Jump to content

Έχω Κάποιες ερωτήσεις για εσάς


Recommended Posts

Καλησπέρα σας, είμαι νέος στο Forum και αυτό είναι το πρώτο μου Post, έχοντας κάποιες απορίες για το Game άλλα και για το Developing θέλω να μοιραστώ τις απορίες μου με εσάς  που σαφώς είστε ποιο έμπυροι από εμένα πάνω σε αυτά, παρακαλώ προκαταβολικά να γίνει ένας σοβαρός διάλογος!

 

Ερωτήσεις/Απορίες:

1) ποια η διάφορα από L2J σε L2OFF, καταλαβαίνω ότι το J=JAVA & OFF=OFFICIAL, πρακτικά ώμος ποια η διαφορά? 
2) πολλοί χρήστες αναφέρονται στο L2 Classic, τι είναι λοιπόν αυτό και ποια η διαφορά από το κανονικό L2 (αν υπάρχει)?
3) κάνοντας μια μικρή ερευνά διαπίστωσα ότι πολλοί Developers έχουν Interlude Servers, γιατί συμβαίνει αυτό ενώ το παιχνίδι έχει βγάλει από τότε πολλά νέα Updates?
4) το παιχνίδι αυτή την στιγμή "τρέχει" την έκδοση Salvation, υπάρχει κάποιος ανεξάρτητος η κάποια ομάδα όπου να προσφέρει αυτήν την έκδοση (Free or Premium)?
5) στον υπολογιστή μου έχω την τελευταία έκδοση, πώς μπορώ να βρω καποιο  παλιό client σε περίπτωση όπου θέλω να ασχοληθώ με κάποια ποιο παλιά έκδοση?

 

Αυτά για αρχή! πραγματικά εύχομαι για ένα σοβαρό διάλογο έτσι ώστε να με βοηθήσετε να καταλάβω κάποια πράγματα περισσότερο, παρακαλώ και πάλι μόνο σοβαρές απαντήσεις από ανθρώπους που όντος θέλουν να κάνουν διάλογο με κάποιον που δεν έχει της γνώσης τους.

Link to comment
Share on other sites

1) java=java off= C , kapoia pragmata ginontai pio eukola stn java alla dn ginontai kan sto OFF , to off einai pio "balanced" kai "stable" apo java
2) skills/maps/interface/modifications genika
3) pio pl users sto c6 
4) dn exw idea ti einai auto sorry :D 
5) google
 

Link to comment
Share on other sites

 

  • 1) Διάβασε εδώ και θα καταλάβεις 2-3 πράγματα σχετικά με L2OFF - L2J.
    Οι περισσότεροι server εκεί έξω, Interlude ή μη, χρησιμοποιούν Java files. Είτε γιατί είναι πιο εύκολο στην επεξεργασία, είτε γιατί σχεδόν παντού, υπάρχουν οδηγοί πάνω σε Java files για το πως θα ανοίξεις έναν server και όλα τα υπόλοιπα κομμάτια του. Με γνώση πάνω στο L2J, θα κάνεις κάτι καλό. Όπως και να'χει, πλέον ανοίγουν και κλείνουν διάφοροι server εντός των 2-3 εβδομάδων. Έχει πέσει σαν παιχνίδι, αλλά βέβαια υπάρχει το community που είναι active και παίζει. Είναι πολλά και διάφορα αυτά που κάνουν έναν server να ανοίγει/κλείνει(το γνωστό πλέον wipe) κάθε τόσο. 
  • 2) Διάβασε εδώ σχετικά με το Classic Client. Στην περιγραφή τους, γράφουν πάνω κάτω το είδος του L2Classic client.
  • 3) Το Interlude client, είναι ένα από τα πιο περιζήτητα client που έμειναν. Είναι πολύ κοντά στο κλασικό gameplay που γνωρίσαμε όταν ξεκινήσαμε, αν σκεφτείς ότι από κει πέρα ρίξανε περισσότερα effects/νέοι χαρακτήρες/skills κτλπ.
  • 4) Δεν γνωρίζω κάτι σχετικό με αυτό.
  • 5) Θα πρέπει να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις ένα παλαιότερο client που θέλεις. Μπορείς να ψάξεις στο google, και θα τα βρεις.
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, MrPro* said:

1) java=java off= C , kapoia pragmata ginontai pio eukola stn java alla dn ginontai kan sto OFF , to off einai pio "balanced" kai "stable" apo java
2) skills/maps/interface/modifications genika
3) pio pl users sto c6 
4) dn exw idea ti einai auto sorry :D 
5) google
 

 

Σε ευχαριστώ αν και λακωνικός έπιασα τα πολύ βασικά!, όσο για το Salvation είναι το τελευταίο update στο παιχνίδι (βγήκε τον Δεκέμβριο) http://www.lineage2.com/en/news/announcements/salvation-first-chapter-now-live.php

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, 'Baggos' said:

 

  • 1) Διάβασε εδώ και θα καταλάβεις 2-3 πράγματα σχετικά με L2OFF - L2J.
    Οι περισσότεροι server εκεί έξω, Interlude ή μη, χρησιμοποιούν Java files. Είτε γιατί είναι πιο εύκολο στην επεξεργασία, είτε γιατί σχεδόν παντού, υπάρχουν οδηγοί πάνω σε Java files για το πως θα ανοίξεις έναν server και όλα τα υπόλοιπα κομμάτια του. Με γνώση πάνω στο L2J, θα κάνεις κάτι καλό. Όπως και να'χει, πλέον ανοίγουν και κλείνουν διάφοροι server εντός των 2-3 εβδομάδων. Έχει πέσει σαν παιχνίδι, αλλά βέβαια υπάρχει το community που είναι active και παίζει. Είναι πολλά και διάφορα αυτά που κάνουν έναν server να ανοίγει/κλείνει(το γνωστό πλέον wipe) κάθε τόσο. 
  • 2) Διάβασε εδώ σχετικά με το Classic Client. Στην περιγραφή τους, γράφουν πάνω κάτω το είδος του L2Classic client.
  • 3) Το Interlude client, είναι ένα από τα πιο περιζήτητα client που έμειναν. Είναι πολύ κοντά στο κλασικό gameplay που γνωρίσαμε όταν ξεκινήσαμε, αν σκεφτείς ότι από κει πέρα ρίξανε περισσότερα effects/νέοι χαρακτήρες/skills κτλπ.
  • 4) Δεν γνωρίζω κάτι σχετικό με αυτό.
  • 5) Θα πρέπει να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις ένα παλαιότερο client που θέλεις. Μπορείς να ψάξεις στο google, και θα τα βρεις.

 

Πραγματικά χαίρομε που είσαι τόσο αναλυτικώς, ευχαριστώ! να σου πω την αλήθεια κοίταξα και στο Java-Forum δεν βρήκα κάποιον που να έχει ένα ολοκληρωμένο server να προσφέρει! (Free or Premium), ένα καλό που μου φάνηκε το L2JUnity έκλεισε και ένα άλλο το L2JMobius άλλα αυτό διάβασα (δεν το ξέρω)  ότι κοροϊδεύει. εγώ προσωπικά θέλω ένα "πακέτο" για προσωπική χρήση (και κάτι να μην δουλεύει δεν με πειράζει τόσο) ίσος αποφάσισα να μπω στον "κόσμο" σας την λάθος στιγμή! :)

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είναι λάθος στιγμή όταν θες να μάθεις κάτι.

 

Premium για προσωπική χρήση δεν καταλαβαίνω γιατί το θες. 

Μπορείς να πάρεις κάποιο δωρεάν, και να ξεκινήσεις να μαθαίνεις τα βασικά, και βέβαια στο client που γνωρίζεις. 

Για παράδειγμα εγώ, πέρα από interlude δεν έπαιξα ποτέ. Μόνο λίγο freya. Όποτε ασχολούμαι σε αυτό το client.

Έτσι και συ θα μάθεις πιο γρήγορα πάνω σε αυτό που ξέρεις, για να μπορείς να βάζεις την ιδέα σου μαθαίνοντας στην πορεία. 

 

Σαν κάτι δωρεάν εάν θέλεις H5 μπορείς να πάρεις l2j server.

Ή πας σε shared όπου τρίτοι έχουν επεξεργαστεί/προσθέσει features. 

Για balance δεν θα μιλήσω. Αυτό είναι κάτι που δεν αγοράζετε όσο και να στο πλασάρει ο άλλος. Εσύ το φτιάχνεις είτε βάση της εμπειρίας σου(αυτό λίγο-πολύ είναι οξύμωρο), είτε από το style server που θέλεις και τι items χρησιμοποιείς. 

Το ίδιο ισχύει και για Interlude. 

Σαν free Interlude Java, aCis ή frozen. 

aCis παρέχει και "premium" απλά για νεότερες εκδόσεις πέρα του free. Και βοήθεια στο forum τους. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 'Baggos' said:

Ποτέ δεν είναι λάθος στιγμή όταν θες να μάθεις κάτι.

 

Premium για προσωπική χρήση δεν καταλαβαίνω γιατί το θες. 

Μπορείς να πάρεις κάποιο δωρεάν, και να ξεκινήσεις να μαθαίνεις τα βασικά, και βέβαια στο client που γνωρίζεις. 

Για παράδειγμα εγώ, πέρα από interlude δεν έπαιξα ποτέ. Μόνο λίγο freya. Όποτε ασχολούμαι σε αυτό το client.

Έτσι και συ θα μάθεις πιο γρήγορα πάνω σε αυτό που ξέρεις, για να μπορείς να βάζεις την ιδέα σου μαθαίνοντας στην πορεία. 

 

Σαν κάτι δωρεάν εάν θέλεις H5 μπορείς να πάρεις l2j server.

Ή πας σε shared όπου τρίτοι έχουν επεξεργαστεί/προσθέσει features. 

Για balance δεν θα μιλήσω. Αυτό είναι κάτι που δεν αγοράζετε όσο και να στο πλασάρει ο άλλος. Εσύ το φτιάχνεις είτε βάση της εμπειρίας σου(αυτό λίγο-πολύ είναι οξύμωρο), είτε από το style server που θέλεις και τι items χρησιμοποιείς. 

Το ίδιο ισχύει και για Interlude. 

Σαν free Interlude Java, aCis ή frozen. 

aCis παρέχει και "premium" απλά για νεότερες εκδόσεις πέρα του free. Και βοήθεια στο forum τους. 

 

έχεις δίκαιο έκλεισα το προηγούμενο Post μου λίγο απαισιόδοξα! 

 

άπλα μου κανει εντύπωση ότι το 2018 δεν υπάρχει ένα σταθερό (και αξιόπιστο) Grupe, συνεχίζω και σκαλίζω στο Forum και αυτό που ανακαλύπτω είναι ότι πάνω κάτω όλοι έχουν ένα κώδικα, άλλος λίγο πιο παλιό λίγο πιο καινούργιο....με κάποια Εxtra που μπορεί να έβαλε (λες και τα ζήτησε κανείς!), πραγματικά το Interlude βγήκε Δεκέμβρη του 2006 έχουμε Απρίλιο του 2018 (12 χρόνια και 22 new updates) και ακόμα κάνουμε "Fix" σε Skills & Quests....στο Interlude!

 

προσωπικά πιστεύω ότι όλα αυτά τα "Teams" είναι Fake και gold diggers! τουλάχιστον κάποτε η L2JFree είχε όλα τα τότε cronicle στο site. τα σημερινά "teams" δεν μπορούν καν να βρούνε το σωστό protocol για να συνδέσουν το server με το client και να συνδεθούμε στο salvation π.χ έστειλα μήνυμα στο L2JMobius να τον ρωτήσω για το Salvation και η απάντηση ήταν δεν είναι μέσα στο πλάνο του (το update είναι από τον Δεκέμβρη open)...και το παιδί αυτό ζητά 120euro!

 

μπορεί να το βλέπω από άλλη μεριά λόγο ηλικίας, άλλα εγώ ξέρω ότι όταν έχεις να κάνεις με την τεχνολογία και τα συναφή πρέπει πάντα να έχεις το τελευταίο μοντέλο, και αν υπάρξει καποιο πρόβλημα εκεί φαίνεται η καλή ομάδα στο να το κανει Fix σωστά και γρήγορα, και όχι να σου πουλά καλογυαλισμένα μοντέλα 10 ετών! εσύ τι πιστευτείς?

Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα να αρχίσεις με L2OFF με το πακέτο του vanganth αν το σηκώνει το πισι σου αλλιώς μονόδρομος η java

Link to comment
Share on other sites

aderfe kai l2off na paris kai l2j an den exeis gousto kai empiria den 8a bgi tpt kalo, egw pisteuw pws an ksekinisis prota me to l2 kai asxoli8is ligo kairo kai piramatistis 8a deis polla oxi mono san developer alla 8a deis to game me allo mati mpwris na kaneis tosa polla gia na mazepsis ligo tin prosoxi tou kosmou, mpwris na kaneis poli douleia kai na min katantisis pou8ena.. o logos p oi poio polu basizonte sto interlude einai 8ema empirias kai to xrima safos kai ta files panw apo c6 einai akribotera milaw panta gia private sources.. ti na s pw twra an katsoume na sizitisoume 8a sou pw polla.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nightw0lf said:

θα σου πρότεινα να αρχίσεις με L2OFF με το πακέτο του vanganth αν το σηκώνει το πισι σου αλλιώς μονόδρομος η java

 

Σκέπτομαι να ξεκινήσω της L2JFree το High Five Pack, διάβασα καλά πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Deque said:

aderfe kai l2off na paris kai l2j an den exeis gousto kai empiria den 8a bgi tpt kalo, egw pisteuw pws an ksekinisis prota me to l2 kai asxoli8is ligo kairo kai piramatistis 8a deis polla oxi mono san developer alla 8a deis to game me allo mati mpwris na kaneis tosa polla gia na mazepsis ligo tin prosoxi tou kosmou, mpwris na kaneis poli douleia kai na min katantisis pou8ena.. o logos p oi poio polu basizonte sto interlude einai 8ema empirias kai to xrima safos kai ta files panw apo c6 einai akribotera milaw panta gia private sources.. ti na s pw twra an katsoume na sizitisoume 8a sou pw polla.

 

Hey! σε γενικές γραμμές νομίζω το Post σου είναι ασαφές και εκτός θέματος!

 

πιο πάνω αναφέρω κάτι που μάλλον δεν το διάβασες 1) ότι δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω αν όντως κάτι είναι καλό και δουλεύει σε έναν ικανοποιητικό βαθμό, 2) δεν σκοπεύω το όποιο project Μου να το κάνω Public! τώρα για να σου εξηγήσω το τι ψάχνω για να γυρίσουμε στο θέμα, εγώ είναι αλήθεια ότι ψαχνό ένα Salvation pack! δεν το βρίσκω!, έτσι μάλλον θα καταλήξω  στο High Five της  L2JFree γιατί αν και free ο κόσμος στα Post λέει καλά λόγια σίγουρα "τρέχει" και μπορώ να μπω!(εγώ προτιμώ να πληρώσω και να πάρω κάτι καλύτερο άλλα δεν βρίσκω).

 

προσωπικά το Lineage το βλέπω σαν το Sims....με εκατοντάδες Items & Npcs όπου μπορώ να τα πάρω και να τα στήσω όπως εγώ επιθυμώ (full customization), στα Games όπου έχω παίξει έχω κανει άπειρα Sieges/pvp/farm η ότι άλλο κανει κάποιος στο Lineage και δεν με ενδιαφέρει να το κάνω ξανά ούτε ως παίχτης ούτε ως "Developer", και γιαυτό τον λόγο ψάχνω να βρω μια καινούργια version του παιχνιδιού (GH/Salvation)για να έχω περισσότερα  Items & Npcs/Effects να περνάω την ώρα μου, όπου σίγουρα κάπου υπάρχουν γιατί υπάρχουν και Server που τρέχουν αυτά τα Updates και δεν ασχολούνται με το Interlude που έχει βγει εδώ και 12 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nikoll said:

 

έχεις δίκαιο έκλεισα το προηγούμενο Post μου λίγο απαισιόδοξα! 

 

άπλα μου κανει εντύπωση ότι το 2018 δεν υπάρχει ένα σταθερό (και αξιόπιστο) Grupe, συνεχίζω και σκαλίζω στο Forum και αυτό που ανακαλύπτω είναι ότι πάνω κάτω όλοι έχουν ένα κώδικα, άλλος λίγο πιο παλιό λίγο πιο καινούργιο....με κάποια Εxtra που μπορεί να έβαλε (λες και τα ζήτησε κανείς!), πραγματικά το Interlude βγήκε Δεκέμβρη του 2006 έχουμε Απρίλιο του 2018 (12 χρόνια και 22 new updates) και ακόμα κάνουμε "Fix" σε Skills & Quests....στο Interlude!

 

προσωπικά πιστεύω ότι όλα αυτά τα "Teams" είναι Fake και gold diggers! τουλάχιστον κάποτε η L2JFree είχε όλα τα τότε cronicle στο site. τα σημερινά "teams" δεν μπορούν καν να βρούνε το σωστό protocol για να συνδέσουν το server με το client και να συνδεθούμε στο salvation π.χ έστειλα μήνυμα στο L2JMobius να τον ρωτήσω για το Salvation και η απάντηση ήταν δεν είναι μέσα στο πλάνο του (το update είναι από τον Δεκέμβρη open)...και το παιδί αυτό ζητά 120euro!

 

μπορεί να το βλέπω από άλλη μεριά λόγο ηλικίας, άλλα εγώ ξέρω ότι όταν έχεις να κάνεις με την τεχνολογία και τα συναφή πρέπει πάντα να έχεις το τελευταίο μοντέλο, και αν υπάρξει καποιο πρόβλημα εκεί φαίνεται η καλή ομάδα στο να το κανει Fix σωστά και γρήγορα, και όχι να σου πουλά καλογυαλισμένα μοντέλα 10 ετών! εσύ τι πιστευτείς?

Για να μπεις στην διαδικασία να ασχοληθείς με κάτι, πρέπει να υπάρχει και το ανάλογο κίνητρο. Το γεγονός ότι δεν βρίσκεις αυτό που ψάχνεις, είναι λογικό και η απάντηση είναι ότι δεν υπάρχει η απαραίτητη ζήτηση.  Σε διαβεβαιώ πως εάν πολύς κόσμος ζητούσε και έψαχνε salvation source's θα υπήρχαν όχι 1-2 αλλά 5 επιλογές να επιλέξεις. Από μόνος είδες, πως το μισό φόρουμ δεν ξέρει καν τι είναι.  Προφορά και ζήτηση λέγεται! Το 95% των private server's είναι είτε H5 είτε interlude, και αυτό γιατί αυτό ζητάει ο κόσμος. Ο χαρακτηρισμός σου ως "Fake" και "gold diggers" είναι άτοπος και λανθασμένος, καθώς δεν μπορείς να χαρακτηρίζεις έτσι κάποιον για την επιλογή του δουλέψει πάνω σε συγκεκριμένα χρονικά την στιγμή που ο ίδιος είπες πως ακόμη παλεύουμε να τελειώσουμε το interlude.  Για παράδειγμα στο δικό μου project που τρέχει 4-5 χρόνια, και έχει πολλούς χρήστες αν όχι τους περισσότερους στο είδος του (καλώς η κακώς), παλεύουμε τόσα χρόνια να περιορίσουμε τα προβλήματα και κάθε εβδομάδα, εμφανίζονται καινούργια. Καλό λοιπόν είναι να εκτιμάμε την δουλειά του καθενός για αυτό που είναι. Στο κάτω κάτω o mobius και ο κάθε mobius δεν σε ανάγκασε να αγοράσεις, αλλά ούτε και σε φλόμωσε στο ψέμα. 

Χωρίς παρεξήγηση πάντα, κουβέντα κάνουμε
Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nikoll said:

 

Σκέπτομαι να ξεκινήσω της L2JFree το High Five Pack, διάβασα καλά πράγματα!

είναι πολυ παλιό η l2jserver H5 η aCis Interlude όλα υπάρχουν στο φόρουμ δωρεάν αν θες να ξεκινήσεις να μαθαίνεις

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, `NeverMore said:

Για να μπεις στην διαδικασία να ασχοληθείς με κάτι, πρέπει να υπάρχει και το ανάλογο κίνητρο. Το γεγονός ότι δεν βρίσκεις αυτό που ψάχνεις, είναι λογικό και η απάντηση είναι ότι δεν υπάρχει η απαραίτητη ζήτηση.  Σε διαβεβαιώ πως εάν πολύς κόσμος ζητούσε και έψαχνε salvation source's θα υπήρχαν όχι 1-2 αλλά 5 επιλογές να επιλέξεις. Από μόνος είδες, πως το μισό φόρουμ δεν ξέρει καν τι είναι.  Προφορά και ζήτηση λέγεται! Το 95% των private server's είναι είτε H5 είτε interlude, και αυτό γιατί αυτό ζητάει ο κόσμος. Ο χαρακτηρισμός σου ως "Fake" και "gold diggers" είναι άτοπος και λανθασμένος, καθώς δεν μπορείς να χαρακτηρίζεις έτσι κάποιον για την επιλογή του δουλέψει πάνω σε συγκεκριμένα χρονικά την στιγμή που ο ίδιος είπες πως ακόμη παλεύουμε να τελειώσουμε το interlude.  Για παράδειγμα στο δικό μου project που τρέχει 4-5 χρόνια, και έχει πολλούς χρήστες αν όχι τους περισσότερους στο είδος του (καλώς η κακώς), παλεύουμε τόσα χρόνια να περιορίσουμε τα προβλήματα και κάθε εβδομάδα, εμφανίζονται καινούργια. Καλό λοιπόν είναι να εκτιμάμε την δουλειά του καθενός για αυτό που είναι. Στο κάτω κάτω o mobius και ο κάθε mobius δεν σε ανάγκασε να αγοράσεις, αλλά ούτε και σε φλόμωσε στο ψέμα. 

 

χαίρομε όπου μέρα με την μέρα έρχονται και άλλοι άνθρωποι στο topic και χαίρομε ιδιαίτερα που ένας από αυτούς είσαι εσύ ένας άνθρωπος όπου έχει το δικό του Team, τώρα to ξεκίνησες ωραία και συμφωνώ μέχρι το σημείο όπου λες "Το 95% των private server's είναι είτε H5 είτε interlude, και αυτό γιατί αυτό ζητάει ο κόσμος", επίτρεψέ μου να σου πω και λόγο ηλικίας και λόγο εμπειρίας ότι ο κόσμος (ο υποψήφιος πελάτης αν θες) θέλει πάντα το ποιο καινούργιο, no matter what! 

 

όσον άφορα την έκφρασή μου "Fake" και "gold diggers", λυπάμαι άλλα δεν την  αποσύρω απεναντίας θα την ενισχύσω λέγοντας σου το εξής (από ότι έχω διαβάσει και μιλήσει με ανθρώπους αυτές της μέρες) ο κόσμος τους "έχει πάρει πρέφα"
ακόμα και αν δόση λεφτά για κάτι μετά δεν ξανά δίνει! π.χ: από το 1 ως το 5 καταλαβαίνετε γιατί λέω το "gold diggers"
1) L2JServer είχε source για C4/C5/Interlude/H5 δωρεάν! (Έκλεισαν γιατί τους κυνήγησαν)
2) L2JUnity με 20euro/μήνα σου έδινε πρόσβαση σε source με Daily Updates και ξεκίνησε από IO -->Helios --> GC (Έκλεισαν γιατί τους έκλεβε τα Daily Updates μια άλλη ομάδα...δεν θα πω ποια!)
3) L2JMobius όπου πήρε ότι Free βρήκε από τα 2 προηγούμενα Project και τα χρεώνει 120euro τώρα, (τον ρώτησα ως υποψήφιος πελάτης γιατί αφού έχει τόσα Source, γιατί να όχι και το Salvation, του ξέφυγε και μου είπε ότι δεν ξέρη πως να το κανει αυτό...)
4) L2JSunrise όπου ζητάει 40euro χωρίς source και 150euro για source μόνο του H5...Α ναι, και καμιά 15αρα Custom Stuffs (με μηδενική αναφορά σε retail like)
5) L2JaCis OK με 10euro αλλά patch 1 φορά τον μήνα (το δα και με τα μάτια μου στο forum του)

 

τώρα όσον αφορά το "Fake", μου λες "Από μόνος είδες, πως το μισό φόρουμ δεν ξέρει καν τι είναι." αυτό που λες δεν ισχύει ξέρουν και πολύ καλά μάλιστα δεν υπάρχει  Weapon/Armor/Item Ακόμα και Mount όπου να μην υπάρχει Guide "το πως να το βάλετε σε Interlude H5 Sever" άρα οι players θέλουν τα νέα πράγματα, άρα αφού τα θέλουν γιατί ο κόσμος έχει σταματήσει στο Interlude? και τώρα έρχεται και η απάντηση του ενός εκατομμυρίου! δεν υπάρχει θέληση και γνώση (καλή ώρα δεν μπορούνε να βρούμε ούτε το protocol!), όπως είπε και ο πολλάκις στη βουλή κάνουν Copy/Pasta και να τα euro και να τα μανιτάρια server όπου όπως είπε και ο φίλος ποιο πάνω κλίνουν μέσα σε 10 μέρες γιατί  ο κόσμος βαριετέ να βλέπει τον ίδιο npc με άλλο όνομα!

κλίνοντας αποσαφηνίζω αυτό που είπες για να είμαι σωστός, γιατί μου φάνηκε ότι με παρουσίασες λίγο αχάριστο με αυτο που είπες "Καλό λοιπόν είναι να εκτιμάμε την δουλειά του καθενός για αυτό που είναι." πρώτα απ όλα σας εκτιμώ όλους ως οντότητες {και άνοιξα αυτό το topic για να μάθω από εσάς}, αλλά όταν βγαίνεις στην αγορά και πουλάς κάτι, θα πρέπει να είσαι έτυμος να ακούσεις και την κριτική για το προϊόν όπου προσφέρεις, μόνο έτσι πας παρακάτω και βελτιώνεις το προϊόν η την υπηρεσία που παρέχεις.

 

Sorry for the huge post!~ 

Edited by Nikoll
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nightw0lf said:

είναι πολυ παλιό η l2jserver H5 η aCis Interlude όλα υπάρχουν στο φόρουμ δωρεάν αν θες να ξεκινήσεις να μαθαίνεις

 

κοίτα αυτή την στιγμή δεν έχω βρει κάποια ομάδα όπου να εμπιστεύομαι έτσι ώστε να ξεκινήσω μαζί της, γιαυτό λέω να πάω σε Free, αν και ξέρω ότι θα είναι πιο δύσκολο γιατί θα έχω zero support.

 

εγώ για αρχή θέλω ο Server να παίρνει μπρος! και να έχει τα βασικά Commands άμα τα Skills & items δουλεύουν κιόλας ακόμα καλύτερα!, πιστεύεις με την L2JServer (https://bitbucket.org/account/user/l2jserver/projects/L2J) δεν θα λειτουργεί τίποτα?

Edited by Nikoll
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...