Jump to content

[Help]Πρόβλημα Με Eclipse


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το eclipse, ποιο συγκεκριμένα παίρνω το παρακάτω error:

 

http://prntscr.com/efwp5c

 

Η έκδοση του eclipse είναι η Neon.2 Release (4.6.2), έχω περάσει επίσης τη μεταβλητή JAVA_HOME στις μεταβλητές του λογαριασμού μου και κάνει point σωστά στο φάκελο της java....

Επίσης έχω επιλέξει ως βασικό JRE μέσα από το eclipse τη διαδρομή της java στο pc μου... παρόλο αυτά παίρνω αυτό το error.... Αν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μου πει :)

 

Link to comment
Share on other sites

Τη μεταβλητη JAVA_HOME τι τιμη την εχεις δωσει?

 

Edit: Νομιζω την εχεις δωσει τιμη για JRE ενω αν δεν κανω λαθος θελει να δωσεις path για JDK

Edited by Solomun
Link to comment
Share on other sites

Στη JAVA_HOME έχω δώσει το path της java: C:\Program Files\Java\jre1.8.0_121

 

Αυτό το τελευταίο που είπες θα μου πεις πως το φτιάχνω γιατί δεν το κατάλαβα....

Link to comment
Share on other sites

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index-jsp-138363.html

 

Κατεβασε και κανε install JDK (Java development kit) αν δεν εχεις ηδη, και δοκιμασε στη JAVA_HOME να βαλεις το path της JDK

Link to comment
Share on other sites

Στη JAVA_HOME έχω δώσει το path της java: C:\Program Files\Java\jre1.8.0_121

 

Αυτό το τελευταίο που είπες θα μου πεις πως το φτιάχνω γιατί δεν το κατάλαβα....

δωσε το παθ που λεει jdk1.8.0 οχι jre

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να στε καλά όλα κομπλέ!!! Κατέβασα και εγκατέστησα το JDK και όρισα το path του στη java-home και δούλεψε :)

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να στε καλά όλα κομπλέ!!! Κατέβασα και εγκατέστησα το JDK και όρισα το path του στη java-home και δούλεψε :)

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!

Τιποτα φιλε, καλη συνεχεια...Πατα και "Best Answer" σε περιπτωση που εχει κ αλλος το ιδιο προβλημα να βρει τη λυση ευκολα :)

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα πατας το κουμπι "Mark Solved" κατω δεξια στο ποστ που δειχνει την απαντηση αλλα απο οτι βλεπω δεν εισαι στο σωστο section επομενως ισως να μην εχει :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...