Jump to content
  • 0

Mesaje for Romanian Developers


ZankIDD

Question

Ash avea si eu nevoie de un developer Roman ... dar nu un orarecare developer am nevoie de unu care se pricepe sa modifice sursa jocului adica partea de core, compilare tot tacamu .. Avem server avem tot ce ne trebe am avut 100 si de playeri intr-o saptamana fara vechime sau ceva .. Dar l-am inchis pentru ca bugurile din core ne puneau la pamant... Cine se ofera sa imi lase un pm , despre ce benificiati cu sigurantza nu va exista discutia sa nu aveti o parte din acest proiect.

......

 

And if this is an Greek post or English i will tell in big words what i need im looking for an developer for my server but not any type of developer ... i need one to modify core side and compile like i want the server . ..

Link to comment
Share on other sites

14 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wrong section. //reported

Si ca sa-ti raspund la cererea cu devii , ai grija pe cine alegi. In al 2lea rand nici un dev care stie java serios nu o sa-ti munceasca pe promisiuni sau pe gm :-) . Bafta cu noul tau proiect.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wrong section. //reported

Si ca sa-ti raspund la cererea cu devii , ai grija pe cine alegi. In al 2lea rand nici un dev care stie java serios nu o sa-ti munceasca pe promisiuni sau pe gm :-) . Bafta cu noul tau proiect.

Agree with you !

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Yep i totally agree with Adyy and vamav :D

Din cate vad esti disperat in gasire de Dev buni ...

I think you should learn some guides and make them by your OWN !

Link to comment
Share on other sites

  • 0

as you can see romanians are not so ego friendly...

and this is not a wrong place for this post.. cus as the forum is named [General]Lineage II Development English dooh ^^.

 

B-sides that you wont get any help here, and if u do.. ull get a newb that will fail and also bring ur server in a failure...

So ur better off on ur own.. or you could pay ppl for service... like me XD

 

Good luck.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nu ofer promisiuni, daca e cineva care ii place java la modu serios si nare ce face e binevenit el are de castigat pe baza maiestriei din chestia asta la fel de mult ca mine .. Iar cat despre bafta in proiect am avut un succes destul de bun pentru un oricare server romanesc pentru doar o saptamana am fost nevoit sa il pun jos ca nu puteam sa ma duc inainte cu lumea care venea si buguri care nu  le putea da de cap din moment ce pot zice is praf in java.

Nu v-am cerut o parere am cerut un ajutor nu e nevoie sa sariti cu gura pe mine   ::).

...

 

I don`t ofer promises, i have an good project we started this server like 1 mounth ago and i had to turn it off by my on because i couldn`t handle the bug`s that i ther was no chance for me to fix them.. If someone is agree and he don`t have nothing to do, or his an maniak on java ,, his wellcome..

And one more thing don`t jump on me with argues, i just asked for help i didn`t killed anyone. ::)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nu a sarit nimeni cu gura pe tine la modul rau...

tot ce vrea lumea sa-ti zica e ca daca vrei server trebuie sa detii si resursele necesare ADICA : BANI SAU CUNOSTINTE(knowledge)

Nimeni nu o sa-ti munceasca doar ca sa fie mandru de roadele muncii , in l2j nu exista asa ceva decat daca faci tu pt tine.

Nu vreau sa ma intelegi gresit , nu iti zic astea din rautate , am si eu un server cu aprox 120 online tot timpul  ( www.l2gothic.com )si e GREU sa faci fata , si nu mai sunt tocmai noob in ceea ce priveste l2j, ultimul an l-am petrecut invatand java,htm,c+ etc . Nu cauta ajutor gratis , nu vei primi decat de la un pusti de 12 ani care stie decat sa dea //ban (nu ca am ceva cu copii) , si nici ala, dar are nick de jenul [DEV]celmaitaregm , amuzant nu? Daca dispui de resurse ti-l recomand cu caldura pe kidzor , e priceput baiatul.

Hai ca te-am plictisit destul , bafta!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

B-sides that you wont get any help here, and if u do.. ull get a newb that will fail and also bring ur server in a failure...

So ur better off on ur own..

 

rofl.. id quote that to my sig if i was a nicer guy =')

 

//ontopic

pe care încercaţi să găsiţi oameni pentru a dezvolta un român? oO

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ohh man someone tell this kid that the best thing he can do is learn LEARN LEARN !!!

Frate invata si o sa te descurci ...

Cand serverul are o problema si DEV-ul tau nu e in preajma ce faci ?

Mda....

Daca nu te tine capu sa inveti iti tre bani .. daca nu ai bani punete si invatza copile ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ohh man someone tell this kid that the best thing he can do is learn LEARN LEARN !!!

Frate invata si o sa te descurci ...

Cand serverul are o problema si DEV-ul tau nu e in preajma ce faci ?

Mda....

Daca nu te tine capu sa inveti iti tre bani .. daca nu ai bani punete si invatza copile ;)

La 22 de ani nu ma consider deloc copil.. si bai "Ohh man someone tell this kid..." lasama frate cu dumele astea am intrebat si gata nu am timp de loc de cei ca tine ... Am de facut facultate si de mers si la lucru nu am timp sa dorm noaptea invatzand Java.. hai salut

....

Guys try to don`t take me with this "kid" stuffs cuz maibe your under my age with many years... i have 22 years i have work, i have colege i have girl i don`t have time to sleep with java manual on my head.. I just asked for a collaboration.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

La 22 de ani nu ma consider deloc copil.. si bai "Ohh man someone tell this kid..." lasama frate cu dumele astea am intrebat si gata nu am timp de loc de cei ca tine ... Am de facut facultate si de mers si la lucru nu am timp sa dorm noaptea invatzand Java.. hai salut

....

Guys try to don`t take me with this "kid" stuffs cuz maibe your under my age with many years... i have 22 years i have work, i have colege i have girl i don`t have time to sleep with java manual on my head.. I just asked for a collaboration.

I'm 21 punk get a fking life and stop posting shit like this ..

no one will work for you for free.

If you wana do something doit by yourself you moron !

Link to comment
Share on other sites

  • 0

La 22 de ani nu ma consider deloc copil.. si bai "Ohh man someone tell this kid..." lasama frate cu dumele astea am intrebat si gata nu am timp de loc de cei ca tine ... Am de facut facultate si de mers si la lucru nu am timp sa dorm noaptea invatzand Java.. hai salut

....

Guys try to don`t take me with this "kid" stuffs cuz maibe your under my age with many years... i have 22 years i have work, i have colege i have girl i don`t have time to sleep with java manual on my head.. I just asked for a collaboration.

[RO] Si noi avem scoala, "girl" .. si tu nu muncesti pe degeaba si nici nu faci "colaborare" cu cei de la servici, muncesti pe bani !!!! . Pur si simplu: Trebuie sa te imprietenesti cu cineva sau sa platesti

 

Someone lock this thread for avoid spam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...