Jump to content

[Gr] -365


VeGe

Recommended Posts

Maprex.. Η Στρατος και η Αστυνομια μονο για να φερνουν βια δημιουργηθηκαν.

 

Πίπες λες όμως.Έχω θείο στο στρατό σε μεγάλο βαθμό και είναι πολύ οκ.

Και θείο αστυνομικό που είναι πολύ εντάξει επίσης,γιατί αν δεν ήταν κάποιοι σαν αυτόν,θα έκαναν παρέλαση η χασισέμπορες(ναι αλαμβάνει αυτές τις υποθέσεις τώρα πια). Μην τα ισοπεδώνουμε όλα μλκες!

Όταν λες μια τέτοια "κατηγορία",να χες και μια πιο προσωπική εμπειρία για να την στηρίξεις.

Link to comment
Share on other sites

Alla San Sinolo oloi to idio einai.

Δεν υπάρχει ο Μ.Ο ενός συνόλου ανθρώπων , καθώς τείνει ο καθένας να σκέφτετε και να αντιλαμβάνεται τα πράγματα με διαφορετική σκοπιά.

 

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΙΝΕΖΟΥΣ ΟΦΚ.

Link to comment
Share on other sites

Exw prosopiki Empeiria ..

Tixeni na einai o aderfos mou astinomikos .

 

Vevea Mporw na paradexto oti den einai to klasiko " Gourouni"  Alla San Sinolo oloi to idio einai.

όπως σε όλες τις δουλειές υπάρχουν οι παπάρες και οι εντάξει,στην αστυνομία ίσως παραείναι,οκ.

 

Απλά στην αστυνομία και στο στρατό,μας κακο φαίνετε και καλά μας κάνει ,γιατί υποτίθεται ότι πρέπει αυτοί να είναι πρώτοι πρώτοι που πρέπει να δείξουν σεβασμό στον πολίτη.

 

Στην τελική δεν ξέρεις τι γίνεται πίσω στα γραφεία(ούτε εγώ ξέρω,υποθέτω),αν ήσουν αστυνομικός και σου λεγαν αν δεν κάνεις αυτό κι αυτό θα απολυθείς,τι θα κανες? αδιέξοδο μπαμ! για τη πατρίδα φεύγω!

και εγώ έτσι λέω ότι θα'κανα,αλλά δεν βρέθηκα σε αυτή τη θέση για να το ισχυρίστω 100%.

 

Λίγο ρεαλιστής ;o

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω από το 2ο quote.

 

1)Αισθάνεσαι υπερήφανος δηλαδή για αυτά που έγιναν τότε ; Φυσικά ρε καραγκιόζη και θα το αδειάσεις το Σύνταγμα γιατί εμένα δε μου έδωσε ο μπαμπάς μου στολή, ασπίδα και γκλοπ.Για βγάλτε τα αυτά και πάτε στον κόσμο να δούμε τι αρχίδια κουβαλάτε όπως περηφανεύεσαι.

Βλέπεις ότι δεν σκέφτεσαι πριν μιλήσεις; Αν δεν υπήρχαν αυτά τα αντικείμενα τότε πως θα υπήρχε η αστυνομία; Με ποιά μέσα θα πήγαινε να συλλάβει κάποιον ή κάποιους; Με τα χέρια και τα πόδια; Αλλά και πάλι δεν θα κάτσω να το συζητήσω. Αυτά τα αντικείμενα μου παρέχει η πολιτεία, αυτά θα χρησιμοποιήσω. Δεν θα κάτσω να το συζητήσω.

 

2)Ε βρες με στο fb όλοι με έχουν.

Να φανταστώ φωτό σε καθρέφτες με μαλλί στο Θεό;

 

3)Είναι κάτι παραπάνω από αυτά που βλέπω είμαι σίγουρος για αυτό.Πχ έμποροι ναρκωτικών.Έλα σας έχουμε μάθει είπαμε για αυτό και όταν θα ναι η ώρα να φύγουν με το ελικόπτερο τα αφεντικά σας και θα μείνετε μόνοι σας θα περάσετε πολύ καλά.Όσο καλά είχαν περάσει και οι συνάδελφοι σου στο ΑΤ Αγίας Παρασκευής.

Μπορείς να προσδιορίσεις τον όρο αφεντικά; Και τι ακριβώς θες να γίνει; Να αφήσει η αστυνομία όλους τους μαστουρωμένους αναρχικούς να μπουν στην Βουλή; Και εγώ το θέλω και αυτοί το θέλουν. Πίστεψε με. Κανείς δεν θέλει να παίζει τον κώλο του κάθε μέρα για 800 ευρώ. Αλλά αν γίνει αυτό, θα πάμε αλλού. Θα πάμε σε χούντα και τότε όχι μόνο να μιλάς δεν θα μπορείς αλλά θα ρωτάς πριν κοιμηθεις αν μπορείς.

 

Και χαίρεσαι για αυτό ε ;

 

Πες μου την αλήθεια , πόσο ξύλο έτρωγες στο γυμν κ λύκειο για να θες να βγάλεις τα ψυχολογικά σου μέσω της δουλειάς σου ;

Στο λέω και σε σένα. Πριν μιλήσεις σκέψου και διάβασε λίγο καλύτερα. Τη λέξη δυστυχώς τη βλέπεις; Αν έχω φάει εγώ ξύλο μια φορά εσύ πόσο ακόμη παραπάνω παίζει να έχεις φάει; Πολύ παραπάνω.

Maprex.. Η Στρατος και η Αστυνομια μονο για να φερνουν βια δημιουργηθηκαν.

Αφού αντιμετωπίζουν βίαιες καταστάσεις, πως θες να γίνει με το καλό; Έλα κακοποιέ να σε πιάσω να σε πάω να σε δικάσουν; 'Ετσι θες να γίνει;

 

Μαλάκα τρελό ξύλο όμως.Σου λέω όσοι ήθελαν να πάνε στρατό και αστυνομία από το Λύκειο μου ήταν επιεικώς οι καρπαζοεισπράκτορες.Συνέχεια σύννεφα έτρωγαν και ντου με κλωτσιές και μπουνιές.

Αν είναι έτσι, τότε εσύ γιατι δεν πήγες αστυνομία γιατί παίζει να έχεις φάει πολύ βρωμόξυλο.

 

 

η στρατός?

η πατέρα

 

Πίπες λες όμως.Έχω θείο στο στρατό σε μεγάλο βαθμό και είναι πολύ οκ.

Και θείο αστυνομικό που είναι πολύ εντάξει επίσης,γιατί αν δεν ήταν κάποιοι σαν αυτόν,θα έκαναν παρέλαση η χασισέμπορες(ναι αλαμβάνει αυτές τις υποθέσεις τώρα πια). Μην τα ισοπεδώνουμε όλα μλκες!

Όταν λες μια τέτοια "κατηγορία",να χες και μια πιο προσωπική εμπειρία για να την στηρίξεις.

Ρε Αποστόλη τι κάθε και το συζητάς; Εγώ επειδή όλο το καλοκαίρι βρισκόμουν στην αστυνομία για κάποια διαδικαστικά, όποτε και να πήγαινα δεν τον έβρισκα ποτέ. Ήταν σε επιχειρήσεις στην Αθήνα. 1-2 φορές τον βρήκα. Αυτοί πιστεύουν ότι κάθονται σε μια καρέκλα και δίνουν διαταγές για το δικό τους συμφέρον. Αλλά δεν είναι όλοι έτσι και φυσικά δεν είναι πολλοί αυτοί.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχασα την ταυτότητα μου, και πήγαινα αστυνομία κάθε μέρα επί μια εβδομάδα χάνοντας μαθήματα για να μου την εκδώσουν. Τελικά , ήρθε η μάνα μου που έχει υψηλόβαθμη θέση σε κρατική υπηρεσία, τους έτριξε τα δόντια και τελικά μας αποκάλυψαν ότι είχε χαλάσει το fax, και δεν μπορούσαν να στείλουν σήμα για να ακυρωθεί η παλιά μου ταυτότητα. Τελικά , ένα μήνα μετά, κατάφερα να βγάλω επιτέλους ταυτότητα.

 

 

Όντως φέρνουν βία οι αστυνομικοί, επειδή θες να τους δείρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου , καθώς είμαι φίλος σχεδόν με όλους , και έχω αποδείξει ότι δεν διστάζω σε όσους με πλησίασαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχασα την ταυτότητα μου, και πήγαινα αστυνομία κάθε μέρα επί μια εβδομάδα χάνοντας μαθήματα για να μου την εκδώσουν. Τελικά , ήρθε η μάνα μου που έχει υψηλόβαθμη θέση σε κρατική υπηρεσία, τους έτριξε τα δόντια και τελικά μας αποκάλυψαν ότι είχε χαλάσει το fax, και δεν μπορούσαν να στείλουν σήμα για να ακυρωθεί η παλιά μου ταυτότητα. Τελικά , ένα μήνα μετά, κατάφερα να βγάλω επιτέλους ταυτότητα.

 

 

Όντως φέρνουν βία οι αστυνομικοί, επειδή θες να τους δείρεις.

αχχαχχαχ

 

οκ τσεκ

Και μένα ο υπολογιστής ήταν να έρθει σε 3 μέρες και έκανε 2 εβδομάδες,από e-shop.

Και αυτοί φέρνουν βία επίσης,θα τους έδερνα ! ;D

 

kidding kidding

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχασα την ταυτότητα μου, και πήγαινα αστυνομία κάθε μέρα επί μια εβδομάδα χάνοντας μαθήματα για να μου την εκδώσουν. Τελικά , ήρθε η μάνα μου που έχει υψηλόβαθμη θέση σε κρατική υπηρεσία, τους έτριξε τα δόντια και τελικά μας αποκάλυψαν ότι είχε χαλάσει το fax, και δεν μπορούσαν να στείλουν σήμα για να ακυρωθεί η παλιά μου ταυτότητα. Τελικά , ένα μήνα μετά, κατάφερα να βγάλω επιτέλους ταυτότητα.

 

 

Όντως φέρνουν βία οι αστυνομικοί, επειδή θες να τους δείρεις.

Αυτό κυρία μου δεν γίνεται μόνο στην αστυνομία αλλά και σε καθε άλλη δημόσια υπηρεσία. Νομίζω λέγεται γραφειοκρατεία. Κάπως έτσι και υπάρχει πολλά χρόνια και μάλλον θα υπάρχει για πιο πολλά.

 

Προσπαθώ να σκεφτώ τι θα γινόταν αν δεν υπήρχε αστυνομία ΜΟΝΟ στην Αττική για μια βδομάδα. Το μόνο που μου έρχεται σαν αποτέλεσμα είναι η στρατιωτική χούντα.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου , καθώς είμαι φίλος σχεδόν με όλους , και έχω αποδείξει ότι δεν διστάζω σε όσους με πλησίασαν.

Σε τι δεν διστάζεις;
Link to comment
Share on other sites

Σε τι δεν διστάζεις;

Στο να βάλω τα άσπρα μαζί με τα πολύχρωμα...

 

~_~

 

 

Στο ότι δεν πρόκειται να κάτσω να τους φοβηθώ. Και έτσι πάνε να βρουν άλλο θύμα.

Link to comment
Share on other sites

E κάτσε, επειδή είναι μουνί το ελληνικό δημόσιο δεν δίνει δικαίωμα στην αστυνομία να είναι κι αυτή μουνί
Link to comment
Share on other sites

Στο να βάλω τα άσπρα μαζί με τα πολύχρωμα...

 

~_~

 

 

Στο ότι δεν πρόκειται να κάτσω να τους φοβηθώ. Και έτσι πάνε να βρουν άλλο θύμα.

Ωραία και ποιός σου ειπε εσένα οτι διστάζω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...