Jump to content

[Idea]Ιδέα για Eλληνικό pack.


Recommended Posts

It failed cus i left it to fail. Old story.

Get ur ass on msn when you got the time. I got some things... to discuss.

 

it would have been surelly better, if you had another 20 devs providing you with fixes. As someone would do if he was using epilgoue client. When you develop epilogue, you know that there are 2 major projects out there ( l2j/l2jfree) that will provide you with updates and fixes. Thats why epilogue pack is easier than interlude. In interlude, you must rely only on your own powers, and not in other projects.

Link to comment
Share on other sites

Θα αποτύχει. Επίτρεψέ μου να σου πω γιατί, κατά την άποψή μου πάντα.

 

Καταρχάς, είπες πως έκανες τη συγκεκριμένη συζήτηση με τον Ovenus.

Υποθέτω πως θα ήθελες να γνωρίζεις πως στο παρελθόν είχε δοκιμάσει κάτι τέτοιο.

Ισχυριζόταν πως παρέδιδε μαθήματα για το eclipse σαν πρόγραμμα και τις δυνατότητές του, ενώ στην ουσία το μόνο που έκανε ήταν Checkouts.

Η ομάδα του βασιζόταν ΜΟΝΟ σε Έλληνες, που έλεγχε μόνος του, με έναν δικό του τρόπο.

Ήταν ο αρχηγός, οι υπόλοιποι χωρίζονταν σε κατηγορίες ανάλογα με την οικιότητά τους προς αυτόν και είχε και τα ανάλογα δικαιώματα.

Για να μην αναφέρω πολλούς επιτυχημένους κώδικές του, όπως αυτός.

 

Συμπέρασμα έως τώρα: Ο Οvenus είναι το χειρότερο άτομο για μια τέτοια συνεργασία.

 


 

Ας προχωρήσουμε.

Τώρα ας δούμε γιατί το pack δεν έχει ελπίδες.

 

Ας υποθέσουμε ότι βρίσκουμε Retail Info Providers & Testers.

Θα ήθελα πολύ να δω ποιος απ'όλους τους Έλληνες "developers" θα είναι σε θέση να υλοποιήσει τις συγκεκριμένες πληροφορίες/ιδέες.

Γνωρίζεις πως το μόνο άτομο που θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο είσαι εσύ. Όλοι οι υπόλοιποι που θα βρεις θα είναι άτομα με το στόμα ανοιχτό, έτοιμα να πάρουν τρομερούς κώδικες, και να προσφέρουν ένα EnterWorld check.

Μήπως να μιλήσω για το leech; Το 90% των μελών δεν θα σεβαστεί απολύτως τίποτα, δεν θα κατανοήσει τη σημασία του pack και θα το δώσει σε φίλους, γνωστούς, άτομα που θέλουν να το αγοράσουν και τα λοιπά. Επομένως σε χρόνο μηδέν, θα υπάρχει σε κάθε ιστοσελίδα του διαδικτύου, εάν ποτέ επιτύχει.

 

Υπάρχουν και άλλα πόσα που θα μπορούσα να αναφέρω, όμως πιστεύω πως είναι ήδη ολοφάνερο ότι αυτό που οραματίζεσαι είναι σχεδόν αδύνατο..

 

 

o sigkekrimenos code einai olosostos coyote apla einai misoteli to share apo oso koitaxa kai to Rnd(4) kai me ta case pou dinei einai 25% pros 1

dld swsto.. oxi 75% pou anaferis esi einai la8os, to 25% x 4 mas kanei 100, to Rnd tou dinis x 100% se auto to simio opote esi eisai o la8os, oxi o ovenus apo oso blepw :|

 

1) Won't work, lol, that's just a stupid class. It doesn't handle anything related to kill sprees.

2) It's one of the WORST, really WORST codes I've ever seen. It's soooo messy, and it's totally useless to make a new void just to set a new reward for a new kill. Also, the reward may not be given at 75%.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, πιστεύω πως δεν πρόκειται κανένας να ασχοληθεί με τέτοιο project - χωρίς να κατακρίνω την ιδέα σου - για τον απλούστατο λόγο πως όσα custom features και να σκεφτείς, πάντα θα είναι σχετικά λίγα στον αριθμό (Για να μην αναφέρω το γεγονός πως όλο και κάπου θα έχουν γίνει share, έστω και σε αστεία κωδικοποίηση). Εύκολο για έναν developper άνω του μετρίου να τα τελειοποιήσει, να τα διορθώσει, να τα μετατρέψει, να τα κάνει adjust σε κάθε αλλαγή του L2Jserver (στην περίπτωσή μας) ή οποιουδήποτε  άλλου pack.

Και  - διόρθωσε με αν κάνω λάθος - τέτοιους dev χρειάζεσαι.

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα,δεν υπαρχουν αξιολογοι ελληνες developer αυτη τη στιγμη

Και οσοι υπαρχουν,δεν προκειται να κανουν ΤΙΠΟΤΑ τζαμπα

αυτος ειναι ο λογος που θα fail το project

Link to comment
Share on other sites

 

o sigkekrimenos code einai olosostos coyote apla einai misoteli to share apo oso koitaxa kai to Rnd(4) kai me ta case pou dinei einai 25% pros 1

dld swsto.. oxi 75% pou anaferis esi einai la8os, to 25% x 4 mas kanei 100, to Rnd tou dinis x 100% se auto to simio opote esi eisai o la8os, oxi o ovenus apo oso blepw :|

 

 

 

 

Όταν μπορέσεις να καταλάβεις γιατί είναι τελείως άχρηστος και δεν δουλεύει, let me know.

 

Πολυ απλα,δεν υπαρχουν αξιολογοι ελληνες developer αυτη τη στιγμη

Και οσοι υπαρχουν,δεν προκειται να κανουν ΤΙΠΟΤΑ τζαμπα

αυτος ειναι ο λογος που θα fail το project

 

Ούτε υπάρχουν, ούτε θα δούλευαν αν υπήρχαν (τουλάχιστον δωρεάν, όπως είπες).

Link to comment
Share on other sites

 

Ούτε υπάρχουν, ούτε θα δούλευαν αν υπήρχαν (τουλάχιστον δωρεάν, όπως είπες).

Ο λόγος κατ' εσέ;

 

Edit: Και αναφέρεσαι για τη συγκεκριμένη ιδέα-project ή γενικά;

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται άλλα λέω άλλα ακούτε. Δεν είπα να δουλέψουν στο project, είπα να μαζευτούμε 5-6 άτομα που έχουμε Server ή που τέλος πάντων κάνουμε servers και που μας συμφέρει να μοιράζουμε μεταξύ μας κώδικα για τους server μας.

 

Εδώ μέσα υπάρχουν άτομα που γράφουν κώδικα για το server τους. Άν αυτοί γίνουν μία ομάδα, κάνουν share μεταξύ τους και όχι public share, έχουν αμέσως συμφέρον.

 

Η τέλος πάντων στην χειρότερη περίπτωση ένα private forum section μόνο για άτομα που κάνουν share. Να μην τα βλέπουν όλοι.

 

Τρίτον, δεν μπορούν όλοι να πάρουν ένα share και να το τροποποιήσουν και δεν υπάρχουν καλά custom shares. Προσωπικά ότι έχω στον server μου δεν το έχω δεί πουθενά shared.

 

Τέταρτον είναι κώδικας και όχι κωδικοποίηση, καμιά σχέση το ένα με το άλλο ...

Link to comment
Share on other sites

Diskolo na ftia3is Eliniko pack filos dn exw di polous server me elinika pack :/

 

Kala lei o Coyote tha apotixi kata tin apopsi m

Link to comment
Share on other sites

Diskolo na ftia3is Eliniko pack filos dn exw di polous server me elinika pack :/

 

Τι λέγαμε περι συννενόησης ... Άλλα λέμε , άλλα βλέπετε ...

Link to comment
Share on other sites

Τι λέγαμε περι συννενόησης ... Άλλα λέμε , άλλα βλέπετε ...

.....

 

alla kai pali pes px pws enas apo auto to team sou dinei ena code pou eftia3e, kai ec tou dineis ena alo... pios sou egkiate pws to code den 8a sou bgalei kapio error?

h na anoigei diafores tripes....

 

egw lew opios 3erei, kalitera na kanei ola monos tous  ka8ws 3erei akribws tin domi ton code pou exei sto pack tou...

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπορέσεις να καταλάβεις γιατί είναι τελείως άχρηστος και δεν δουλεύει, let me know.

 

Ούτε υπάρχουν, ούτε θα δούλευαν αν υπήρχαν (τουλάχιστον δωρεάν, όπως είπες).

 

ma to 8ema se auton ton code den einai o code, einai to share tou code, pou einai misoteli, auto den exeis katalabi."kai to atomo pou to ekane share".

 

 

 

 

Πολυ απλα,δεν υπαρχουν αξιολογοι ελληνες developer αυτη τη στιγμη

Και οσοι υπαρχουν,δεν προκειται να κανουν ΤΙΠΟΤΑ τζαμπα

αυτος ειναι ο λογος που θα fail το project

 

katarxas den exete katalabi tin basiki domi tou project to project apo oso katalaba 8a einai klisto den 8a exei anixto timeline svn, o skopos tou einai na mazeftune 5-6 developers me gnwsis kai na dimiourgisoune ena packeto na to anafero etsi ws pros tin kaliteri litourgia gia tous dikous tous serves opws exei kanei kai oi l2dc.

Link to comment
Share on other sites

4 σελιδες τωρα αλλα λεει το παλικαρι αλλα λετε εσεις, ξεκολλατε πια και μην λετε μαλακιες.

 

Καλη ιδεα, αλλα οι Ελληνες που εχουνε μεγαλο server και εχουνε γνωσεις ειναι λιγοι.

Εγω π.χ. ειχα εναν αρκετα μεγαλο interlude server (περιπου 150-200 ατομα online), αλλα ποτε δεν εγραψα καποιον δικο μου κωδικα ή κατι δικο μου.

 

Απλα δεν υπαρχουνε πολλοι Ελληνες, μονο τον nekys ξερω που γνωριζει java και εχει μεγαλο server.

Link to comment
Share on other sites

4 σελιδες τωρα αλλα λεει το παλικαρι αλλα λετε εσεις, ξεκολλατε πια και μην λετε μαλακιες.

 

Καλη ιδεα, αλλα οι Ελληνες που εχουνε μεγαλο server και εχουνε γνωσεις ειναι λιγοι.

Εγω π.χ. ειχα εναν αρκετα μεγαλο interlude server (περιπου 150-200 ατομα online), αλλα ποτε δεν εγραψα καποιον δικο μου κωδικα ή κατι δικο μου.

 

Απλα δεν υπαρχουνε πολλοι Ελληνες, μονο τον nekys ξερω που γνωριζει java και εχει μεγαλο server.

 

 

edw mpenis sta logia tou kuba gt o nekys "sorry neky gia auto pou 8a anaferw"

nomizeis o nekys 8a kataferne monos tou na kanei megalo server xwris na iparxane ta atoma tis l2jdc apo piso? den to nomizo apla i l2jdc pataei gia low rate packs eno auto to project gia midrate +

Link to comment
Share on other sites

 

edw mpenis sta logia tou kuba gt o nekys "sorry neky gia auto pou 8a anaferw"

nomizeis o nekys 8a kataferne monos tou na kanei megalo server xwris na iparxane ta atoma tis l2jdc apo piso? den to nomizo apla i l2jdc pataei gia low rate packs eno auto to project gia midrate +

Εγω αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν εχουμε ατομα ουτε για x10000

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now



×
×
  • Create New...