Jump to content

[GR] Ανθρώπινα Δικαιώματα (ΕΚΘΕΣΗ)


Zeon®

Recommended Posts

Ανθρώπινα Δικαιώματα

 

Εισαγωγικό Θέμα: Ενώ από παντού ακούγονται διακηρύξεις για τα ανθρώπινα δικαιώματα και την ανάγκη σεβασμού τους, εντούτοις τα δικαιώματα αυτά παραβιάζονται βάναυσα.

 

Θέμα: Να αναφέρεις ενδεικτικές περιπτώσεις παραβίασης των δικαιωμάτων του ανθρώπου στην εποχή μας και να εκθέσεις τεκμηριωμένα τις απόψεις σου για τα αίτια της παραβίασης τους. Υπόθεσε ότι το κείμενο σου θα κειμένεται σε (550-600 λέξεις) θα δημοσιευτεί σε περιοδικό μη κυβερνητικής οργάνωσης για την προάσπιση των ανθρώπινων δικαιωμάτων.

 

Λοιπόν θα θελα αν ξέρει κανείς κάνα καλό πρόλογο & επίλογο για το συγκεκριμένο θέμα.

Αν και είναι spam topic να παρακαλέσω να μην πέσουν τα κλασσικά (lol,pfff,omg,omfg, και άλλες διάφορες spammoφράσεις)

 

Έναν Επίλογο

Έναν Πρόλογο

Και καμιά ιδέα γραμμένη σε μέχρι 8 σειρές παραγράφου.

Έχω βρει κάτι στο Net αλλά δεν παίζει να ναι σωστό.

 

 

>>>>>>>>>>Θέμα: Να αναφέρεις ενδεικτικές περιπτώσεις παραβίασης των δικαιωμάτων του ανθρώπου στην εποχή μας και να εκθέσεις τεκμηριωμένα τις απόψεις σου για τα αίτια της παραβίασης τους. Υπόθεσε ότι το κείμενο σου θα κειμένεται σε (550-600 λέξεις) θα δημοσιευτεί σε περιοδικό μη κυβερνητικής οργάνωσης για την προάσπιση των ανθρώπινων δικαιωμάτων.>>>>>>>>>>>>>>

 

Όποιος ξέρει ας απαντήσει σοβαρά αν θέλει να βοηθήσει... οχι SpamPost.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να αρχισω και εγω να ποσταρω τα μαθηματα που εχω καθε μερα εδω γιατι δυσκολευομαι λιγουλακι...ειδικα στα μαθηματικα

 

πω,δηλαδη,εδω μεσα καθε μερα βλεπεις και κατι πιο κουφο

 

συγνωμμη για το τυχον σπαμ φιλε,αλλα...ρωτας για εκθεση σε ενα gaming forum?>

Link to comment
Share on other sites

Λεω να αρχισω και εγω να ποσταρω τα μαθηματα που εχω καθε μερα εδω γιατι δυσκολευομαι λιγουλακι...ειδικα στα μαθηματικα

 

πω,δηλαδη,εδω μεσα καθε μερα βλεπεις και κατι πιο κουφο

 

συγνωμμη για το τυχον σπαμ φιλε,αλλα...ρωτας για εκθεση σε ενα gaming forum?>

 

:D γιατί τι νομίζεις εσυ οτι δεν υπάρχουν παιδιά εδώ μέσα που είναι περίπου στην ηλικία μου π.χ WeirdSitutation που να ξέρουν για τέτοια θέματα? αφου ειναι OFF-Topic τι πειράζει να μαθαίνουμε και τίποτα οχι τίποτα άλλο απλά έχω κολλήσει τώρα για αυτό.

 

Α και το κείμενο ειναι άρθρο.

 

Google it.

 

Το εχώ googlarei ρε αλλά δεν βρήκα και τιποτα σημαντικο μονο αίτια.

 

Link to comment
Share on other sites

3h likiou eisai?

emis grapsame se ayto to 8ema :)

 

btw exi dikio o finito

 

Ναι. Εντάξει ρε παιδιά σιγά απλά είπα να δω μπας και προσφερθεί κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε, τι σκατά γίνεται εδώ πέρα;

Να μην έχετε ανοίξει βιβλίο μαθηματικών 2 χρόνια, να βλέπετε έναν τύπο και να μην ξέρετε τι σημαίνει τι. Πάει στο διάολο, να πω εντάξει.

Να μην υπάρχει η λέξη Φυσική στο μυαλό σας απ'την αρχή της χρονιάς, να σας δίνεται μια άσκηση και να μην ξέρετε πού παν τα τέσσερα. Άντε στο καλό, δικαιολογημένοι πάλι.

Αλλά να μην μπορείτε να εκφραστείτε εσείς οι ίδιοι; Το μόνο σημαντικό που μας έχει απομείνει είναι η εσωτερική μας ελευθερία, το δικαίωμά μας να μπορούμε να έχουμε συγκεκριμένες αντιλήψεις, οι προσωπικές μας απόψεις για το καθετί. Αν το χάσουμε κι αυτό, τι μας απομένει;

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε, τι σκατά γίνεται εδώ πέρα;

Δεν έχετε ανοίξει βιβλίο μαθηματικών 2 χρόνια, βλέπετε έναν τύπο και δεν ξέρετε τι σημαίνει τι. Πάει στο διάολο, να πω εντάξει.

Δεν υπάρχει η λέξη Φυσική στο μυαλό σας απ'την αρχή της χρονιάς, σας δίνεται μια άσκηση και δεν ξέρετε πού παν τα τέσσερα. Άντε στο καλό, δικαιολογημένοι πάλι.

Αλλά δεν μπορείτε να εκφραστείτε εσείς οι ίδιοι; Το μόνο σημαντικό που μας έχει απομείνει είναι η εσωτερική μας ελευθερία, το δικαίωμά μας να μπορούμε να έχουμε συγκεκριμένες αντιλήψεις, οι προσωπικές μας απόψεις για το καθετί. Αν το χάσουμε κι αυτό, τι μας απομένει;

 

Oχι τιποτα αλλο απλως δεν μου ρχονται τωρα ιδεες. :S

Πιστεψε με ποιο ευκολο ειναι να διαβασεις ενα τυπο και να τον εφαρμοσεις παρα να εκφραστεις εκει περα υπαρχουν αυστηρες αξιολογησεις απο εξεταστες pff.

Link to comment
Share on other sites

Oχι τιποτα αλλο απλως δεν μου ρχονται τωρα ιδεες. :S

 

Το τώρα είναι οι τελευταίες 6 ημέρες; Μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλα χαλαρωστε που κολλατε τωρα... Situation πατα στο google δεν θυμαμαι την πηγη . Αμα δεν μπορεσεις στειλε μου pm.

Link to comment
Share on other sites

Το τώρα είναι οι τελευταίες 6 ημέρες; Μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας.

 

Δεν εχω καποια απαντηση να σου δωσω και γω προσπαθω να το λυσω στο μονο μαθημα που κολλαω ειναι η ΕΚΦΡΑΣΗ & ΕΚΘΕΣΗ.

 

 

Καλα χαλαρωστε που κολλατε τωρα... Situation πατα στο google δεν θυμαμαι την πηγη . Αμα δεν μπορεσεις στειλε μου pm.

 

Οκ

Link to comment
Share on other sites

Oχι τιποτα αλλο απλως δεν μου ρχονται τωρα ιδεες. :S

Το τώρα είναι οι τελευταίες 6 ημέρες; Μην κοροϊδευόμαστε και μεταξύ μας.

den pistevw na xeis problima me to name pou exw.. dn iksera ti na skeftw otan to alaksa... ???

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε, τι σκατά γίνεται εδώ πέρα;

Να μην έχετε ανοίξει βιβλίο μαθηματικών 2 χρόνια, να βλέπετε έναν τύπο και να μην ξέρετε τι σημαίνει τι. Πάει στο διάολο, να πω εντάξει.

Να μην υπάρχει η λέξη Φυσική στο μυαλό σας απ'την αρχή της χρονιάς, να σας δίνεται μια άσκηση και να μην ξέρετε πού παν τα τέσσερα. Άντε στο καλό, δικαιολογημένοι πάλι.

Αλλά να μην μπορείτε να εκφραστείτε εσείς οι ίδιοι; Το μόνο σημαντικό που μας έχει απομείνει είναι η εσωτερική μας ελευθερία, το δικαίωμά μας να μπορούμε να έχουμε συγκεκριμένες αντιλήψεις, οι προσωπικές μας απόψεις για το καθετί. Αν το χάσουμε κι αυτό, τι μας απομένει;

 

Αγορίνα έτσι όπως έχουν καταντήσει το μάθημα, δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις αυτό που λες. Αυτά που πρέπει (και τονίζω το πρέπει) να γράψεις είναι συγκεκριμένα από θεματικές ενότητες (τουλάχιστον έτσι ήταν όταν έδωσα εγώ) με πολύ συγκεκριμένο τρόπο γραφής, συγκεκριμένη σύνταξη και σύνθεση. Αν και ακούγεται παράλογο, ήμουν και είμαι υπερ του να γράφεις κατευθείαν αυτό που λέει το μυαλό σου και όχι αυτό που ΠΡΕΠΕΙ να γράψεις, γιατί μερικές φορές βγαίνει καλύτερο και σίγουρα αυθεντικότερο..

 

/ontopic

 

Είναι άκυρο. Στο λέω από καρδιάς, δεν θα βγάλεις άκρη από εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...