Jump to content

Συμβουλές Για Να Μην Έχει Lag Ο Server Σας!


Recommended Posts

Παίζει ρόλο που θα βάλεις τα data files διότι τα δεδομένα αποθηκεύονται στον δίσκο, όχι στη μνήμη, μόνιμα.

Το RAMdisk αν το μηχάνημα crashaρει, κοινώς την πούλεψες.

 

Για το Garbage Collector έχω κάνει κάποια υποτυπώδη σχόλια σε άλλο θέμα μου.

 

Για τα τελευταία δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Στον δισκο αποθηκευονται default απο τον mySql καθε 10 λεπτα. Του ρυθμιζεις να κανει save τα δεδομενα οποτε θελεις.

Οι συμβουλες σου αφορουν φανταζομαι αξιόπιστους servers οπότε το crash ειναι σχεδόν αδυνατο.

Απλα αναφέρω πως τον server μου σαν μηχανημα τον εκανα restart τελευταια φορα τον Οκτώβριο του 2010...

Link to comment
Share on other sites

Στον δισκο αποθηκευονται default απο τον mySql καθε 10 λεπτα. Του ρυθμιζεις να κανει save τα δεδομενα οποτε θελεις.

Οι συμβουλες σου αφορουν φανταζομαι αξιόπιστους servers οπότε το crash ειναι σχεδόν αδυνατο.

Απλα αναφέρω πως τον server μου σαν μηχανημα τον εκανα restart τελευταια φορα τον Οκτώβριο του 2010...

 

Δε διαφωνώ. Απλά αν χρησιμοποιήσεις RAMDisk, τα δεδομένα αποθηκεύονται στην RAM... :)

Link to comment
Share on other sites

nekys ειναι οπως το αναφερεις

 

Μπορεις ομως πλεον να αποθηκευσεις τα data της ramDisk αυτοματα οπου θελεις σε οτι χρονους θελεις.

Βεβαια ολα λυνονται με την χρηση ενος staticRamDisk αρκει να εχεις τον αναλογο server με  FSB 4800+.

Υποτιθεται πως μιλαμε για σοβαρη δουλεια πανω σε L2, που ειναι πλεον πολυ σπανιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

egw file eixa sikosei 900 online maximum  sto pc m to home me ADSL 21.5download/16upload net l2off se linux me AMD Athlon x6 me 12gb ram DDR3 ke SATA IIII Skliro ke sto server dn kolages oute sto change sub gia t stucksub....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...