Jump to content

[GR] Παγκόσμια Οικονομική Κρίση


Maprex

Recommended Posts

Τα τελευταία 3 χρόνια ακούμε για μια οικονομική κρίση η οποία ξεκίνησε ξαφνικά και την πληρώνει όλος ο κόσμος τελικά και αυτοί που δεν φταίνε. Ακούμε συνέχεια για ένα ΔΝΤ, για μια Παγκόσμια Τράπεζα και ότι τα χρηματοπιστωτικά συστήματα καταρρέουν γιατί δεν "υπάρχει" χρήμα.

 

Η γνώμη μου είναι πως είναι φτιαγμένα όλα αυτά. Σήμερα, εν μέρη η γνώμη μου απόκτησε βάση και μάλλον ισχύει, γιατί σήμερα έμαθα για τη λέσχη Bilderberg.

 

η λέσχη αυτή είναι κάτι σαν την Μασονία. Είναι μια οργάνωση που αποτελείται από άτομα επιφανή, με οικονομική άνεση και μεγάλη επιρροή στο λαό και στα κοινά. Ο σκοπός αυτής της οργάνωσης, όπως καταλαβένετε, μόνο καλός δεν ακούγεται. Και όντως έτσι είναι.

 

Λέσχη Bilderberg.

 

Αυτή η λέσχη όπως λέει και η wikipedia κάνουν κάθε χρόνο μια τετραήμερη διάσκεψη για να αποφασίσουν πως θα κινήσουν τα παγκόσμια "νήματα" σε θέματα πολιτική, οικονομικά, εθνικά κτλ. Αυτό φαίνεται κιόλας από το ότι διάφορα εθνικά προβλήματα που προσπαθεί να αντιμετωπίσει η χώρα μας ακόμα και σήμερα δεν έχουν λυθεί, πχ το Κυπριακό, το Μακεδονικό.

 

Σε αυτές τις διασκέψεις, οι οποίες πέρνουν χώρα σε διαφορετικές χώρες κάθε χρόνο [2 φορές στην Ελλάδα από το 1954 που ιδρύθηκε αυτή η λέσχη], έχουν πάρει και πέρνουν μέρος ακόμη και Έλληνες. [Λείπει ο Μάρτης από τη Σαρακοστή; Αμ δε λείπει...]

 

Λίστα με τα ονόματα όλων των συμμετεχόντων από το 1954-2007.

Λίστα συμμετεχόντων το 2008.

Λίστα συμμετεχόντων το 2009.

Λίστα συμμετεχόντων το 2010 και με άλλες πληροφορίες.

 

Όπως θα δείτε ο "κύριος" Αλογοσκούφης μας και η "κυρία" Διαμαντοπούλου, τωρινή Υπουργός Παιδεία, είναι από τα πρώτα άτομα στις λίστες τους και είναι σχεδόν εκεί για τα τελευταία 10 χρόνια περίπου.

 

Όπως καταλαβένετε όλα είναι υποκινούμενα σήμερα. Είναι μια συνέχεια του έργου και της ιδέας του Μέτερνιχ για υποκίνηση των χωρών και αποσιώπιση και υπόταξη όποιων επαναστατών. Όλα αυτά είναι αποτέλεσμα της Ευρωπαικής Ένωσης και της περίφημης παγκοσμιοποίησης που κάποιοι ήθελαν, αλλά για το δικό τους συμφέρον.

 

Με όλα αυτά που λέω δεν θέλω να προβάλλω οποιαδήποτε ψορο-ιδεολογία, ούτε να δώσω σε κάποια άτομα λόγο να στραφούν σε διάφορες αναρχικές, κομμουνιστικές και ακραίες οργανώσεις. Απλά, ήθελα να δείξω σε μερικά άτομα το λόγο που κατά πάσα πιθανότητα γίνονται όλα αυτά σήμερα και υποφέρουμε όλοι μας μη γνωρίζοντας αν στο μέλλον θα καθαρίζουμε σκατά ή θα μας δολοφονήσει κάποιος επειδή λέμε την αλήθεια. Μπορεί να μην είναι η λέσχη Bilderbeg ή η Μασονία πίσω από όλα αυτά, αλλά σίγουρα είναι υποκινούμενα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι Αλογοσκούφης ρε παιδί μου.

Αλογοθκούφηθ

Εξαιτίας όλου αυτού του φραμπαλά είμαστε έτσι σαν χώρα. Καθόμαστε και κοροιδεύουμε ακόμα και τα σοβαρά. Ακούμε τι λέει ένας Κανάκης, ο Λαζόπουλος και ο Σεφερλής και απλά διακωμωδούμε τα πάντα.

Σιγουρα καποιοι κρυβονται πισω απο ολα αυτα και μας κανουν οτι θελουν.

Από το γεγονός και μόνο ότι μια μέρα ξαφνική εμφανίστηκε μια οικονομική κρίση καταλαβαίνεις ότι κάτι γίνεται και σίγουρα δεν είναι καλό για τον άνθρωπο.

 

Link to comment
Share on other sites

Από το γεγονός και μόνο ότι μια μέρα ξαφνική εμφανίστηκε μια οικονομική κρίση καταλαβαίνεις ότι κάτι γίνεται και σίγουρα δεν είναι καλό για τον άνθρωπο.

 

Το γεγονος οτι μια μερα ξαφνικη εμφανιστικαν κατι μηχανηματα που φτιαχνουν κατι χαρτια(τα λεφτα) και αυτα καθοριζουν το αν θα ζησουν καποιοι ανθρωποι αυριο, αυτο το βρισκεις λογικο και πιστευεις οτι ειναι καλο για τον ανθρωπο?

Λογικο δεν ειναι που ΔΕΝ καθεσε να δεις Σεφερλη, Λαζοπουλο και Κανακη! αυτο δεν ειναι το λογικο

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονος οτι μια μερα ξαφνικη εμφανιστικαν κατι μηχανηματα που φτιαχνουν κατι χαρτια(τα λεφτα) και αυτα καθοριζουν το αν θα ζησουν καποιοι ανθρωποι αυριο, αυτο το βρισκεις λογικο και πιστευεις οτι ειναι καλο για τον ανθρωπο?

Λογικο δεν ειναι που ΔΕΝ καθεσε να δεις Σεφερλη, Λαζοπουλο και Κανακη! αυτο δεν ειναι το λογικο

Ποιός είπε ότι δεν παρακολουθώ τέτοιες εκπομπές; Απλά λέω ότι αυτά που λένε αυτοί και γελάνε, δεν πρέπει να τα κάνουμε και εμείς γιατί αυτοί δεν έχουν να πληρώσουν ΙΚΑ, ΤΕΒΕ ή όποιο άλλο ταμείο, τα λεφτά τους θα τα πάρουν όπως και να έχει.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι έχω ακούσει και εγώ γι'αυτά τα πράγματα και είμαι σίγουρος οτι είναι μισές και κρυμένες αλήθειες ξαφνικά μιλάνε όλοι για την υποτηθέμενη οικονομική κρίση ποιός τη δημιούργησε ;Ποιός την ελέγχει και που θα φτάσει στο τέλος αυτή η 'βαλίτσα' ;Είχα δει πρόσφατα ένα ντοκιμαντέρ για τους οικονομικούς δολοφόνους που βάζουν επίτηδες τις χώρες να δανείζονται χρήματα απο το Δ.Ν.Τ και όποιος πρωθυπουργός της Χ χώρας που δεν δέχτηκε βρήκε ακραίο θάνατο.Τα χρήματα που δανείζεται η κάθε χώρα πάνε στις Τράπεζες όπως φανέρα λίγο η πολύ όλοι ξέρετε, και οι τράπεζες με τη σειρά τους μας δανείζουν αυτά τα χρήματα που οι ίδεες δανείστηκαν απο το Δ.Ν.Τ και παίρνουν τεράστια χρηματικά απο τον αθώο κοσμάκη.Αυτές είναι οι παγκόσμιες συνωμοσίες που θέλουν τους λαούς υποδουλωμένους και ταλαιπωριμένους για να 'γλεντάνε' και να περνούν κάλα τα μεγάλια κεφάλια οι σιωνιστές και οι μασονιστές.Είναι ένας φαύλος κύκλος που ποτέ στην ανθρώπινη ιστορία τόσος πολύς κόσμος δεν πέρασε τόση φτώχεια , τυράγνια και εξαθλίωση.Πως θα απαλαγούμε απο αυτό κανείς δεν ξέρει ο Θεός να βάλει το χέρι του.Μόνο αυτο θα πώ.

Υ.Γ Maprex μπράβο σου που έχεις τέτοιες ανησυχίες και προσπαθείς να τις εκφράσεις αντί να τις κρατάς μέσα σου και να παριστάνεις τον ηλίθιο.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι έχω ακούσει και εγώ γι'αυτά τα πράγματα και είμαι σίγουρος οτι είναι μισές και κρυμένες αλήθειες ξαφνικά μιλάνε όλοι για την υποτηθέμενη οικονομική κρίση ποιός τη δημιούργησε ;Ποιός την ελέγχει και που θα φτάσει στο τέλος αυτή η 'βαλίτσα' ;Είχα δει πρόσφατα ένα ντοκιμαντέρ για τους οικονομικούς δολοφόνους που βάζουν επίτηδες τις χώρες να δανείζονται χρήματα απο το Δ.Ν.Τ και όποιος πρωθυπουργός της Χ χώρας που δεν δέχτηκε βρήκε ακραίο θάνατο.Τα χρήματα που δανείζεται η κάθε χώρα πάνε στις Τράπεζες όπως φανέρα λίγο η πολύ όλοι ξέρετε, και οι τράπεζες με τη σειρά τους μας δανείζουν αυτά τα χρήματα που οι ίδεες δανείστηκαν απο το Δ.Ν.Τ και παίρνουν τεράστια χρηματικά απο τον αθώο κοσμάκη.Αυτές είναι οι παγκόσμιες συνωμοσίες που θέλουν τους λαούς υποδουλωμένους και ταλαιπωριμένους για να 'γλεντάνε' και να περνούν κάλα τα μεγάλια κεφάλια οι σιωνιστές και οι μασονιστές.Είναι ένας φαύλος κύκλος που ποτέ στην ανθρώπινη ιστορία τόσος πολύς κόσμος δεν πέρασε τόση φτώχεια , τυράγνια και εξαθλίωση.Πως θα απαλαγούμε απο αυτό κανείς δεν ξέρει ο Θεός να βάλει το χέρι του.Μόνο αυτο θα πώ.

Υ.Γ Maprex μπράβο σου που έχεις τέτοιες ανησυχίες και προσπαθείς να τις εκφράσεις αντί να τις κρατάς μέσα σου και να παριστάνεις τον ηλίθιο.

Άλλοι από δω οι οικονομικοί δολοφόνοι... Άλλη παλιοφάρα από κει.... Το αστείο είναι ότι κανείς δεν αντιδράει σε τίποτα και απλά παρακολουθεί, τουλάχιστον στην Ελλάδα. Και αυτό που κάνω εγώ για να μην λέμε και μαλακίες δεν είναι αντίδραση, απλά είναι κάτι που έμαθα πρόσφατα ότι ισχύει και είπα να το πω και σε αυτούς που δεν το ξέρουν. Και επειδή επί το πλήστον  μεγάλο μέρος εδώ είναι μικρά παιδιά, καλύτερα να ακούνε για μια κυβέρνηση και έναν κόσμο ο οποιός κάποτε καταχράστηκε και συνεχίζει και σήμερα το δημόσιο χρήμα και να γίνει ένας είδος αγωνιστή, παρά να ακούει ότι μας γαμάνε κάποιοι και να μένει άλλος ένας παθητικός πολίτης.
Link to comment
Share on other sites

ena exw na pw zito to KKE!!!

 

Praksiiiis terma ta logia mpla mpla mpla gamw ta golden boys psofo stous aplitous gamimena fasistomoutra!!! ;P

 

 

 

Και εσύ που το ξέρεις ότι η Παπαρίγα δεν υποκρίνεται όταν λέει όσα λέει; Υπάρχει και το ενδεχόμενο το ΚΚΕ να υποστηρίζει τον κομμουνισμό όσο το ΠΑ.ΣΟ.Κ. τον σοσιαλισμό.

Link to comment
Share on other sites

Και εσύ που το ξέρεις ότι η Παπαρίγα δεν υποκρίνεται όταν λέει όσα λέει; Υπάρχει και το ενδεχόμενο το ΚΚΕ να υποστηρίζει τον κομμουνισμό όσο το ΠΑ.ΣΟ.Κ. τον σοσιαλισμό.

Όλοι μέσα στα σκατά είναι χωμένοι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...