Jump to content
  • 0

[Help] java


filias

Question

Kαλησπέρα σε όλους η σχέση που έχω με την java αυτή τι στιγμή είναι στο επίπεδο του να περνάω ετοιμου code στο eclipse

βεβαια  αυτό δεν μου δίνη δυνατότητα  εγγραφης δικού μου code αν και έχω δει κάποια εξαιρετικά post πάνω σε αυτό

το ερώτημα μου είναι πως λοιπόν θα μπορούσα να μάθω κάποια πράγματα παραπάνω η αν θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος από εδώ που να θέλει ?

 

Eλπίζω να είμαι  στο σωστό section

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • 0

 

 

Eυχάριστο πολύ για την άμεση απάντηση όπως προαναφέρθηκα γνωρίζω το πως  να  περνάω έτοιμα code 

αλλα  δυστυχώς  δεν υπάρχουν πολύ σαν αυτόν εδώ  http://maxcheaters.com/forum/index.php?topic=238117.0 τον εξαιρετικό οδηγό που έχω υπόψιν μου ώστε να μάθεις κάποια

πράματα από το 0 οποτε επιμένω στην παραπάνω ερώτηση !

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Φίλε filias καλησπέρα. Ακριβώς πριν λίγες ημέρες ήμουν στην ίδια θέση και έθεσα την ίδια ερώτηση. Διαπίστωσα και θα το διαπιστώσεις και εσύ ότι πρέπει να ψαχτείς μόνος σου.

Θα μου πείς τι πρέπει να κάνω. Άρχισε να βρίσκεις guide μέσα στο ίντερνετ τύπου: μαθαίνοντας την JAVA. Οταν αρχίσεις να πιάνεις λίγο το νόημα και δείς κάποια πράγματα που σου φαίνονταν άγνωστα σαν λέξης η σαν σύμβολα μετά θα μπορείς να περάσεις στο επόμενο στάδιο. Το επόμενο στάδιο είναι να αρχίσεις να διαβάζεις κάποια Αγγλικά guides που με βάση τις προηγούμενες γνώσεις που θα έχεις θα σου είναι πιο εύκολα στην κατανόηση τους. Το τελευταίο βήμα είναι να αρχίσεις να διαβάζεις τους κώδικες που περνάς και να αρχίσεις να πιάνεις και απο εκεί το νόημα και να εξασκείσαι προσπαθώντας να φτιάξεις παρόμοιους κώδικες. Αυτά έχω διαπιστώσει απο την ολίγη εμπειρία μου στο forum. Κάποιος με παραπάνω γνώσεις στο θέμα θα ήθελα να ακούσω και την δικιά του άποψη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Φίλε filias καλησπέρα. Ακριβώς πριν λίγες ημέρες ήμουν στην ίδια θέση και έθεσα την ίδια ερώτηση. Διαπίστωσα και θα το διαπιστώσεις και εσύ ότι πρέπει να ψαχτείς μόνος σου.

Θα μου πείς τι πρέπει να κάνω. Άρχισε να βρίσκεις guide μέσα στο ίντερνετ τύπου: μαθαίνοντας την JAVA. Οταν αρχίσεις να πιάνεις λίγο το νόημα και δείς κάποια πράγματα που σου φαίνονταν άγνωστα σαν λέξης η σαν σύμβολα μετά θα μπορείς να περάσεις στο επόμενο στάδιο. Το επόμενο στάδιο είναι να αρχίσεις να διαβάζεις κάποια Αγγλικά guides που με βάση τις προηγούμενες γνώσεις που θα έχεις θα σου είναι πιο εύκολα στην κατανόηση τους. Το τελευταίο βήμα είναι να αρχίσεις να διαβάζεις τους κώδικες που περνάς και να αρχίσεις να πιάνεις και απο εκεί το νόημα και να εξασκείσαι προσπαθώντας να φτιάξεις παρόμοιους κώδικες. Αυτά έχω διαπιστώσει απο την ολίγη εμπειρία μου στο forum. Κάποιος με παραπάνω γνώσεις στο θέμα θα ήθελα να ακούσω και την δικιά του άποψη.

 

 

 

Eυχάριστο για την απάντηση το θέμα είναι πως ναι να ψαχτείς και να μην κάθεσαι απαθής

αλλα όλα είναι σκόρπια δεν μπορείς να συλλέξεις πληροφορίες  σωστά αποφάσισα να κάνω post καθότι

υπάρχουν πιο έμπειρη και όσο νάνε θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν θέλω να πιστεύω ευχαριστώ και πάλι για την συμβουλή !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...