Chaos ..epite spammaroume Dark Vortex,Vampira Claw,Death Spike...

Xrhsimopoihoume Weakness gt to reduce p.atk kai oxi chaos dioti o mage exei elaxisto Evasion kai o archer exei arketo accuracy wste na min astoxisei.

 

Tank: Low Rate Tactic: Efoson exoume Cused Man buffed , xrhsimopoihoume ena Curse Of GLoom kai Curse Of Abyss ( gia to reduce speed,p.def) bazoume to pet na kanei attack kai emeis trexoume trigirw wste na kanei dmg to pet.An girisei na xwsei to pet spammaroume debuffs(weaknes,anchor) kai sth sunexeia death spike...

 

Mage: An to pvp pezete xwris silence ..tote xrhsimopoihoume Curse Of Gloom kai curse of Abyss...Epeita Dark Vortex kai Spammaroume Vampir Claw kai Death spike.

 

Daggers: Oposdipote Curse Of GLoom kai sth sunexeia Curse Of Doom an apotuxei to doom kanoume Mass Warrior bane kai Mass Mage Bane( mass mage bane gt: To mass Mage bane bgazei ta buffs pou anebazoun m.atk kai casting speed) an exei cov kai apotuxei to mass warrior bane tote to mass mage bane an epituxei tou bgazei to Cov.Curse Weakness kai Spammaroume Dark Vortex , Vampir,Death spike.

 

Buffers: Efoson exoume Reanimated , xrhsimopoihoume Gurse Of GLoom,Silence an apotuxei kateu8ian Doom..Dn iparxei pi8anotita na xasoume an piasei to silence h' to doom...Spammarous Death SPike,Vortex,Vampir Claw bla bla bla kai epese. :)

 

Tyrant/Gladiator : Edw ta pragmata ine ligo dyskola lipon : Panta reanimated me transfer anikto. Curse Of GLoom,Curse Of Doom kai sth sunexeia Mass Warrior Bane kai Mass Mage bane. An imaste tuxeroi kai piasoun imaste nikhtes alios as elpisoume se kanena magic critical .

 

P.S: Panta exoume Arcane Power anikto kai Transfer Pain.

 

Elpizw na boih8isa tous newbie!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1000x Sry For Double Post alla ekana quote olokliro to keimeno kai sthn o8onh m fenete na min exw grapsei tipota :-/ An fenete se alous as kanoun ena pm .Ty & pali sry for Double post :/

Link to comment
Share on other sites

kalo to guide ala 8elw na diafonisw se 2 pragmata proton

den les na kanei course of abyss to pio dinato skill mazi me to gloom

kai deuteron

to slow o necro to exei lvl 1 nmz p simenei oti dn pianei me tpt...

an enoeis to mass slow tote kane modify to post s :)

kata ta ala mia xara ;D

 

exw pros8esei egw merika fenonte afta pou ekana quote? merika strategie kai skill parapano.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και το μέρος που πρέπει να exparei και ανάφερε ότι ο Necromancer έχει μεσαίο casting - μεσαίο m.atck και βάλε το εικονίδιο της Major arcana. Επιδή ο necromancer έχει μεσαία στατιστικά (κάτι σαν τον Gladiator για παράδειγμα) άμα του βάλεις Dc υπερτερεί στο casting άμα του βάλεις Major υπερτερεί στο M.atck είναι δικιά σου επιλογή για οποιαδήποτε περίπτοση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...