Jump to content

[Guide]Πώς Θα Στήσετε ένα Site με templates που έχετε είδη...


Recommended Posts

H ta kaneis dix protou ta anebaseis..... h mpeneis edw http://www.zymic.com/

 

Kaneis login kanonika kai mpeneis sto site.... dipla apo ka8e arxeio exei ena stilo.... to patas gia edit....  px sto index ama deis exei 4 eikonidia dipla... ena apo auta eiani o stilos pou s lew...

Link to comment
Share on other sites

1) Ότι site/template κτλπ έχω δει εδω μέσα είναι το max μέτριο. Καμία καλή δουλειά και απορώ γιατί γίνονται και share.

 

2) Δεν καταλαβαίνω πλέον τον ρόλο του section. Υποτείθεται πως λέγεται [General] Lineage II Develop [L2J] Greek, άρα δήλαδη εδώ το κάθε post έπρεπε να απευθύνεται σε developers και όχι να postάρονται guides για το κάθε 15χρονο άσχετο με το είδος.

 

3) Και αφού θέλετε help τα newbies γιατί δεν τα βοηθάτε με τον σωστό τρόπο και τους τα δίνετε όλα έτοιμα στο πιάτο; Δεν έχω δει πουθενά να εξειγήτε α) τι θα γνώσεις θα χρειαστεί ο newbie ( html,php,javascript,java,python ), β) τι προγράμματα θα χρείαστει ( eclipse ή maven,apache server,php,navicat ή PhpMyAdmin,ΜySql server,adobe Dreamweaver,adobe photoshop,adobe flash,ftp client ). γ) Δεν έχω δει πουθενά να εξηγείται τι είναι η database, τι το table, τι το query, ti το compile, τι είναι η Java, τι είναι το template, τι είναι το development γενικώς. Δεν έχω δεί να λέτε πως θα γίνει create from scratch 1 quest/multisell/shop restrict zone. Παραμόνο βλέπω να τους δίνεται έτοιμα guides/files. Αν θέλει να αλλάξει κάτι δηλαδή ο newbie πάνω στον κώδικα θα πρέπει να κάνει τον σταυρό του.

 

4) Δεν έχω καταλάβει γιατί ο καθένας εδω μέσα μας παρουσιάζει την δουλεία του, ενώ την ίδια δουλειά κατά 90% την έχει κάνει άλλος. Έχουμε 58643584758 npc που κάνουν το ίδιο ( buffs/kill karma/sell items ) και απλά διαφέρουν σε name/εμφάνηση/title/δομή. Έχουμε 93279563287523732 site templates και στην ουσία αλλάζoυν μόνο το background/δομη/header image/text-font/text-color/div positions. Όλα τα site πλέον έχουν καταντήσει να είναι με 4-5 βασικά div με επι το πλήστον ίδια μορφή ( 1πάνω, το λεγόμενο header / 1 αρίστερα που συνηθως είναι το menu/ 1 στην μέση που συνήθως έχει το κυρίως μέρος / 1 κάτω το λεγόμενο footer / και 1 δεξί με διάφορα όπως site statistics/adds )

 

Ty σε όσους το διάβασαν, γιατί μπορεί να κούρασα. Και να ξέρετε: Δεν είναι offence

 

ΥΓ: Μπορώ να πω κι άλλα πάντως με την πάροδο του χρόνου όλο και "Χαλάει το MXC". Σίγουρα πάλι το english section είναι σε καλύτερη μοίρα γιατί ετυχώς δεν μπορούν ολοί οι ανίδεοι ( δεν εννοώ τους newbie. Ο νοών νοείτω... ) που υπάρχουν εδώ να πάνε κι απο κει. Αλλά μην ανησυχείτετε σας εκπροσωπούν κατάλληλα όσοι πάνε.

ΥΓ2: Είμαι περίεργος να δω και την γνώμη του maxtor πάνω στις απόψεις μου. Για να δούμε αν θα μας τιμησει...

 

Link to comment
Share on other sites

1) Ότι site/template κτλπ έχω δει εδω μέσα είναι το max μέτριο. Καμία καλή δουλειά και απορώ γιατί γίνονται και share.

 

2) Δεν καταλαβαίνω πλέον τον ρόλο του section. Υποτείθεται πως λέγεται [General] Lineage II Develop [L2J] Greek, άρα δήλαδη εδώ το κάθε post έπρεπε να απευθύνεται σε developers και όχι να postάρονται guides για το κάθε 15χρονο άσχετο με το είδος.

 

3) Και αφού θέλετε help τα newbies γιατί δεν τα βοηθάτε με τον σωστό τρόπο και τους τα δίνετε όλα έτοιμα στο πιάτο; Δεν έχω δει πουθενά να εξειγήτε α) τι θα γνώσεις θα χρειαστεί ο newbie ( html,php,javascript,java,python ), β) τι προγράμματα θα χρείαστει ( eclipse ή maven,apache server,php,navicat ή PhpMyAdmin,ΜySql server,adobe Dreamweaver,adobe photoshop,adobe flash,ftp client ). γ) Δεν έχω δει πουθενά να εξηγείται τι είναι η database, τι το table, τι το query, ti το compile, τι είναι η Java, τι είναι το template, τι είναι το development γενικώς. Δεν έχω δεί να λέτε πως θα γίνει create from scratch 1 quest/multisell/shop restrict zone. Παραμόνο βλέπω να τους δίνεται έτοιμα guides/files. Αν θέλει να αλλάξει κάτι δηλαδή ο newbie πάνω στον κώδικα θα πρέπει να κάνει τον σταυρό του.

 

4) Δεν έχω καταλάβει γιατί ο καθένας εδω μέσα μας παρουσιάζει την δουλεία του, ενώ την ίδια δουλειά κατά 90% την έχει κάνει άλλος. Έχουμε 58643584758 npc που κάνουν το ίδιο ( buffs/kill karma/sell items ) και απλά διαφέρουν σε name/εμφάνηση/title/δομή. Έχουμε 93279563287523732 site templates και στην ουσία αλλάζoυν μόνο το background/δομη/header image/text-font/text-color/div positions. Όλα τα site πλέον έχουν καταντήσει να είναι με 4-5 βασικά div με επι το πλήστον ίδια μορφή ( 1πάνω, το λεγόμενο header / 1 αρίστερα που συνηθως είναι το menu/ 1 στην μέση που συνήθως έχει το κυρίως μέρος / 1 κάτω το λεγόμενο footer / και 1 δεξί με διάφορα όπως site statistics/adds )

 

Ty σε όσους το διάβασαν, γιατί μπορεί να κούρασα. Και να ξέρετε: Δεν είναι offence

 

ΥΓ: Μπορώ να πω κι άλλα πάντως με την πάροδο του χρόνου όλο και "Χαλάει το MXC". Σίγουρα πάλι το english section είναι σε καλύτερη μοίρα γιατί ετυχώς δεν μπορούν ολοί οι ανίδεοι ( δεν εννοώ τους newbie. Ο νοών νοείτω... ) που υπάρχουν εδώ να πάνε κι απο κει. Αλλά μην ανησυχείτετε σας εκπροσωπούν κατάλληλα όσοι πάνε.

ΥΓ2: Είμαι περίεργος να δω και την γνώμη του maxtor πάνω στις απόψεις μου. Για να δούμε αν θα μας τιμησει...

 

8es na deis tin gnomi tou? ani3e new topic... edw den 8a to dei kata 99%

 

Ta newbiew oso pernaei o xronos piramatizonte kai katalabenoun olo kai perisotera.... ama deis se ka8e Guide e3igounte kai ti einia h Java kai ti einai to compile kai ti einai ola...(SOBARA GUIDES).

 

Sto 8ema me tous npc pou les ginonte oloi share eno einai to idio... Ama eixame mono 1 share apo ka8e NPC twra to section d8a eixe nekrosei... kalo einai na iparxei pikilia gia na mporei o ka8e newbie na epile3ei kai na kanei tis aparetites ri8miseis gia na to balei ston server tou.....

 

Ston kero mas bgenoun polloi Faild server.... Apo home kakoftiagmenei me 300 NPC kai 500 diaforetika weapons.... Auto ginete kata kapio logo gt tou ta dinoume ola etima....

 

Kalo 8a itam O Maxtro na ani3ei new section... Idiko gia sites.... Gt opws 3eroume site den gtiaxneis mono gia l2....

 

Kamia kali douleia? Polla kala Templates/Npcs/Guides exoun ginei share... aplos search....

Link to comment
Share on other sites

8es na deis tin gnomi tou? ani3e new topic... edw den 8a to dei kata 99%

 

Ta newbiew oso pernaei o xronos piramatizonte kai katalabenoun olo kai perisotera.... ama deis se ka8e Guide e3igounte kai ti einia h Java kai ti einai to compile kai ti einai ola...(SOBARA GUIDES).

 

Sto 8ema me tous npc pou les ginonte oloi share eno einai to idio... Ama eixame mono 1 share apo ka8e NPC twra to section d8a eixe nekrosei... kalo einai na iparxei pikilia gia na mporei o ka8e newbie na epile3ei kai na kanei tis aparetites ri8miseis gia na to balei ston server tou.....

 

Ston kero mas bgenoun polloi Faild server.... Apo home kakoftiagmenei me 300 NPC kai 500 diaforetika weapons.... Auto ginete kata kapio logo gt tou ta dinoume ola etima....

 

Kalo 8a itam O Maxtro na ani3ei new section... Idiko gia sites.... Gt opws 3eroume site den gtiaxneis mono gia l2....

 

Kamia kali douleia? Polla kala Templates/Npcs/Guides exoun ginei share... aplos search....

my post reported to mod.

 

1 Ποστ που λέει τα παρακάτω βρες μου:

1) compile=μεταγλώτιση="μετατρωπή ψευδοκώδικα σε γλώσσα μηχανης".

* Κατα την μεταγλώτιση ο μεταγλωτιστής βρίσκει όλα τα συντακτικά λάθη.

 

2) Η Java είναι μία αντικειμενοστρεφής ( object-oriented )γλώσσα προγραμματισμού που σχεδιάστηκε από την Sun Microsystems. To βασικό πλεονέκτημα της Java έναντι των περισσότερων άλλων γλωσσών είναι η ανεξαρτησία του λειτουργικού συστήματος και πλατφόρμας

 

Εδώ το 90% των χρηστών χρησιμοποιεί την java χωρίς να ξέρει τα πλεονεκτήματα της και χρησιμοποιεί eclipse/maven χωρίς να ξέρει τι κάνουν.

( Ένας οδήγος ξέρει όταν πατάει το γκάζι ότι το αμάξι επιταχύνει. Ό μηχανίκος όμως για να λέγεται μηχανικός δεν είναι αρκετό να ξέρει τι κάνει το γκάζι αλλά και πως το κάνει, δηλαδή τι γίνεται στην μηχανή, στο διαφορικό, στους τροχόυς κτλπ. Κάπως έτσι είναι η σχέση user-dev. )

 

Το θέμα δεν είναι του πλήθους επιλογών. Το θέμα είναι ότι αμα διαλέξει κάποιος κάτι και θέλει να το φέρει στα μέτρα του δεν θα μπορεί. Άρα δεν έχει νόημα να έχουμε 8347238 shares πάνω στα ίδια πράγματα. Προτιμότερο είναι να έχουμε περιεκτικά,λίγα για κάθε θέμα και με σωστό περιέχομενο guide. Έτσι ο καθένας μπορεί να φτιάξει/τροποποιήσει/φέρει στα μέτρα του κάθε πράγμα και επιπλέον εξοικιώνεται με το pack του και την λειτουργεία της l2j. Σκέψου το.

 

ναι.

 

Διαφωνώ. Δεν έχει νόημα, αφού δεν υπάρχουν σοβαρά project σε αυτό το θέμα. ( δες παρακάτω γιατί. )

 

Το καμιά καλή δουλεία πήγαινε για τα sites / html templates.

Το καλή δουλειά δεν συναιπάγει το καλή εμφάνηση. Βέβαια υπάρχουν εμφανίσημα sites/ html templates που έχουν γίνει share αλλά όταν έχει χρησιμοποιηθεί μόνο η html και είναι και στατικα, σόρρυ φίλε αλλά καλή δουλειά δεν είναι. Αυτό με το dreamweaver μπορώ να βάλω και την αδερφή μου που είναι 13 να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

ekei p les twra apla na perimenw emena m leei apotiximenes  metafores apo 20-30...ftaiei to tempelate p xrisimopoihsa?den 3erw....

Link to comment
Share on other sites

ekei p les twra apla na perimenw emena m leei apotiximenes  metafores apo 20-30...ftaiei to tempelate p xrisimopoihsa?den 3erw....

όταν τελειώσει πάτα να τα ξαναστήλει ( αυτά που δεν έστηλε ). κάπου έχει αυτήν την επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

ntellos Ilikrina ekanes kai gamw ta spam sto post mou egw den tha diafwnisw se polla apo auta pou eipes... To forum einai gia na ta dineis etoima kai oxi na kathese na ta exigis ola...Pragmatika an theleis na deis to forum na pigenei kala opws les tote katse kai exigise esu ti einai java,php kai ta loipa ...Epeidh den eimaste upoxreomenoi orismeni pou xeroume na tous mahtoume opote gia auto ta dinoume ola sta patio !Opote an theleis xekina esu me dika sou guide kai oxi opws les kata 90% allonon ... Katse kai kane  mia diki sou douleia pou na exigeis ta panta tote tha se paradekto ;) Telos panton kala na pernas !

Link to comment
Share on other sites

gt den mporeis na baleis free site sto hopzone ? kai pos mporo na pliroso ena site ?

mporeis na baleis free site sto hopzone.

kai ti enois pws mporeis na plirwseis? Enas tropos einai oti perneis ena free site kai mporeis na kaneis to legomeno "domain" .

Se ayto to topic aplos sou dixnei pos na baleis tempale se free site.

Link to comment
Share on other sites

Μετά θας σας βγάλει να συνφωνήσετε με τους όρους του Site εδώ κάντε τικ τα κυκλωμένα γράψτε οτι εχει η εικόνα ασφαλείας αφήνοντας ενα κενό ανάμεσα στις 2 λέξεις και στην συνέχεια πατήστε Create Webiste Account!!

(*Υ.Σ Αν δεν συμφωνείτε καλύτερα να μην φτίαξετε site Αν συμφωνείτε συνεχίστε το Guide... Και κάτι βασικό δεν επιτρέπουν τα Free Site να τα βάλετε Hopzone και τα λοιπά...)

mporeis na baleis free site sto hopzone.

kai ti enois pws mporeis na plirwseis? Enas tropos einai oti perneis ena free site kai mporeis na kaneis to legomeno "domain" .

Se ayto to topic aplos sou dixnei pos na baleis tempale se free site.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...