Jump to content
  • 0

Event Engine που να λειτουργεί με High Five (L2J)


vasl

Question

Καλησπέρα σας, ψάχνω κάποιο event engine οπως αναφέρει και ο τιτλος.

είδα πως υπάρχουν/υπήρχαν κάποια όπως το phoenix και το athena.

 

  1. Ποιά άλλα υπαρχουν?
  2. Υπάρχει κάποιο το οποίο να προτιμαται από τα υπόλοιπα ?
  3. Υπάρχουν οδηγίες για το τι χρειάζεται να κάνω για να λειτουργήσει με την τελευταία έκδοση του l2j-server?

 

οποιαδήποτε βοήθεια μπορείτε να μου δώσετε σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

9 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

δεν νομιζω να βρεις καπου κατι σαν φρεε..αν θες μια λυση βρες ενα sunrise pack που εχει shared εδω και παρε το nexus engine που εχει απο οσο ξερω ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 hours ago, ThelwHelpRePaidia said:

δεν νομιζω να βρεις καπου κατι σαν φρεε..αν θες μια λυση βρες ενα sunrise pack που εχει shared εδω και παρε το nexus engine που εχει απο οσο ξερω ειναι οκ.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση. Μου κάνει εντύπωση που τόσα χρόνια να μην εχει βγεί κάποιο open source event engine που να ειναι αξιόλογο.

 

έιδα αυτό https://github.com/AthenaEventEngine/AthenaCore

αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη.

 

Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις για ποιο pack λες ? και αυτό το pack είναι για high five ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Δεν ξερω για το athena δεν το εχω δουλεψει ποτε..

 

ναι hi5 ειναι εδω μπορεις να ριξεις μια ματια εχει event engine που δουλευει μονο testare για τιποτα μικρο bugs  https://mega.nz/file/1h4mgQzb#m4_OujVM5KMxO6Z5682xXVRHb2qlhv3dFWWr7_lV5KY αν θες για pvp server ειναι μια χαρα τωρα για πιο low rate δεν νομιζω....

αν θες καποιο event engine επι-πληρωμη μπορεις να κοιταξεις για το Erlandys Event Engine εχω ακουσει οτι ειναι πολυ δυνατο

Edited by ThelwHelpRePaidia
Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 hours ago, ThelwHelpRePaidia said:

Δεν ξερω για το athena δεν το εχω δουλεψει ποτε..

 

ναι hi5 ειναι εδω μπορεις να ριξεις μια ματια εχει event engine που δουλευει μονο testare για τιποτα μικρο bugs  https://mega.nz/file/1h4mgQzb#m4_OujVM5KMxO6Z5682xXVRHb2qlhv3dFWWr7_lV5KY αν θες για pvp server ειναι μια χαρα τωρα για πιο low rate δεν νομιζω....

αν θες καποιο event engine επι-πληρωμη μπορεις να κοιταξεις για το Erlandys Event Engine εχω ακουσει οτι ειναι πολυ δυνατο

Πολύ καλό αλλά θέλει dev να το κάνει λειτουργικό για το πακ του.. έχω τα αρχεία κάπου...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 6/7/2022 at 9:26 PM, ThelwHelpRePaidia said:

Δεν ξερω για το athena δεν το εχω δουλεψει ποτε..

 

ναι hi5 ειναι εδω μπορεις να ριξεις μια ματια εχει event engine που δουλευει μονο testare για τιποτα μικρο bugs  https://mega.nz/file/1h4mgQzb#m4_OujVM5KMxO6Z5682xXVRHb2qlhv3dFWWr7_lV5KY αν θες για pvp server ειναι μια χαρα τωρα για πιο low rate δεν νομιζω....

αν θες καποιο event engine επι-πληρωμη μπορεις να κοιταξεις για το Erlandys Event Engine εχω ακουσει οτι ειναι πολυ δυνατο

ωραία σε ευχαριστώ.

θα δοκιμασω να δω τι περιεχει αυτο το sunrise

 

για το Erlandys Event Engine εψαξα λιγο αλλα αν καταλαβα καλα δεν ειναι διαθέσιμο πλεον. Αν παρόλα αυτά το έχει κάποιος ενημερώστε με.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 hour ago, vasl said:

ωραία σε ευχαριστώ.

θα δοκιμασω να δω τι περιεχει αυτο το sunrise

 

για το Erlandys Event Engine εψαξα λιγο αλλα αν καταλαβα καλα δεν ειναι διαθέσιμο πλεον. Αν παρόλα αυτά το έχει κάποιος ενημερώστε με.

Εγω το έχω αλλά δε το δίνω free , θέλεις και dev να το στρωσει

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 hours ago, Zake said:

Δύσκολα θα βρεις δωρεάν κάτι αξιόλογο

ακόμα και έτσι ποιές είναι οι επι πληρωμή επιλογές πέραν του Erlandys Event Engine το οποίο απο οτι φαινεται το έχει εγκαταλήψει ο δημιουργός του ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 hours ago, vasl said:

ακόμα και έτσι ποιές είναι οι επι πληρωμή επιλογές πέραν του Erlandys Event Engine το οποίο απο οτι φαινεται το έχει εγκαταλήψει ο δημιουργός του ?

Η τιμή του κάθε feature εξαρτάται κυρίως από τα requirements του. Ένα event engine είναι κάτι πολύ γενικό, εξαρτάται από το πόσα (και ποια events θέλεις να έχει) και από extra features που μπορεί να ζητήσεις σε αυτόν που θα στο γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...