Jump to content

Αυλωνα - Τεθωρακισμενα


DeathBringer™

Recommended Posts

προς τους βυσματιες που παινευονται:

 

πειτε μου με reply αν το χαρτι που χρησιμοποιει ο διοικητης για να σας σκουπιζει τον κωλο ειναι γκοφρε ή λειο.

 

(σσ) οταν θα βγειτε οι αλλοι θα εχουν να λενε το τι καναν κ να λενε ιστοριες απ τις περιπολους κ τις ασκησεις στις μαυρες μερες(σκοινακια,βολες,ταξιαρχικες) ή τι λεγανε για να παρουν αδεια να πανε σπιτι τους. εσεις θα βγαινετε κ θα λετε οτι κανατε 1 υπηρεσια το μηνα κ το βραδυ ξενυχτουσατε στο DC.λες κ αυτο δν το κανατε καθε μερα ως πολιτες.σκατα με φραουλες στα μουτρα σας.

 

προς ολους αυτους που καναν 10000 ερωτησεις λες κ τους στελνουν στις ειρηνευτικες δυναμεις Αφγανισταν:

 

εντελως φιλικα σκαστε πια...στο google αν κανατε search θα βλεπατε οτι δικαιουστε 18 μερες υποχρεωτικη αδεια +15 προαιρετικη(στην ευχερεια του καθε διοικητη-φοιτητικη,αγροτικη,εκτακτη).εμεις θα σας λυσουμε τα στρατολογικα?οι περισσοτεροι εδω μεσα ειναι ειτε ποντικοι,ειτε αστρατευτοι ειτε φυγοπονοι ειτε στρατοκαυλοι.

 

nta3ei sta arxidia mou kiolas o stratos etsi? pote den i8ela na pao kai xestika gia to pos pernane oi alloi. den einai oti eimai egoistis i arxidi apla den goustaro na trexo stou diaolou ti mana etsi epeidi apla prepei na kano mia 8iteia.

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι? στο σπαμ Section ειμαστε και κανουμε ελευθερα ποστ, το εαν δεν θες εσυ να λυσεις τα στρατολογικα η οτιδηποτε αλλα θεματα των αλλων μπορεις απλα να προσπερασεις το τοπικ και να πας σε καποιο αλλο που σε ενδιαφερει, δεν ρωτησα εσενα συγκεκριμενα... Ευχαριστω.

δεν εχει να κανει αυτο.

οι ερωτησεις σου ειναι απο χαζες μεχρι πανηλιθιες. το μονο που κοιτας ειναι ποτε κ πως θα σας δωσουν αδεια ή αν σε στείλουν ειδίκες δύναμεις ενω δεν θες.αντι πχ να ρωτησεις αν ειναι ευκολα-δυσκολα ,τι θα χρειαστεις κτλ κτλ.το μονο που κοιταξες ειναι πως θα κουραστεις λιγοτερο

 

κ για του λογου το αληθες θα στις απαντησω ολες προσωπικα.Παρακαλω μην θιχτεις.σπαμ section ειναι. οποτε μπορεις να παρακαμψεις αυτο το reply γιατι ειναι ελευθερο ποστ.

 

αυτη την 15ημερη μπορω να την παρω οποτε θελω?

Λες κ δν υπαρχει στρατολογικο γραφειο (πχ ΡΟΥΦ)η λες κ δεν θα σας ενημερωσουν για το τι δικαιουστε κτλ

 

 

 

Κατι αλλο παιδια.. μου ειπαν 21 μαιου.. ειναι μεχρι καποια συγκεκριμενη ωρα που πρεπει να παρουσιαστω η ολη μερα? πχ μπορω να παω και απογευμα ?

πηγαινε στις 10 το βραδυ να δεις Σουλειμαν πρωτα.. το χαρτι σου αν το εχεις παρει σου λεει το αργοτερο μεχρι τις 2.

 

Ωραια κατι αλλο... εγω ειχα δηλωσει πεζικο αλλα με πηγαν στα τεθωρακισμενα να παρουσιαστω ... μετα απο εκει θα συνεχισω την θητεια μου στο πεζικο που ειχα δηλωσει εξ αρχης η οπου με στειλουν αυτοι?

ΟΧΙ δεν μπορεις. τα τεθωρακισμενα πλεον θεωρουνται κατι ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ μεταξυ ειδικων δυναμεων κ πεζικου μιας κ ειναι ΜΠΕΡΕΔΟΦΟΡΟ τμημα.δηλαδη φορουν μπερε.αν βγεις γιωτας θα εισαι νερουλας.(δηλαδη αοπλος που θα κανει μονο γραφιας κ θαλαμοφυλακας οποτε εκπιπτεις στην κατηγορια του πεζικαριου τμηματος). Αν γινεις αρματιστης(κ κατ επεκτασιν ενοπλος) θα λαβεις αλλη εκπαιδευση που δεν θα την κανετε στο πεζικο ποτε.(οπως βολες με τα αρματα,ασκησεις,μετεκφορτωσεις αρματων κτλ)

 

Οκ ευχαριστω.. κανεις που να ξερει πως θα παω αυλωνα απο πειραια..? εγω μενω κρητη .. θα παρω καραβι για πειραια , μετα?

η πιο λογικη ερωτηση μεχρι τωρα. ΗΣΑΠ μεχρι Αττικη,μετα μετρο μεχρι σταθμο Λαρισσης κ απο κει κ περα Προαστιακο για Χαλκιδα-->Σταση Αγιος Θωμας(το τρενο φευγει καθε 1 ωρα στις παρα 10. πχ 12.50

 

εναλλακτικα Ησαπ ως την Νερατζιωτισσα,Προαστιακο μεχρι το ΣΚΑ(Σιδηροδρομικο Κεντρο Αχαρνων) κ μετα αλλαγη γραμμης για προαστιακο σε Χαλκιδα.

 

kala pigaine esi na fas skato gia osous mines katseis kai ase me emena na sinexizo tin zoi m kanonika. afou me "kalese i patrida" kai den piga ego me tin 8elisi mou 8a koita3o na peraso oso kalitera mporo. oute kan stratiotika den forao. poukamiso grabata kai skarpinia kai katse esi na liosoun ta podaria sou apo tis arbiles

nta3ei sta arxidia mou kiolas o stratos etsi? pote den i8ela na pao kai xestika gia to pos pernane oi alloi. den einai oti eimai egoistis i arxidi apla den goustaro na trexo stou diaolou ti mana etsi epeidi apla prepei na kano mia 8iteia.

σου εβαλα το quote κ κοκκινισα το σημειο που δειχνει οτι το βλεπεις εγωιστικα με τουπε του στυλ "μπαλες i got plug"

 

 

Να ρωτησω κατι με τις αδειες... εγω θα κανω 9μηνο κανονικα , ποσες αδειες μπορω να παρω? μου τις δινουν αυτοι η ζηταω εγω??

τις ζητας καθε οποτε τις χρειαζεσαι κ καθε οποτε τις δικαιουσαι. δν μπορεις να επιστρεψεις απο αδεια κ να ξαναφυγεις επιτοπου μετα απο 2 μερες. αρκει να βγαινουν οι υπηρεσιες. εκτος αν εισαι βυσμα.

 

αυτη την 15ημερη μπορω να την παρω οποτε θελω?

Οχι.την σπας σε κομματια γιατι αν την παρεις ολη μαζι δν θα εχεις για την υπολοιπη θητεια

 

δηλαδη στο 9μηνο που ειναι ολη η θητεια μου εχω καποιο συγκεκριμενο αριθμο μερων αδειας?

Αν ναι:

1) ποσες μερες?

2) μπορω πχ να τις παρω ολες σε μια αδεια?

χαζη ερωτηση. πιστευεις πραγματικα οτι ο αριθμος θα ηταν απειρος η ελευθερος?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ela nta3ei den ginetai na eblepes tous bismaties pou arazan kai na eleges are pousti na imoun kai ego stin 8esi tous, kapoia stigmi se oli tin 8iteia sou.  oute figoponos eimai oute tpt. alla den goustaro strato me to zori re paidi mou pos na to kanoume?  afou mporo 8a to kano.

Link to comment
Share on other sites

ela nta3ei den ginetai na eblepes tous bismaties pou arazan kai na eleges are pousti na i-beep- kai ego stin 8esi tous, kapoia stigmi se oli tin 8iteia sou.  oute figoponos eimai oute tpt. alla den goustaro strato me to zori re paidi mou pos na to kanoume?  afou mporo 8a to kano.

φανταζομαι πως αν η νεα μοδα ηταν  οι αλλοι να πεφταν απο γκρεμο θα πεφτατε κ εσεις.k εγω ειχα βυσματαρα του κερατα. κ τα αδερφια μου υπηρετησαν στο Ταγμα ΓΕΣ στην Κατεχακη η μοναδικη φορα που χρησιμοποιησα βυσμα ηταν για να μπορω στις αδειες μου να επιστρεφω με c130 κ οχι με το πλοιο.

 

δν βγαινει πουθενα η συζητηση οποτε αποχωρω

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι πως αν η νεα μοδα ηταν  οι αλλοι να πεφταν απο γκρεμο θα πεφτατε κ εσεις.k εγω ειχα βυσματαρα του κερατα. κ τα αδερφια μου υπηρετησαν στο Ταγμα ΓΕΣ στην Κατεχακη η μοναδικη φορα που χρησιμοποιησα βυσμα ηταν για να μπορω στις αδειες μου να επιστρεφω με c130 κ οχι με το πλοιο.

 

δν βγαινει πουθενα η συζητηση οποτε αποχωρω

 

nta3ei nai ok. eipes tin blakeia me ton gkremo kai iremises. ama den i8eles na to xrisimopoiiseis to bisma sou tote min paraponiese pou oi alloi to exoun kai to xrisimopoioun.

Link to comment
Share on other sites

nta3ei nai ok. eipes tin blakeia me ton gkremo kai iremises. ama den i8eles na to xrisimopoiiseis to bisma sou tote min paraponiese pou oi alloi to exoun kai to xrisimopoioun.

αυτο δεν ειπες? οτι εβλεπες τους αλλους να παιρνανε καλα κ ηθελες κ εσυ?που σημαινει οτι ζηλευες.αφου δεν σου αρεσε το παραδειγμα μου παρε ενα αλλο.

oταν τα παιδακια τρωγαν παγωτο καραμπολα των 250δρχ εσυ μαλλον απαιτουσες να σου παρουν το 4Χ4 των 500.

 

 

δεν εχω τιποτα προσωπικο μαζι σου απλα τυχαινει κ  κραζω εσενα επειδη θιχτηκες.ισως ηταν αλλος στη θεση σου αν μου απαντουσε.αλλα κ παλι αγαπω τα e-fights

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ειπες? οτι εβλεπες τους αλλους να παιρνανε καλα κ ηθελες κ εσυ?που σημαινει οτι ζηλευες.αφου δεν σου αρεσε το παραδειγμα μου παρε ενα αλλο.

oταν τα παιδακια τρωγαν παγωτο καραμπολα των 250δρχ εσυ μαλλον απαιτουσες να σου παρουν το 4Χ4 των 500.

 

 

δεν εχω τιποτα προσωπικο μαζι σου απλα τυχαινει κ  κραζω εσενα επειδη θιχτηκες.ισως ηταν αλλος στη θεση σου αν μου απαντουσε.αλλα κ παλι αγαπω τα e-fights

 

nta3ei kaneis plaka tora etsi? auta pou les den exoun kamia apolitos logiki. to oti kano genikos to kano epeidi 8elo EGO na to kano. san to paradeigma me to pagoto, 8a zitaga ena megalo pagoto epeidi to I8ELA kai oxi epeidi i8ela na skaso miti stin pediki xara kai na mostraro tin pagotoukla m. i3era oti 8a imoun se kaliteri 8esi etsi kai allios prin kan parousiasto opote den einai 8ema zileuo i oxi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...