Jump to content

Paypal Αρνητικο Υπολοιπο


Malossi

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες,

 

Προσφατα πουλισα ενα iphone 6 στο ebay . Ο αγοραστης κανονικα πληρωσε με paypal και το κινητο εφυγε απο μενα κανονικα μεσω ταχυδρομειου. Μετα απο 20 ημερες ο αγοραστης εκανε dispute στο paypal οτι δεν εχει παραλαβει το κινητο και το paypal balance μου ειναι -800 ευρω. Θελω να σας ρωτησω εαν σας εχει τυχει κατι παρομοιο . To paypal μου ειναι verified με την προπληρωμενη μου και τον τραπεζικο μου λογαριασμο . Τι γινετε σε αυτην την περιπτωση? Απλα αγνοω το  αρνητικο υπολοιπο και φτιαχνω αλλο paypal η θα εχω μπλεξιματα με τιποτα δικαστηρια κ.τ.λ?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

[EN] just pay back the money lol

they will go to court and then people can come and seize 
things from your home
like computer, tv
they will hire a collection agency
they will remind you to pay the money
otherwise they will go to court
 
Cheers
Edited by Celestine
Link to comment
Share on other sites

Even here in Greece?

 

even in greece yes they dont care about where do u live money are money

you cant play with paypal etc u think u got -800 Euros balance and u think you can open new paypal account? they will see what u done

Edited by Celestine
Link to comment
Share on other sites

apla kane reolve to dispute.An estiles edws me taxudromio to iphone apla dose sthn paypal ta stoixha ths apaostolhs.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στην πραγματικότητα του έστειλες το iPhone? Αν το έστειλες τότε στείλε όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω τα αποδεικτικά και θα φάει ο άλλος την παπάρα στο τέλος. Αν δε το έστειλες, βρες 8 κατοστάρικα :P Και αν το έστειλες ΔΕΣ αν το παρέλαβε. Και μετά σκάστου και μια μήνυση/dispute εσύ :P 

Link to comment
Share on other sites

Πουλαω εδω και χρονια στο ebay, αν εχεις tracking number προσπαθησε να το λυσεις. Αν δεν εχεις (εισαι τρομπας αν εστειλες αντικειμενο των 800€ και δεν

εδωσες 2.5€ παραπανω για να παει συστημενο) γραψτους στα παπαρια σου και μην ξανακανεις λογαριασμο paypal sto ονομα σου.

 

Αν εχεις καρτα συνδεδεμενη ακυρωσε την απο την τραπεζα σου. Αν εχεις λογαριασμο απλα το ξεχνας να τον ξανασυνδεσεις(οχι δεν μπορουν να τραβηξουν λεφτα απο εκει)

 

Κανεις format(ναι format, τραβανε πολλα στοιχεια μεσω javascript) και κανεις αλλο λογαριασμο σε ονομα φιλου/συγγενη σου.

 

Δεν προκειται να γινει τιποτα περα απο 2-3 e-mails απλα το ονομα σου θα ειναι blacklist.

Edited by Asmodeus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Παιδιά έχω και γω το ίδιο θέμα. Έχω αρνητικό υπόλοιπο 77 δολάρια. Τα λεφτά είδα τα επέστρεψε η paypal στο ebay του πελάτη μου επειδή άργησα να το στείλω. Εγώ είχα χρησιμοποιείσει 60κατι ευρώ και τώρα είναι το αρνητικό υπόλοιπο αυτά τα λεφτά. 

Αν δεν βάλω τα λεφτά θα έχω δικαστήρια κτλ ή αν τα βάλω υπάρχει περίπτωση να μου ζητηθεί αποζημίωση; 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...