Jump to content

Ανατιμολόγηση ΟΤΕ και Cyta


Ugleethyn

Recommended Posts

katalogos_65.jpeg

 

Καλησπέρα !

Ο ΟΤΕ μετά την 1/1/2019 έχει ανακοινώσει ανατιμολογήσεις σε όλα της τα πακέτα !

Πράγμα που σημαίνει πως θα σταματήσετε να πληρώνετε 50 ευρώ το δίμηνο αλλά αρκετά παραπάνω !

Βέβαια για αυτόν λόγο η Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών δίνει την δυνατότητα στους συνδρομητές ΟΤΕ να μπορέσουν φύγουν χωρίς ΚΑΝΈΝΑ  τέλος αποδέσμευσης 

Μιας και ο ίδιος ο ΟΤΕ αθέτησε το συμβόλαιο του !

Ο πελάτης έχει δικαίωμα να κάνει καταγγελία για να σπάσει το συμβόλαιο του (νομίζω) Ως τις 31/1/2019

Αν δεν έχει κάνει κάτι ως τότε σημαίνει οτι συμφωνεί στην ανατιμολόγηση και μετά απο αυτήν την ημερομηνία το συμβόλαιο του ξανά μπαίνει σε ισχύ !

Μπορείτε να δείτε τις σχετικές ανακοινώσεις απο την Cosmote εδώ

 

cyta-1.jpg

 

 

Τώρα και η Cyta απο την άλλη απο 1/12/2018 (μάλλον λόγο εξαγοράς απο Vodafone)  έχει κάνει τιμολογιακές αλλαγές με ΕΙΔΙΚΆ  προγράμματα και όχι σε όλα σε περίπτωση που έχετε Cyta νομίζω πως πρέπει να ρωτήσετε κάπου με τον λογαριασμό σας ! 

Ισχύει ότι και με τον ΟΤΕ αν υπάρχουν αλλαγές στο δικό σας λογαριασμό !

Μπορείτε να δείτε και τις ανακοινώσεις της Cyta εδώ 

Edit

http://prntscr.com/lt35kh

 

Εάν έχετε κάποια από αυτά τα προγράμματα στην Cyta ο λογαριασμός σας ΔΕΝ θα ανέβει και δεν έχετε δικαίωμα ακύρωσης του συμβολαίου σας !

 

Τώρα αν θέλετε να φύγετε μπορώ να προτείνω Nova-Forthnet οπου με 19.90 τελική τιμή μπορείς να βάλεις απεριόριστες κλήσεις σε όλα τα σταθερά αστικά και υπεραστικά - απεριόριστες κλήσεις σε όλα τα κινητά Ελλάδος (Δεν το έχει καμία άλλη εταιρία νομίζω αυτό) + Ίντερνετ έως 24Mbps

Edited by DukeAwesome
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα οι αλλαγές είναι μόνο για τις κλήσεις και αφορά μόνο τα πακέτα στα οποία δεν συμπεριλαμβάνεται χρόνος ομιλίας. Συνεπώς εάν έχεις κάνει κάποιο συμβόλαιο με κάποια λεπτά π.χ. ή ώρες αντίστοιχα δεν θα υπάρχει επιπλέον χρέωση όσο είσαι μέσα στα όρια αυτών που έχεις στο πακέτο σου.

Link to comment
Share on other sites

Στο Link που έστειλα υπάρχει μόνο για τα Buissness 

Η νέα ανακοίνωση για τιμολογιακές αλλαγές στα οικιακά πακέτα θα ανέβει την 1/1/2019 νομίζω ΑΝ δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DukeAwesome said:

Στο Link που έστειλα υπάρχει μόνο για τα Buissness 

Η νέα ανακοίνωση για τιμολογιακές αλλαγές στα οικιακά πακέτα θα ανέβει την 1/1/2019 νομίζω ΑΝ δεν κάνω λάθος

Καλώς. Όπως και να έχει ευχαριστώ για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Just now, Designatix said:

Καλώς. Όπως και να έχει ευχαριστώ για την ενημέρωση

Γενικά και εμένα στην δουλειά μου το είπαν (Nova)

Λογικά θα ισχύει ρε φίλε δεν νομίζω να μου είπαν παπάτζες γιατί μας το είπαν σαν επίσημη ανακοίνωση ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, DukeAwesome said:

Γενικά και εμένα στην δουλειά μου το είπαν (Nova)

Λογικά θα ισχύει ρε φίλε δεν νομίζω να μου είπαν παπάτζες γιατί μας το είπαν σαν επίσημη ανακοίνωση ..

Θα δείξει, αν ισχύει είναι ότι πρέπει γιατί τελευταία η δικιά μου είχε θέματα με το ίντερνετ και σκεφτόταν για Nova οπότε είναι καλή φάση χωρίς να χρειαστεί να πληρώσει το τέλος δέσμευσης

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι εγώ για σένα αν θες νεα σύνδεση ! :Ρ 

Ότι θες να μάθεις μου λες είμαι "Reseller" :Ρ 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, DukeAwesome said:

Εδώ είμαι εγώ για σένα αν θες νεα σύνδεση ! :Ρ 

Ότι θες να μάθεις μου λες είμαι "Reseller" :Ρ 

Εγινε i'll let ya know 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DukeAwesome said:

Εδώ είμαι εγώ για σένα αν θες νεα σύνδεση ! :Ρ 

Ότι θες να μάθεις μου λες είμαι "Reseller" :Ρ 

Aν θέλετε να πάτε NOVA μιλήστε του εμένα με βοήθησε σε αρκετά θέματα, όσο για Cyta για 30 ευρώ που δεν είχα ιδέα λόγο μετακόμισης ακόμα με παίρνουν τηλ εισπρακτικές

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone έχεις τις καλύτερες τιμές, ειδικά αν είσαι παλιός πελάτης σου φέρονται καθώς πρέπει.

Έχω, απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά(αστικά και υπεραστικά), 10 ώρες προς όλα τα κινητά, 24Mbps ταχύτητα, Vodafone TV Full(+novasports) με 18.40Ε/μήνα. Καμία άλλη εταιρεία δεν θα έδινε τέτοια προσφορά σε παλιούς συνδρομητές.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nightw0lf said:

Aν θέλετε να πάτε NOVA μιλήστε του εμένα με βοήθησε σε αρκετά θέματα, όσο για Cyta για 30 ευρώ που δεν είχα ιδέα λόγο μετακόμισης ακόμα με παίρνουν τηλ εισπρακτικές

Γενικά απλά γράψτους δεν τοκίζεται και δεν μπαίνει στην εφορία δεν μπορεί κανείς να σου κάνει τίποτα απλά κάποια στιγμή θα σταματήσουν να σε παίρνουν 

 

1 hour ago, 'Baggos' said:

Η Vodafone έχεις τις καλύτερες τιμές, ειδικά αν είσαι παλιός πελάτης σου φέρονται καθώς πρέπει.

Έχω, απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά(αστικά και υπεραστικά), 10 ώρες προς όλα τα κινητά, 24Mbps ταχύτητα, Vodafone TV Full(+novasports) με 18.40Ε/μήνα. Καμία άλλη εταιρεία δεν θα έδινε τέτοια προσφορά σε παλιούς συνδρομητές.

 

Δεν ξέρω αν το είδες αλλά δίνω με 19.90 Απεριόριστα σταθερά αστικά και υπεραστικά και απεριόριστα σε όλα τα κινητά + ίντερνετ εννοείται !

Βέβαια και οι 10 ώρες που έχεις εσύ είναι πολύ καλή η τιμή και οι παροχές ..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DukeAwesome said:

Γενικά απλά γράψτους δεν τοκίζεται και δεν μπαίνει στην εφορία δεν μπορεί κανείς να σου κάνει τίποτα απλά κάποια στιγμή θα σταματήσουν να σε παίρνουν 

 

 

Δεν ξέρω αν το είδες αλλά δίνω με 19.90 Απεριόριστα σταθερά αστικά και υπεραστικά και απεριόριστα σε όλα τα κινητά + ίντερνετ εννοείται !

Βέβαια και οι 10 ώρες που έχεις εσύ είναι πολύ καλή η τιμή και οι παροχές ..

έχω μπλοκάρει όλη την Αθήνα/Πειραιάς/Σαλαμίνα όταν με παίρνουν έχουν κάνα 10-15 διαφορετικά τηλέφωνα, (ευτυχώς έχω smartphone)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε ούτος ή άλλως πάει η Cyta μας τελείωσε :Ρ πριν 2 μήνες οποίος είχε Cyta του έδινα το πρόγραμμα με τα 19,90 μόνο 16,90 για να έρθουν από δω λόγο του ότι κλείνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...