Jump to content

Έχω Κάποιες ερωτήσεις για εσάς


Recommended Posts

33 minutes ago, Nikoll said:

 

κοίτα αυτή την στιγμή δεν έχω βρει κάποια ομάδα όπου να εμπιστεύομαι έτσι ώστε να ξεκινήσω μαζί της, γιαυτό λέω να πάω σε Free, αν και ξέρω ότι θα είναι πιο δύσκολο γιατί θα έχω zero support.

 

εγώ για αρχή θέλω ο Server να παίρνει μπρος! και να έχει τα βασικά Commands άμα τα Skills & items δουλεύουν κιόλας ακόμα καλύτερα!, πιστεύεις με την L2JServer (https://bitbucket.org/account/user/l2jserver/projects/L2J) δεν θα λειτουργεί τίποτα?

an 8es interlude pack pas se l2jfrozen h se l2jacis

to frozen exei polla bugs. opote pas se l2jacis (to acis einai clean kai to frozen exei polla custom features.)pas free version tou l2jacis kai meta an 8es to anava8mizeis stin teleutea version. pou einai miomena bugs ktp

35 minutes ago, Nikoll said:

εγώ για αρχή θέλω ο Server να παίρνει μπρος! και να έχει τα βασικά Commands άμα τα Skills & items δουλεύουν κιόλας ακόμα καλύτερα!, πιστεύεις με την L2JServer (https://bitbucket.org/account/user/l2jserver/projects/L2J) δεν θα λειτουργεί τίποτα?

ola ta commands einai idia. merika px alazoun apo l2jacis kai l2jfrozen ti enohs an douelvoun ta skills & ta items? logika ola 8a doulevoun roloi alla prepei na katseis na ta ftia3eis monos sou. enow na min tros 7k crit apo ton archer kai 8 stis 10 fores na doulevi to stun tou. 

twra gia h5 dn gnwrizo uparxoun omws shared polla pragmata edw mesa pou mporeis na deis. ala an plirosis 8a exeis kai to kefali sou isixo kai support.

oti dineis perneis

Link to comment
Share on other sites

Πολύ προκατάληψη και προπαγάνδα για το τι είναι πρέπων και τι όχι.

Οποιος έχει μυαλό μπορεί να το χρησιμοποιήσει. Όποιος δεν μπόρει, ας φάει αμάσιτες υποθέσεις.

 

 

Πραγματικότητα:

 

Έδωσα τα πρώτα αρχεία goddess free, αλλά πλέoν τα χρεώνω.

Χρεώνω τη δουλέια που ρίχνω καθημέρινα και δε θέλω πλέον το κάθε δεκάχρονο να έχει πρόσβαση στην τόση πολλή δουλειά που ρίχνω τζάμπα,

είδικα όταν βλέπω αλλα project να χρεώνουν αδρά για πραγματικά κακά αρχεία.

 

Είναι τα αρχεία μου τα καλύτερα που υπάρχουν;

Όταν τα αρχεία σου βασίζοντε σε l2jserver ή l2junity και κάνεις καθημερινά αλλαγές βασισμένες σε reports από σοβαρά άτομα που χρησιμοποιούν τα αρχεία σου σε live server.

Ποιός έχει τα καλύτερα αρχεία;

 

Προτείνω να χρησιμοποιήσετε τα αρχεία μου;

Όχι!

Γιατί πολλοί συνεπάγουν το παίρνω access, με το θα έχω τζάμπα developer για το server μου.

Ο καρκίνος μου, καρκίνος μου, και ο καρκίνος σου καρκίνος σου. Όσοι έχετε σηκώσει server καταλαβαίνετε πολύ καλά τι λέω.

Δε θα βγάλω καρκινο με reports από τον κάθε άσχετο που ανοιγει server και ότι πασάρουν οι παίχτες ως retail το καταπίνει αμάσιτο.

 

Και γιατί έχεις το project;

Πλέον το project υπάρχει για σοβαρούς developer που θέλουν να έχουν live server.

Βοηθώντας ο ένας τον άλλο παμε πολλά βηματα παραπέρα απο το να χρησιμοποιούμε δωρεάν ή πληρωτέα αρχεία με μηδενικό support.

Edited by Mobius
typos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PaRaNoiC* said:

an 8es interlude pack pas se l2jfrozen h se l2jacis

 

 

ευχάριστο για την ενημέρωση, σκεφτούμε το High Five ώμος γιατί έχει πιο πολλά πράγματα για να δω, θα αρχίσω να ψάχνω για client τώρα ελπίζω να βρω το πολύ πολύ κατεβάζω και τα 2 και όποιο δουλέψει! xD

 

1 hour ago, PaRaNoiC* said:

enow na min tros 7k crit apo ton archer kai 8 stis 10 fores na doulevi to stun tou

 

καλά ας δω τα βασικά πρώτα και για το DMG έχουμε δρόμο!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mobius said:

Πολύ προκατάληψη και προπαγάνδα για το τι είναι πρέπων και τι όχι.

 

.....

 

2 hours ago, Mobius said:

Οποιος έχει μυαλό μπορεί να το χρησιμοποιήσει. Όποιος δεν μπόρει, ας φάει αμάσιτες υποθέσεις.

 

συμφωνώ μαζί σου και αυτό είπα πιο πάνω, οι έξυπνοι αποφεύγουν το copy/Paste Project σου

 

2 hours ago, Mobius said:

Όταν τα αρχεία σου βασίζοντε σε l2jserver ή l2junit

 

μόλις έκανες δημόσια παραδοχή ότι έπαιρνες "Fix" από άλλου και ακόμα και σήμερα τα πουλάς ως δικά σου....ουσιαστικά συμπληρώνεις την ανικανότητα που μου έδειξες όταν σε ρώτησα για το Salvation και σου ξέφυγε ότι δεν ξέρεις πώς να κάνεις το GC-->Salvation!

 

2 hours ago, Mobius said:

Δε θα βγάλω καρκινο με reports από τον κάθε άσχετο που ανοιγει server

 

καλά κάνεις  πάρε του μόνο τα 120euro και "έξω από την πόρτα!", γιαυτό σας αποκαλώ "Fake" και "gold diggers" εσύ όπως τα λες θες να είσαι παρόν μόνο στο pay day και στα user contributions!

2 hours ago, Mobius said:

να χρησιμοποιούμε δωρεάν ή πληρωτέα αρχεία με μηδενικό support.

 

3 γραμμές ποιο πάνω είπες...."Δε θα βγάλω καρκινο με reports από τον κάθε άσχετο που ανοιγει server και ότι πασάρουν οι παίχτες ως retail το καταπίνει αμάσιτο."

 

 

P.S~

γενικά είσαι εκτός θέματος και σε παρακαλώ να μην κάνεις άσχετα σχόλια ξανά, (ότι σου απάντησα είναι από ευγένια και όχι επειδή είσαι εντός θέματός) αν θες να πεις κάτι κανε το είτε σε δικό σου Post η σε Prive. όπως αναφέρω και στο πρώτο post μου εδώ έρχονται σοβαρά άτομα να απαντήσουν στης ερωτήσεις μου και να με βοηθήσουν με την εμπειρία τους, και εσύ δεν προσφέρεις τίποτα από αυτά με το post σου εκτός από μια τρίτου επίπεδου προσπάθεια επαληθευτικής διαφήμισης μέσω έωλων ερωτοαπαντήσεων όπου για τον αναγνώστη είναι προσβλητικό και μη βοηθητικό το ύφος σου!

 

Edited by Nikoll
Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2018 at 1:49 PM, Nikoll said:

Καλησπέρα σας, είμαι νέος στο Forum και αυτό είναι το πρώτο μου Post, έχοντας κάποιες απορίες για το Game άλλα και για το Developing θέλω να μοιραστώ τις απορίες μου με εσάς  που σαφώς είστε ποιο έμπυροι από εμένα πάνω σε αυτά, παρακαλώ προκαταβολικά να γίνει ένας σοβαρός διάλογος!

 

Ερωτήσεις/Απορίες:

1) ποια η διάφορα από L2J σε L2OFF, καταλαβαίνω ότι το J=JAVA & OFF=OFFICIAL, πρακτικά ώμος ποια η διαφορά? 
2) πολλοί χρήστες αναφέρονται στο L2 Classic, τι είναι λοιπόν αυτό και ποια η διαφορά από το κανονικό L2 (αν υπάρχει)?
3) κάνοντας μια μικρή ερευνά διαπίστωσα ότι πολλοί Developers έχουν Interlude Servers, γιατί συμβαίνει αυτό ενώ το παιχνίδι έχει βγάλει από τότε πολλά νέα Updates?
4) το παιχνίδι αυτή την στιγμή "τρέχει" την έκδοση Salvation, υπάρχει κάποιος ανεξάρτητος η κάποια ομάδα όπου να προσφέρει αυτήν την έκδοση (Free or Premium)?
5) στον υπολογιστή μου έχω την τελευταία έκδοση, πώς μπορώ να βρω καποιο  παλιό client σε περίπτωση όπου θέλω να ασχοληθώ με κάποια ποιο παλιά έκδοση?

 

Αυτά για αρχή! πραγματικά εύχομαι για ένα σοβαρό διάλογο έτσι ώστε να με βοηθήσετε να καταλάβω κάποια πράγματα περισσότερο, παρακαλώ και πάλι μόνο σοβαρές απαντήσεις από ανθρώπους που όντος θέλουν να κάνουν διάλογο με κάποιον που δεν έχει της γνώσης τους.

 

Σε σχέση με το πρώτο post σου διακρίνω μια γνώση που δεν έρχεται εν μια νυκτί .

Εδώ δεν μπορείς να ξεχωρίσεις την διαφορά L2j με L2OFF και ξαφνικά απέκτησες άποψη για τα projects και τους κατονομάζεις και gold diggers ?

Μήπως gold diggers είναι όλοι όσοι έχουν server συμπεριλαμβανομένου και εμένα και όχι αυτοί που μας δίνουν την έτοιμη δουλειά τους για 33 λεπτά την ημέρα ?

Μήπως είσαι γνώστης του αντικειμένου και ξεκάθαρος hater ?

Διακρίνω ότι έκανες μια έρευνα από τα όσα λες παραπάνω ( όχι οτι συμφωνώ με αυτά αλλά λέμε τώρα) και ρωτάω εγώ τώρα ?

Γιατί κάνεις ερωτήσεις του τύπου :

"Πως μπορώ να βρω παλιό client".

"Τι είναι το L2Classic" κλπ  ενώ παρακάτω γνωρίζεις ημερομηνίες και τα πόσα chronicle πέρασαν απο τότε?

 

Ποίον προσπαθείς να δουλέψεις ? Βασικά δεν σε παίζουν τα άλλα παιδάκια στην γειτονιά και είπες να βγάλεις το δηλητήριο σου εδώ μέσα?

Μήπως όταν αναφέρεις το όνομα και την δουλεία κάποιου με σχόλια τύπου "gold digger" προκαλείς ?

Μήπως προετοιμάζεις το έδαφος για το δικό σου μοναδικό project based σε L2jfree??(Καταρχήν που τους θυμήθηκες αυτούς?)

Μήπως λασπολογείς τα άλλα project και ο σκοπός σου είναι κάθε άλλος παρά "Αθώος"?

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nikoll said:

 

χαίρομε όπου μέρα με την μέρα έρχονται και άλλοι άνθρωποι στο topic και χαίρομε ιδιαίτερα που ένας από αυτούς είσαι εσύ ένας άνθρωπος όπου έχει το δικό του Team, τώρα to ξεκίνησες ωραία και συμφωνώ μέχρι το σημείο όπου λες "Το 95% των private server's είναι είτε H5 είτε interlude, και αυτό γιατί αυτό ζητάει ο κόσμος", επίτρεψέ μου να σου πω και λόγο ηλικίας και λόγο εμπειρίας ότι ο κόσμος (ο υποψήφιος πελάτης αν θες) θέλει πάντα το ποιο καινούργιο, no matter what! 

 

όσον άφορα την έκφρασή μου "Fake" και "gold diggers", λυπάμαι άλλα δεν την  αποσύρω απεναντίας θα την ενισχύσω λέγοντας σου το εξής (από ότι έχω διαβάσει και μιλήσει με ανθρώπους αυτές της μέρες) ο κόσμος τους "έχει πάρει πρέφα"
ακόμα και αν δόση λεφτά για κάτι μετά δεν ξανά δίνει! π.χ: από το 1 ως το 5 καταλαβαίνετε γιατί λέω το "gold diggers"
1) L2JServer είχε source για C4/C5/Interlude/H5 δωρεάν! (Έκλεισαν γιατί τους κυνήγησαν)
2) L2JUnity με 20euro/μήνα σου έδινε πρόσβαση σε source με Daily Updates και ξεκίνησε από IO -->Helios --> GC (Έκλεισαν γιατί τους έκλεβε τα Daily Updates μια άλλη ομάδα...δεν θα πω ποια!)
3) L2JMobius όπου πήρε ότι Free βρήκε από τα 2 προηγούμενα Project και τα χρεώνει 120euro τώρα, (τον ρώτησα ως υποψήφιος πελάτης γιατί αφού έχει τόσα Source, γιατί να όχι και το Salvation, του ξέφυγε και μου είπε ότι δεν ξέρη πως να το κανει αυτό...)
4) L2JSunrise όπου ζητάει 40euro χωρίς source και 150euro για source μόνο του H5...Α ναι, και καμιά 15αρα Custom Stuffs (με μηδενική αναφορά σε retail like)
5) L2JaCis OK με 10euro αλλά patch 1 φορά τον μήνα (το δα και με τα μάτια μου στο forum του)

 

τώρα όσον αφορά το "Fake", μου λες "Από μόνος είδες, πως το μισό φόρουμ δεν ξέρει καν τι είναι." αυτό που λες δεν ισχύει ξέρουν και πολύ καλά μάλιστα δεν υπάρχει  Weapon/Armor/Item Ακόμα και Mount όπου να μην υπάρχει Guide "το πως να το βάλετε σε Interlude H5 Sever" άρα οι players θέλουν τα νέα πράγματα, άρα αφού τα θέλουν γιατί ο κόσμος έχει σταματήσει στο Interlude? και τώρα έρχεται και η απάντηση του ενός εκατομμυρίου! δεν υπάρχει θέληση και γνώση (καλή ώρα δεν μπορούνε να βρούμε ούτε το protocol!), όπως είπε και ο πολλάκις στη βουλή κάνουν Copy/Pasta και να τα euro και να τα μανιτάρια server όπου όπως είπε και ο φίλος ποιο πάνω κλίνουν μέσα σε 10 μέρες γιατί  ο κόσμος βαριετέ να βλέπει τον ίδιο npc με άλλο όνομα!

κλίνοντας αποσαφηνίζω αυτό που είπες για να είμαι σωστός, γιατί μου φάνηκε ότι με παρουσίασες λίγο αχάριστο με αυτο που είπες "Καλό λοιπόν είναι να εκτιμάμε την δουλειά του καθενός για αυτό που είναι." πρώτα απ όλα σας εκτιμώ όλους ως οντότητες {και άνοιξα αυτό το topic για να μάθω από εσάς}, αλλά όταν βγαίνεις στην αγορά και πουλάς κάτι, θα πρέπει να είσαι έτυμος να ακούσεις και την κριτική για το προϊόν όπου προσφέρεις, μόνο έτσι πας παρακάτω και βελτιώνεις το προϊόν η την υπηρεσία που παρέχεις.

 

Sorry for the huge post!~ 

Αρχικά μιλώντας προσωπικά, δεν νομίζω πως σου έδωσα σε κάποιο μέρος του ποστ μου να καταλάβεις ότι δεν δέχομαι τις κριτικές. Απλώς είπα την γνώμη μου πάνω σε όσα είχαν ειπωθεί από μέρος σου, και εναντιώθηκα σε μια συγκεκριμένη σου φράση που ακόμη και τώρα, ύστερα από την επιχειρηματολογία σου με τα 5 facts, δεν συμφωνώ σε καμία περίπτωση. Οπότε δεν πολύ κατάλαβα τον λόγο που ανέφερες κάτι τέτοιο, αλλά όπως και να έχει αφού το έκανες θα συμφωνήσω μαζί σου. Η κριτική είναι κάτι που πρέπει να μάθουμε να ζούμε μαζί της, καθώς καθημερινά κρινόμαστε ακόμη και χωρίς να το θέλουμε. Τέλος πάντων ας μην το πάμε αλλού το θέμα, εγώ θα μιλήσω για το δικό μου project και ελπίζω να σου δώσω να καταλάβεις γιατί είναι λάθος να μιλάμε χωρίς να γνωρίζουμε, παραμόνο να χαρακτηρίζουμε ολόκληρα team από το τι ακούγεται στην πιάτσα. Με τα 150/40 ευρώ που αναφέρεις, παίρνεις support lifetime και ναι είναι ένα από τα ποιο σημαντικά πράγματα που έχει να προσφέρει το project μας. Υπάρχει άτομο για παράδειγμα δεν θέλω να αναφέρω όνομα, όπου ξεκίνησε μπαίνοντας με μηδενικές γνώσεις, και μέσα στο εξάμηνο ή ίσως και λίγο παραπάνω είχε δικό του online server με βασικό income από donates. Πέραν αυτού κάνουμε ανά τακτά διαστήματα updates με bug fixes από reports που έχουν γίνει από χρήστες μας. Για τα retail like που αναφέρεις, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω, υπάρχει αναφορά στο site μας, ίσως όχι τόσο εκτενή αλλά υπάρχει, και πέρα από αυτό, διαθέτουμε online test server ανά πάσα στιγμή ώστε ο πιθανός αγοραστής να ξέρει τι αγοράζει. Δεν θέλουμε σε καμία περίπτωση να κοροϊδέψουμε ή να παραπλανήσουμε. Τέλος το sunrise δεν έχει να προσφέρει καμιά 15αρα custom stuffs, αλλά σχεδόν τα πάντα όπου ένας server χρειάζεται για να γίνει απευθείας online χωρίς να απασχολήσει τον αγοραστή να ψάχνει για παλιά shares με broken codes και να χρειαστεί adaptations για να τα περάσει. Δεν προσπαθώ να σου αλλάξω γνώμη σε καμία περίπτωση, απλώς διευκρινίζω κάποιες ανακρίβειες που ειπώθηκαν από μέρος σου.  Επίσης μπορώ να συνεχίσω και να σου αναλύσω και για τα υπόλοιπα project που έχεις αναφέρει, αλλά δεν μπαίνω καν στην διαδικασία.

Τώρα θα θίξω και πάλι το θέμα προσφοράς και ζήτησης αλλά αυτή την φορά με στοιχεία. Ας μιλήσουμε λοιπόν για το population των server σήμερα βασιζόμενοι στο l2topzone.com που από τα ποιο αξιόπιστα για μένα σε θέμα validation των votes. 

Ας κάνουμε στους online servers ένα sort για το χρονικό "Grand Crusade" να δούμε ο πρώτος server τι daily votes έχει
NmpwhypWSxGyz-hOUONjfg.png


Ας κάνουμε το ίδιο για το χρονικό "Goddess of Destruction Awakening"
jtXzbmi4QfaAO0s2FwEh3g.png

  
Τέλος ας ψάξουμε τον πρώτο interlude server
bQk3BnXnSZOmCLEDkv54Gg.png

Υπάρχει μια μικρή διαφορά δεν νομίζεις? Μην μου λες λοιπόν πως ηλικιακά και από θέμα εμπειρίας ο κόσμος ζητάει το latest γιατί δεν ισχύει στην περίπτωση του l2 και στο λέω από πρώτο χέρι. 

Ελπίζω να βρεις αυτό που ψάχνεις, και αν θα σε κατεύθυνα κάπου θα ήταν l2jserver.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, jtos said:

Ποίον προσπαθείς να δουλέψεις ? Βασικά δεν σε παίζουν τα άλλα παιδάκια στην γειτονιά και είπες να βγάλεις το δηλητήριο σου εδώ μέσα?

 

...

 

P.S~

γενικά είσαι εκτός θέματος και σε παρακαλώ να μην κάνεις άσχετα σχόλια ξανά, (ότι σου απάντησα είναι από ευγένια και όχι επειδή είσαι εντός θέματός) αν θες να πεις κάτι κανε το είτε σε δικό σου Post η σε Prive. όπως αναφέρω και στο πρώτο post μου εδώ έρχονται σοβαρά άτομα να απαντήσουν στης ερωτήσεις μου και να με βοηθήσουν με την εμπειρία τους, και εσύ δεν προσφέρεις τίποτα από αυτά!

Edited by Nikoll
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nikoll said:

 

...

 

P.S~

γενικά είσαι εκτός θέματος και σε παρακαλώ να μην κάνεις άσχετα σχόλια ξανά, (ότι σου απάντησα είναι από ευγένια και όχι επειδή είσαι εντός θέματός) αν θες να πεις κάτι κανε το είτε σε δικό σου Post η σε Prive. όπως αναφέρω και στο πρώτο post μου εδώ έρχονται σοβαρά άτομα να απαντήσουν στης ερωτήσεις μου και να με βοηθήσουν με την εμπειρία τους, και εσύ δεν προσφέρεις τίποτα από αυτά!

 

Αν δεν μπορείς να απαντήσεις στις ερωτήσεις μου δεν με πειράζει.

Εάν πάλι είσαι ηλικιακά όσο λες και δεν έχεις 100 Ευρώ να αγοράσεις τα αρχεία απο οποιοιδήποτε  project.. κρίμα.

Πες μου .. τι σε ενοχλεί πιο πολύ, ότι σε εκμεταλέυονται οι "gold diggers" και σου παίρνουν τα λεφτά, ή ότι δεν έχεις να τα δώσεις?

Link to comment
Share on other sites

@ΝεβερΜορε  είσαι ο δεύτερος project owner όπου διαφωνεί με τα όσα έγραψα, σχημάτισα μια πρώτη γνώμη και την είπα δεν μπορεί να αρέσει σε όλους, ούτε να είναι όλοι σύμφωνοι, και για αυτό το λόγο δημιούργησα αυτή την συζήτηση για να θέτω απορίες και όποιος θέλει με ώση σοβαρότητα διαθέτη (βλέπε ποιο πάνω) να απαντά!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nikoll said:

 

κοίτα αυτή την στιγμή δεν έχω βρει κάποια ομάδα όπου να εμπιστεύομαι έτσι ώστε να ξεκινήσω μαζί της, γιαυτό λέω να πάω σε Free, αν και ξέρω ότι θα είναι πιο δύσκολο γιατί θα έχω zero support.

 

εγώ για αρχή θέλω ο Server να παίρνει μπρος! και να έχει τα βασικά Commands άμα τα Skills & items δουλεύουν κιόλας ακόμα καλύτερα!, πιστεύεις με την L2JServer (https://bitbucket.org/account/user/l2jserver/projects/L2J) δεν θα λειτουργεί τίποτα?

δε με κατάλαβες σου έδωσα επιλογές l2jserver και acis.

Link to comment
Share on other sites

@Nightw0lf το κατάλαβα, και από τα 2 επέλεξα την L2Jerver, και για αυτό σε ρώτησα αν πιστεύεις ότι κάτι δεν θα δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nikoll said:

@Nightw0lf το κατάλαβα, και από τα 2 επέλεξα την L2Jerver, και για αυτό σε ρώτησα αν πιστεύεις ότι κάτι δεν θα δουλεύει.

οχί ολοι οι σερβερ πάνω σε αυτό βασίστηκαν, και σε αρκετές περιπτώσεις κακογράφτηκαν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...