Jump to content

Recommended Posts

Posted (edited)

Λοιπόν επειδή είδα ανταπόκριση στο θέμα που είχα φτιάξει και ευχαριστώ πολύ που στείλατε οι πιο πολλοί !

Ας ξεκαθαρίσω κάτι απο την αρχή και όποιος θέλει ας στείλει!

Το budget που διαθέτω για ενα c6 pack ειναι 50-80ευρώ χερι με χέρι απο κοντά ! επίσης επειδή ειμαι διατεθιμένος να ρίξω χρήμα σε  protection και  VPS όποιος προσφερθεί να με help εστω και χωρις καποια λεφτά για αρχή( διοτι εχω l2jacis server me 2,3 npcs shop etc) ειμαι απόλυτα ευθής στο ότι θα έχει το 50% του σερβερ με οτι εχει να κάνει αυτό! Προσωπικά δουλευω οποτε ο χρονος μου ειναι λιγο περιορισμένος και θα χρειαστώ κάποιον αντικαταστάτη σε όλο αυτό ,μαγκες ειναι υπερβολικά για εσας αυτα που λέω ομως αν εχεις ορεξη να δουλεψεις και δεν κοιτάς μονο το χρημα στην τελικη, ετσι ο server θα μεινει και κρατησει! ευχαριστω πολυ μηνυμα για να δωσω skype  και τα υπολοιπα τα λεμε!

Edited by giwrgosAthensHellas
  • Downvote 1

On 4/13/2019 at 10:19 PM, giwrgosAthensHellas said:

Λοιπόν επειδή είδα ανταπόκριση στο θέμα που είχα φτιάξει και ευχαριστώ πολύ που στείλατε οι πιο πολλοί !

Ας ξεκαθαρίσω κάτι απο την αρχή και όποιος θέλει ας στείλει!

Το budget που διαθέτω για ενα c6 pack ειναι 50-80ευρώ χερι με χέρι απο κοντά ! επίσης επειδή ειμαι διατεθιμένος να ρίξω χρήμα σε  protection και  VPS όποιος προσφερθεί να με help εστω και χωρις καποια λεφτά για αρχή( διοτι εχω l2jacis server me 2,3 npcs shop etc) ειμαι απόλυτα ευθής στο ότι θα έχει το 50% του σερβερ με οτι εχει να κάνει αυτό! Προσωπικά δουλευω οποτε ο χρονος μου ειναι λιγο περιορισμένος και θα χρειαστώ κάποιον αντικαταστάτη σε όλο αυτό ,μαγκες ειναι υπερβολικά για εσας αυτα που λέω ομως αν εχεις ορεξη να δουλεψεις και δεν κοιτάς μονο το χρημα στην τελικη, ετσι ο server θα μεινει και κρατησει! ευχαριστω πολυ μηνυμα για να δωσω skype  και τα υπολοιπα τα λεμε!

Οσα και να δωσεις .. πλεον αν δεν κατσεις μονος σου να μαθεις τα βασικα .. θα πανε ολα χαμενα.. 

30 minutes ago, Pamela32 said:

Οσα και να δωσεις .. πλεον αν δεν κατσεις μονος σου να μαθεις τα βασικα .. θα πανε ολα χαμενα.. 

Γι'αυτο γεμησαμε servers οι περισσοτεροι μαθαινουν να περνανε 1-2 codes ετοιμα και ανοιγουν server.
Κανονικα επρεπε οι developer να μενουν developer και οχι owners.

Βλεπε Ρωσσους.

ισως δεν καταλαβαινετε μερικοι,οτι το να μαθεις πρεπει να σπαταλησεις και χρονο αμα δουλευεις ομως τι κανεις?για πειτε μου?γ αυτο εξηγησα οτι θα χρειαστω καποιον για help, επειδη καποιοι απο εσας καθονται 24ωρα και λιωνουν και στην ουσια πουλανε ενα pack με  shared npc's 100 eurw + δεν  σημαινει οτι θα τσιμπησουν ολοι ;) μαθετε να helparete για καλο του game! λεφτα δεν προκεται να βγαλετε ποτε απο ολο αυτο..[

• Haha 1
  • Downvote 3

10 minutes ago, giwrgosAthensHellas said:

ισως δεν καταλαβαινετε μερικοι,οτι το να μαθεις πρεπει να σπαταλησεις και χρονο αμα δουλευεις ομως τι κανεις?για πειτε μου?γ αυτο εξηγησα οτι θα χρειαστω καποιον για help, επειδη καποιοι απο εσας καθονται 24ωρα και λιωνουν και στην ουσια πουλανε ενα pack με  shared npc's 100 eurw + δεν  σημαινει οτι θα τσιμπησουν ολοι ;) μαθετε να helparete για καλο του game! λεφτα δεν προκεται να βγαλετε ποτε απο ολο αυτο..[

Αυτό που λες δεν πολύ κολλάει γιατί το να κάτσει κάποιος και να κάνει όλα αυτά σημαίνει ότι ξόδεψε κάποιες ώρες για να τα κάνει όσο και να τα πουλήσει ότι και αν πουλάει το αξίζουν τα λεφτά γιατί αν εσύ δεν θες να ξοδέψεις τις ίδιες ώρες που ξόδεψε και αυτός για να φτιάξεις ότι έφτιαξε τότε τα αγοράζεις αλλιώς ξοδεύεις τον ίδιο η λιγότερο αν είσαι ποιο έξυπνος χρόνο και τα κάνεις μόνος σου, παράδειγμα μπορεί να ξέρω php/html/css/mysql αυτό δεν σημαίνει ότι έχω το χρόνο να κάνω μία σελίδα μπορώ να πάω να αγοράσω μία, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα κάτσω να λέω στο κόσμο ότι δεν θα βγάλει λεφτά από αυτό και να μάθουν να "helparoyn" όπως λες μήπως και πάρω δουλειά τζάμπα, να μάθεις να εκτιμάς τις ώρες εργασίας που ξόδεψε ο άλλος η να μάθεις να το κάνεις μόνος σου αυτό που λες είναι τουλάχιστον προσβλητικό για τους άλλους αλλά μειώνεις και τον εαυτό σου.

ΥΓ. Εκτός αν είσαι γιος του Πάπα να σε βοηθήσουμε όλοι μαζί να αφήσουμε τις δουλειές μας και να σου στήσουμε τον τέλειο σέρβερ.

• Thanks 1

Λοιπόν πάμε τα βασικά θες σέρβερ για αρχή εφόσον δεν έχεις χρόνο και χρήμα να διαθέσεις και λέω χρήμα γιατί κανείς δεν θα ρίξη τόση ώρα δουλειά πάνω σε κώδικα για 80€ άσχετα αν κάθονται όλοι μέρα η όχι 2ο. Σκέψου πολύ καλά πως θες να είναι ο σέρβερ σου σκέψου τι θα διαθέτει ο σέρβερ ώστε ο player να παίζει στον σέρβερ σου αφού το βρεις αυτό πάμε στο επόμενο.

3ο. Ψάξε λίγο εδώ μέσα υπάρχουν έτοιμα files servers που ήταν online και έχουν μέσα τα πάντα buffer gatekeepers npc κλπ διάλεξε πάρε.

4ο. Αφού βρήκες τι θες και τα έχεις όλα ου λείπουν τα βασικά το πώς να τα κάνεις απλά μπες YouTube όσο χρόνο έχεις μέσα στην ημέρα σου 10_20 λεπτά είναι αρκετά ότι ζητάς είναι εκεί και σε περιμένει σε λίγο χρονικό διάστημα ο σέρβερ σου θα είναι ετοιμος. Εκτός αν όπως είπε ο @DenArt Designs έχεις κανένα καλό κονέ και μαζευτούμε όλοι η dev μαζί εδώ μέσα και σου σικοσουμε ένα σέρβερ που δεν θα υπάρχει

On 4/13/2019 at 10:19 PM, giwrgosAthensHellas said:

- Το budget που διαθέτω για ενα c6 pack ειναι 50-80ευρώ χερι με χέρι απο κοντά !

- επίσης επειδή ειμαι διατεθιμένος να ρίξω χρήμα σε  protection και  VPS όποιος προσφερθεί να με help εστω και χωρις καποια λεφτά για αρχή( διοτι εχω l2jacis server me 2,3 npcs shop etc) ειμαι απόλυτα ευθής στο ότι θα έχει το 50% του σερβερ με οτι εχει να κάνει αυτό!

- Προσωπικά δουλευω οποτε ο χρονος μου ειναι λιγο περιορισμένος και θα χρειαστώ κάποιον αντικαταστάτη σε όλο αυτό

- μαγκες ειναι υπερβολικά για εσας αυτα που λέω ομως αν εχεις ορεξη να δουλεψεις και δεν κοιτάς μονο το χρημα στην τελικη, ετσι ο server θα μεινει και κρατησει!

-  Η αλήθεια είναι το μπάτζετ σου είναι χαμηλό και δύσκολα να βρεθεί κάποιος και ειδικά για συναλλαγή χέρι με χέρι.

-  Επίσης είναι καλό που θες να διαθέσεις χρήματα σε Protection και Host αλλά αμφιβάλλω αν θα βρεις κάποιον που θα δεχτεί να πληρωθεί αφού και εφόσον ο server βγάλει κέρδος .

-   Αφού έχεις περιορισμένο χρόνο και διαθέτεις μόνο τον ελεύθερο σου όπως είναι λογικό  συμπεραίνω οτι θες να το κάνεις για χόμπι.

- Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο υπερβολικά αυτά που ζητάς τώρα ο μόνος λόγος κάποιος να σου δώσει βοήθεια χωρίς να αποσκοπεί στο κέρδος είναι επειδή το κάνει κι αυτός στον λεύτερο του χρόνου και αυτός για χόμπι.

5 hours ago, giwrgosAthensHellas said:

- ισως δεν καταλαβαινετε μερικοι,οτι το να μαθεις πρεπει να σπαταλησεις και χρονο αμα δουλευεις ομως τι κανεις? για πειτε μου?

- γ αυτο εξηγησα οτι θα χρειαστω καποιον για help, επειδη καποιοι απο εσας καθονται 24ωρα και λιωνουν και στην ουσια πουλανε ενα pack με  shared npc's 100 eurw + δεν  σημαινει οτι θα τσιμπησουν ολοι ;)

- μαθετε να helparete για καλο του game! λεφτα δεν προκεται να βγαλετε ποτε απο ολο αυτο.

-  Αν δεν έχεις χρόνο σπαταλάς χρήμα αυτό κάνεις.

-  Όπως λες αυτοί που λιώνουν 24 ώρες και πουλάνε ένα pack με shared NPC πάνω από 100€. ( Αν και αμφιβάλλω) Αλλά έστω και έτσι θα σου προσφέρουν κάτι που θα σου βγάλει πάνω από 100 € κέρδος.

- Το να βοηθάμε δεν θα είναι για καλό του game αλλά για την καταστροφή του. Αυτό το συμπεραίνουμε όταν βλέπουμε λίγους ακοστημένους server χωρίς Active Admins Διότι είναι developers και ασχολούνται με το τεχνικό κομμάτι πιο πολύ.

Ή πολλούς κακοστημένους Server με active Admins και πολλά bugs.

Συνεπώς η γνώμη μου είναι ο καθένας στον τομέα του.  Αυτό θα βοηθούσε game.

Υ.Γ. Who does not sit learn, never will stand for teach.

Edited by Tony360

[GR] Εχω κανεναν 2μηνο + να σχολιασω αλλα με αυτα που διαβαζω δεν αντεξα. Δεν εχω δει πιο χαζο ατομο απο σενα, συγνωμη κ ολας.

Παρε τα 50 ευρω και πηγαινε παρτα σε ενεσεις κορτιζονης.

Ντρεπομαι ωρες ωρες που ειμαι Ελληνας με ατομα σαν κ εσας. 

Επειδη εσυ εισαι φτωχομπινες χωρις στον ηλιο μοιρα που τα μεγαλυτερο χαρτονομισμα που επιασες στο χερι σου ηταν το 5ευρω χτες βραδυ που σου εδωσε η μαμα για να πιεις καφε δεν σημαινει οτι ολοι δουλευουμε για 50 ευρω.

Με 50 ευρω δεν αγοραζεις καν Dedi ποσο μαλλον project.

Οσο για το help, οχι φυσικα και δεν το αξιζετε. Σε ποιο συμπαν ζεις και νομιζεις στατοκακομαθημενο οτι εμεις θα βγαλουμε τα ματια μας 5 και 10 χρονια για να σ προσφερουμε εσενα δωρεαν πραγματα. Πηγαινε λοιπον πισω στη σπηλια σου γιατι ατομα σαν κ εσενα καταστρεφουν το L2j Community και ατομα σαν κ εμενα που επι 10 χρονια δινανε free guides σε ατομα σαν κ εσενα που ζητανε δωρεαν σερβερ και υποστηριζουν οτι οι developers υπαρχουν για να προσφερουν δωρεαν βοηθεια.

Τσακω και ενα 500ρικο να πιεις ενα καφε.

iRpajGM.jpg

@xxdem Μοιραζω αβερτα θελεις?

[/GR]

@SweeTs Please drop this shitty topic. Common shit-greek who beg for free server and after donations payment.

Edited by Kara`
  • Upvote 1

1 hour ago, Kara` said:

[GR] Εχω κανεναν 2μηνο + να σχολιασω αλλα με αυτα που διαβαζω δεν αντεξα. Δεν εχω δει πιο χαζο ατομο απο σενα, συγνωμη κ ολας.

Παρε τα 50 ευρω και πηγαινε παρτα σε ενεσεις κορτιζονης.

Ντρεπομαι ωρες ωρες που ειμαι Ελληνας με ατομα σαν κ εσας. 

Επειδη εσυ εισαι φτωχομπινες χωρις στον ηλιο μοιρα που τα μεγαλυτερο χαρτονομισμα που επιασες στο χερι σου ηταν το 5ευρω χτες βραδυ που σου εδωσε η μαμα για να πιεις καφε δεν σημαινει οτι ολοι δουλευουμε για 50 ευρω.

Με 50 ευρω δεν αγοραζεις καν Dedi ποσο μαλλον project.

Οσο για το help, οχι φυσικα και δεν το αξιζετε. Σε ποιο συμπαν ζεις και νομιζεις στατοκακομαθημενο οτι εμεις θα βγαλουμε τα ματια μας 5 και 10 χρονια για να σ προσφερουμε εσενα δωρεαν πραγματα. Πηγαινε λοιπον πισω στη σπηλια σου γιατι ατομα σαν κ εσενα καταστρεφουν το L2j Community και ατομα σαν κ εμενα που επι 10 χρονια δινανε free guides σε ατομα σαν κ εσενα που ζητανε δωρεαν σερβερ και υποστηριζουν οτι οι developers υπαρχουν για να προσφερουν δωρεαν βοηθεια.

Τσακω και ενα 500ρικο να πιεις ενα καφε.

iRpajGM.jpg

@xxdem Μοιραζω αβερτα θελεις?

[/GR]

@SweeTs Please drop this shitty topic. Common shit-greek who beg for free server and after donations payment.

Άσε τα παιδάκια ρε δεν αξίζει να ασχολούμαστε το YouTube εκεί είναι ας ψάξει να τα φτιάξει υπάρχουν όλα εμείς είμαστε χαζοί που περάσαμε ώρες ατελείωτες για να μάθουμε και τα 50€ του τα χαρίζουμε να πάρει σοκοφρετα 

χαχαχαχα δεν υπαρχετε μερικοι ,η αληθεια ποναει αλλα ετσι ειναι,απο το L2 περιμενετε να βγαλετε λεφτα ρε ? χαχαχα εε ρε γελια

14 minutes ago, giwrgosAthensHellas said:

χαχαχαχα δεν υπαρχετε μερικοι ,η αληθεια ποναει αλλα ετσι ειναι,απο το L2 περιμενετε να βγαλετε λεφτα ρε ? χαχαχα εε ρε γελια

Δηλαδή εσύ καραγκιόζη που θές να ανοίξεις σέρβερ λεφτά δεν θές να βγάλεις;

https://en.wikipedia.org/wiki/Hypocrisy

φιλαρακι εσυ με το 500αρι που εδειξες παρε πιες εσυ ενα τσαι και θα παω εγω για καφε με την μανα σου:)

1509188799141.jpg

• Downvote 3