Jump to content

[Στατιστικό] Αφορα την επιλογή πακέτου server L2j


Recommended Posts

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε όλους.

 

Ξεκινησα αυτο το ποστ για να κατανοήσω και να συζητήσω μερικα πράγματα και προτιμήσεις.

Βασικά γιατι πολλοί επιλέγουν πακέτο interlude που απαρουσιάζει ελειψεις και προσπαθούν μετα να προσθέτουν αντικειμενα και λειτουργίες και να παιδευονται?

Το interlude ειναι ήδη 5 ετων και φυσικά ανήκει στην εποχή του, με τις δυνατότητες της εποχής του.

Διαβασα να γραφουν μερικοί πως τα μεταγενέστερα πακέτα ειναι σαν pokemon, δεν εχουν balance και διαφορα άλλα.

Αν ειναι ετσι γιατι δεν χρησιμοποιούν ενα π.χ. epilogue ή Freya pack που εχει 100 δυνατοτητες παραπάνω προσαρμοσμένο έτσι ώστε να περιέχει μονο την interlude εποχή. Θα ειναι συνχρονοι, θα μπορουν να κανουν updates, να προσθετουν εύκολα νεα script ή αντικείμενα... κλπ.

Ειναι λαθος το σκεπτικό μου? μου διαφεύγει κατι ουσιαστικό όσον αφορα το interlude? ή εχει γινει κατεστημένο κατι που εξαρχής ξεκίνησε διαστρεβλωμένο?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα έχεις ένα δίκιο σε αυτό.

Αλλα κι εγώ είχα πάντα αυτήν την απορία.

Γιατί επιλεγουν interlude πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Nαι MixMaster εχω λαβει ενα σωρο mail για κωδικες που αφορουν interlude. Τα περισσοτερα από αυτα που ζητάνε υπάρχουν ήδη στα μεταγενέστερα pack.

Εχω αυτήν την απορία και ταυτοχρονα προτείνω να κανουν εδω μερικοί μια ομαδα για να ρυθμίσουν 1 τετοιο pack.

Η αρχή των μαθηματικών αναφέρει οτι το υποσύνολο περιέχεται στο σύνολο όπως και αν το μεταθέσεις. Δηλαδή ότι και να αφαιρέσεις για να φτάσεις στο interlude ο σερβερ δεν θα χτυπάει πουθενα. Ενω προσπαθώντας να αναβαθμίσεις το interlude εχεις πολλές πιθανότητες για ασυμβατότητες και bugs. Και το βασικότερο δεν χρειαζεται να κατακρεουργείς το system του client.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιοι που δεν το καταλαβαίνουν αυτό.

 

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε όλους.

 

Ξεκινησα αυτο το ποστ για να κατανοήσω και να συζητήσω μερικα πράγματα και προτιμήσεις.

Βασικά γιατι πολλοί επιλέγουν πακέτο interlude που απαρουσιάζει ελειψεις και προσπαθούν μετα να προσθέτουν αντικειμενα και λειτουργίες και να παιδευονται?

Το interlude ειναι ήδη 5 ετων και φυσικά ανήκει στην εποχή του, με τις δυνατότητες της εποχής του.

Διαβασα να γραφουν μερικοί πως τα μεταγενέστερα πακέτα ειναι σαν pokemon, δεν εχουν balance και διαφορα άλλα.

Αν ειναι ετσι γιατι δεν χρησιμοποιούν ενα π.χ. epilogue ή Freya pack που εχει 100 δυνατοτητες παραπάνω προσαρμοσμένο έτσι ώστε να περιέχει μονο την interlude εποχή. Θα ειναι συνχρονοι, θα μπορουν να κανουν updates, να προσθετουν εύκολα νεα script ή αντικείμενα... κλπ.

Ειναι λαθος το σκεπτικό μου? μου διαφεύγει κατι ουσιαστικό όσον αφορα το interlude? ή εχει γινει κατεστημένο κατι που εξαρχής ξεκίνησε διαστρεβλωμένο?

θες να σου λυσω την απορια???Εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν τα νεα skill , τα γραφικα  και γενικοτερα οτι εχει προστεθει μετα το Interlude client...Αυτα πιστευω κανουν και αλλους players να τους αρεσει ακομα το Interlude...Δεν υπαρχει αλλη λογικη εξηγηση..Δεν νομιζω αυτοι που παιζουν παλιοτερα clients να ειναι χαζοι...
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεμε sabas... αλλα δεν το έπιασες...

 

Στήσε server πχ Freya με ενεργα μονο τα interlude skill, τις στολες και γενικα τα αντικειμενα...

Μην ξεχνας πως οι νεοι client αναβαθμισαν και τα textures, δηλαδή τα ιδια ακριβως γραφικά του interlude που ήταν σε shaders 1.0 έγιναν σε shaders 2.2. Φοβερή διαφορα στα ίδια ακριβώς αντικείμενα.

Το interlude στήθηκε για καρτες γραφικών 64Μb και η ίδια η εταιρία αναβαθμισε τα γραφικά για 256Μb...

Μαλλον ειναι προτίμηση λογω εικονικού κατεστημένου και αγνοιας βασικών τεχνολογικών ανανεώσεων.

Link to comment
Share on other sites

nai omos tote to atomo pou 8a di freya kai 8a pah na mpi 8a s pi opa re file freya mpika na peksw me olla ta skills oxi me tou interlude kai genika 8a ginei ena mperdema kai egw sinfono den m aresoune ta skills idika h daggerades kai h mage se osous exw dokimasei na peksw an o daggeras s er8ei me hide efiges 3-4 hit kai o mage den ton ftani kaneis ton exei sfaksi mexri na ton plisiasi o allos me tetia dmg idika o sph opote protimw interlude kai den einai toso parami8enio oso o freya h o epilogie...

Link to comment
Share on other sites

xaxass αυτα που αναφέρεις για daggera και μαγους ειναι παραμυθια της χαλιμας και ισχύουν για πειραγμενους servers ή servers με npcBuffer. Εμεις παιξαμε interlude 4 χρονια γιαυτο και συζητάμε εδω αυτη την στιγμή.

Οσο για το boot screen του client βαλε το interlude...

 

O main μου σε Freya ειναι Hierophant (heavy armor) και οι μαγοι δεν με αγγιζουν ... ειδικα οι summoners, daggera ανα τον δω εκει που ειναι εκει θα πεσει... ουτε 1 βημα δεν θα κανει - αλλα ο server NO Npc BUFFER :) και παίζουν ολοι οι χαρακτήρες και ολες οι κλάσσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει καποιος το αντικείμενο και θελει κανει τα updates του project και του client.

Αυτα σε κανονικές συνθήκες συμβαδίζουν με διαφορα 15 μερες.

Αν δεν θελει ομως δεν κανει κανενα project update. Ο client θα ειναι συμβατος μεχρι την επομενη αναβάθμιση του game από την επίσημη εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

kita polloi dialegoun interlude giati den exoun peksei parapanw client gia na doune pos ine. episis mporei na xoun peksei kai na min tous arese...kai ti vriskoun sto interlude (enas apo autous ime ki egw).

Link to comment
Share on other sites

kita polloi dialegoun interlude giati den exoun peksei parapanw client gia na doune pos ine. episis mporei na xoun peksei kai na min tous arese...kai ti vriskoun sto interlude (enas apo autous ime ki egw).

και εγώ,

το Freya δεν μου αρέσει.

ίσως επειδή έπαιζα πολλά σινεχόμενα χρόνια IL.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε όλους.

 

Ξεκινησα αυτο το ποστ για να κατανοήσω και να συζητήσω μερικα πράγματα και προτιμήσεις.

Βασικά γιατι πολλοί επιλέγουν πακέτο interlude που απαρουσιάζει ελειψεις και προσπαθούν μετα να προσθέτουν αντικειμενα και λειτουργίες και να παιδευονται?

Το interlude ειναι ήδη 5 ετων και φυσικά ανήκει στην εποχή του, με τις δυνατότητες της εποχής του.

Διαβασα να γραφουν μερικοί πως τα μεταγενέστερα πακέτα ειναι σαν pokemon, δεν εχουν balance και διαφορα άλλα.

Αν ειναι ετσι γιατι δεν χρησιμοποιούν ενα π.χ. epilogue ή Freya pack που εχει 100 δυνατοτητες παραπάνω προσαρμοσμένο έτσι ώστε να περιέχει μονο την interlude εποχή. Θα ειναι συνχρονοι, θα μπορουν να κανουν updates, να προσθετουν εύκολα νεα script ή αντικείμενα... κλπ.

Ειναι λαθος το σκεπτικό μου? μου διαφεύγει κατι ουσιαστικό όσον αφορα το interlude? ή εχει γινει κατεστημένο κατι που εξαρχής ξεκίνησε διαστρεβλωμένο?

 

Καλημέρα!

Καλή Χρονιά και σε σένα, ότι δεν σας έφερε το 10 παιδιά να το φέρει το 11.

 

Στο θέμα μας, διαλέγουν Interlude γιατί ήταν και είναι ακόμη ένα ωραίο σε " εικονικά " Chronicle.

Ασχολούμε με Interlude, επειδή μ'αρέσει το πως είναι, προτιμώ να βρω τα προβλήματα που έχει και να τα λύσω, παρά να πάω στα άλλα.

Τώρα όσο για Gracia και πάνω, δεν μου αρέσουν τα γραφικά, είναι λες και παίζουμε SuperMario στο KeyBoy, πολύ " εικόνα " βρε παιδί μου....

Άσε που έχει χίλια δυο παραπάνω να μάθεις, που όσο ξέρεις από Interlude θα σου φανούν άχρηστα τα περισσότερα, οπότε, ένας στην ηλικία μου πιστεύω που έχει περάσει

5 χρόνια σε Interlude, το έμαθε πολύ καλά, αποκλείεται να κάτσει να ξανά μάθει από την αρχή πως θα παίζει σε Freya ας πούμε!!!

 

Τώρα πραγματικά πείτε μου αυτό, σας αρέσουν τα NPC που έχει στο Freya?

Δεν είναι πολύ " παιδιάστικα " ??

GateKeeper είναι σαν την Βασίλισσα που έσωνα στο SuperMario όταν έπαιζα 9 χρονών!!!!

Link to comment
Share on other sites

kita polloi dialegoun interlude giati den exoun peksei parapanw client gia na doune pos ine. episis mporei na xoun peksei kai na min tous arese...kai ti vriskoun sto interlude (enas apo autous ime ki egw).

+1 m anikei to post sou :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε όλους.

 

Ξεκινησα αυτο το ποστ για να κατανοήσω και να συζητήσω μερικα πράγματα και προτιμήσεις.

Βασικά γιατι πολλοί επιλέγουν πακέτο interlude που απαρουσιάζει ελειψεις και προσπαθούν μετα να προσθέτουν αντικειμενα και λειτουργίες και να παιδευονται?

Το interlude ειναι ήδη 5 ετων και φυσικά ανήκει στην εποχή του, με τις δυνατότητες της εποχής του.

Διαβασα να γραφουν μερικοί πως τα μεταγενέστερα πακέτα ειναι σαν pokemon, δεν εχουν balance και διαφορα άλλα.

Αν ειναι ετσι γιατι δεν χρησιμοποιούν ενα π.χ. epilogue ή Freya pack που εχει 100 δυνατοτητες παραπάνω προσαρμοσμένο έτσι ώστε να περιέχει μονο την interlude εποχή. Θα ειναι συνχρονοι, θα μπορουν να κανουν updates, να προσθετουν εύκολα νεα script ή αντικείμενα... κλπ.

Ειναι λαθος το σκεπτικό μου? μου διαφεύγει κατι ουσιαστικό όσον αφορα το interlude? ή εχει γινει κατεστημένο κατι που εξαρχής ξεκίνησε διαστρεβλωμένο?

Φίλε μου το είχα δοκιμάσει με Final να σου πω δεν είχε πολύ επιτύχια.

Είχε πολύ διαφήμιση κτλπ αλλα όταν οι παίχτες βλέπουν Final λένε όπως τα άλλα θα είναι...

Το max player που είχα ήταν 125 μόνο!

Ενώ σε interlude είχα πάνω από 400.

Δεν ξέρω μπορεί να έκανα λάθος αλλά δεν νομίζω...Ολα ηταν αψόγα!

kita polloi dialegoun interlude giati den exoun peksei parapanw client gia na doune pos ine. episis mporei na xoun peksei kai na min tous arese...kai ti vriskoun sto interlude (enas apo autous ime ki egw).

Σε αυτό συμφώνω!

Καλημέρα!

Καλή Χρονιά και σε σένα, ότι δεν σας έφερε το 10 παιδιά να το φέρει το 11.

 

Στο θέμα μας, διαλέγουν Interlude γιατί ήταν και είναι ακόμη ένα ωραίο σε " εικονικά " Chronicle.

Ασχολούμε με Interlude, επειδή μ'αρέσει το πως είναι, προτιμώ να βρω τα προβλήματα που έχει και να τα λύσω, παρά να πάω στα άλλα.

Τώρα όσο για Gracia και πάνω, δεν μου αρέσουν τα γραφικά, είναι λες και παίζουμε SuperMario στο KeyBoy, πολύ " εικόνα " βρε παιδί μου....

Άσε που έχει χίλια δυο παραπάνω να μάθεις, που όσο ξέρεις από Interlude θα σου φανούν άχρηστα τα περισσότερα, οπότε, ένας στην ηλικία μου πιστεύω που έχει περάσει

5 χρόνια σε Interlude, το έμαθε πολύ καλά, αποκλείεται να κάτσει να ξανά μάθει από την αρχή πως θα παίζει σε Freya ας πούμε!!!

 

Τώρα πραγματικά πείτε μου αυτό, σας αρέσουν τα NPC που έχει στο Freya?

Δεν είναι πολύ " παιδιάστικα " ??

GateKeeper είναι σαν την Βασίλισσα που έσωνα στο SuperMario όταν έπαιζα 9 χρονών!!!!

Φίλε μπόρει να είναι ωραίο εικονικό παιχνίδι αλλά τα παραπάνω client έχουνε πιο καλά γραφικά. Το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να βγάλουμε όλα τα new skills,new armor & weapon! Και ειμαστε ετοιμη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...