Jump to content

[Οδηγος]πως να φτιαξεις ενα Μass Item Seller


]ΒΟΙΘΕΙΑ]ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΤΟ ΣΒΙΣΕΙ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΕΓΕΙΝΕ  

5 members have voted

  1. 1. ]ΒΟΙΘΕΙΑ]ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΤΟ ΣΒΙΣΕΙ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΕΓΕΙΝΕ

    • [Οδηγος] πως να φτιαξεις ενα mass Item Sell
      2
    • [Οδηγος] πως να φτιαξεις ενα mass Item Sell
      3


Recommended Posts

καλησπερα-καλημερα οτι θελετε λπννν σημερα μου ηρθε ι ιδεα να κανω εναν οδηγο δεν εχω ξανα κανει ποτε μου ειμαι Newbie εδω μεσα και επιδει δεν εχω δει κατι παρομιο μαι αυτο που θα κανω (δεν ειναι και τοιοτα το σπουδεο)

 

λπνν αυτο ειναι ενας οδηγος για το πως να πατας σε 1 Item και να τα αγοραζει ολα μαζι δλδ να αγοραζει ολοκλιρη την στολη με 1 sell

δλδ θελεισ να αγορασεισ Robe αντι να τα αγοραζεισ ενα ενα τα αγοραζεις ολα μαζιιι :)

 

δεν εχω ξανα δει τπτ παρομιο *.*

 

ξεκιναμεεεεεεεεεεεεε

 

1ον βρισκουμε το Multisell που θελουμε να κανουμε eddit

 

2ον βρισκουμε τα Item's που θελουμε να πενρει σε αυτο το λιστ

 

3ον  κανουμε την λιστα μασ καπωσ ετσι ->

<list>

<item id='0'>

<ingredient id='57' count='10'/>

<production id='6575' count='1'/>

<production id='6576' count='1'/>

<production id='6573' count='1'/>

<production id='6574' count='1'/>

<production id='6571' count='1'/>

<production id='6572' count='1'/>

<production id='6569' count='1'/>

<production id='6570' count='1'/>

<production id='6577' count='1'/>

<production id='6578' count='1'/>

</item>

</list>

 

<ingredient id='57' count='10'/> ο αριθμος '57' ειναι το Item που θα δωσει ο πεχτις και το '10' ειναι το ποσα θα δωσει

για να αγορασει αυτο το αντικιμενο

<production id='6575' count='1'/> το '6575' ειναι το ID του item που θα παρει και το '1' ειναι το ποσα θα παρει.

 

ι δικια μου λιστα ειναι με Boss Jewels με αυτον τον τροπο οταν ο Player πατιση για να δει τι ιτεμ εχει αυτο το μουλτι σελλ θα δει το 1ο boss jew που βαλαμε στο ΙD και διπλα θα τα δει ολα μαζι και θα δει και ποσο κανουν για να τα αγορασει ολα μαζι :)

 

αφου γινει ολο αυτο και βαλουμε οσα ιτεμ θελουμε να περνει ο player μας σε αυτο το μουλτι σελλ τοτε Save και τελος

 

αν ειναι new .htm file τοτε πρεπει να το αποθικευσουμε στο C:\gameserver\data\multisell και Save εκει μεσα ( να θυμαστε το ID που βαλατε)

πχ 123456789.htm

 

μετα παμε στο C:\gameserver\data\html\merchant  παταμε Ctrl και F  βρισκουμε το ID του NPC που θελουμε να βαλουμε το μυλτισελλ μας

δεξι κλικ ανυγμα με Notepad και

 

βρισκουμε την γραμη που θελουμε να το βαλουμε κανουμε κοπη μια αλλη γραμη που ειναι απο πανω

πχ

: <center><button value="Boss Jewels" action="bypass -h npc_%objectId%_multisell 0406123 multisell." width=204 height=20 back="sek.cbui36" fore="sek.cbui75">

 

και το κανουμε κοπι απο κατω και το κανουμε καπωσ ετσι

 

<center><button value="Boss Jewels" action="bypass -h npc_%objectId%_multisell 123456789 multisell." width=204 height=20 back="sek.cbui36" fore="sek.cbui75">

 

Save  και ειμαστε πενα :)

 

αμα ειμαστε ιδη μεσα αστον σερβερ μας //restart_server 10 και μολις κανει ρεσταρτ ειμαστε οκ το νπσ εχει τηλ γραμη μασ εχει το μουλτισελλ μασ και ειναι ετιμο για να βρεθει καποιοσ player να χρειαστει τα συγκεκριμενα Item's που βαλαμε

 

 

ειναι το 1ο μου τοπικ δεν ειναι κοπι και δεν το εχω ξανα δει πουθενα εδω μεσα τωρα αν δεν το εχει παρει το ματι μου σοζ πειτε το μου να το διαγραψω ΕΛΠΕΙΖΩ ΝΑ ΒΟΙΘΙΣΑ καποιον εστω εναν :')

για τιχον λαθη πειτε μου να τα διορθοσω

 

Full Credits : Me

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now


×
×
  • Create New...