Jump to content

[Gr] Κλέψανε Macbook.


Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!
Έχει 2 βδομάδες που κλέψανε ένα macbook απο έναν φίλο μου...
Δεν μπορούμε να το βρούμε με τίποτα και ο νόμος δεν μας βοηθάει καθόλου πανω στο θέμα, υπάρχει περίπτωση μέσω της mac adress
που έχουμε να μπορέσουμε καπως να το βρούμε?
είναι αρκετά επείγον, όποιος έχει καμια ιδέα στο τι μπορεί να γίνει ας μου πει παρακαλώ.
Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

η mac address είναι για το internet, πως συνδίασες την mac adress με το mac book δεν καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

η mac address είναι για το internet, πως συνδίασες την mac adress με το mac book δεν καταλαβαίνω

:happyforever:  :happyforever:  :happyforever:  :happyforever:  :happyforever:  :happyforever:  :happyforever:  :happyforever:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιες απαντήσεις είναι που σε βοηθάνε τόσο....
ότι να ναι πραγματικά!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το reply...αλλά δυστυχώς δεν γίνεται ούτε με αυτόν τον τρόπο... :/

Link to comment
Share on other sites

η mac address είναι για το internet, πως συνδίασες την mac adress με το mac book δεν καταλαβαίνω

είναι το μόνο που έχουμε προς το παρών...και μια ip απο την οποία το άτομο που το έκλεψε συνδέθηκε στο facebook με το προφιλ του παιδιού (διοτι ανοίγει αυτόματα)

Link to comment
Share on other sites

είναι το μόνο που έχουμε προς το παρών...και μια ip απο την οποία το άτομο που το έκλεψε συνδέθηκε στο facebook με το προφιλ του παιδιού (διοτι ανοίγει αυτόματα)

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Όλες οι ip είναι στατικ στην ελλάδα και αλλάζουν, και η ip δείχνει ότι είναι πάνω στον isp και δεν μπορείς να βρεις διεύθυνση
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Όλες οι ip είναι στατικ στην ελλάδα και αλλάζουν, και η ip δείχνει ότι είναι πάνω στον isp και δεν μπορείς να βρεις διεύθυνση

bye bye 3.000euro με λίγα λόγια...

Link to comment
Share on other sites

bye bye 3.000euro με λίγα λόγια...

 

 

Φιλε τωρα δεν το βρισκεις...

 

Και αυτος δινει 3000 για mac και δεν το προσεχει?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τωρα δεν το βρισκεις...

 

Και αυτος δινει 3000 για mac και δεν το προσεχει?

το πρόσεχε αλλα που να σου εξηγώ τώρα...μεγάλη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

αν είναι ακριβό mac πρέπει να έχει ένα είδους gps στην κάρτα δικτύου. αν αυτή που στο πήραν είναι ψαγμένοι αλλάζουνε την κάρτα δικτύου kai bye.

δεν είμαι σίγουρος αν είναι εκεί έτσι έχω ακούσει   

Link to comment
Share on other sites

"νόμος δεν μας βοηθάει καθόλου πανω στο θέμα"

 

Πες μου, τι προσπάθησες μέχρι τώρα;

 

Πήγες αστυνομία; Και αν ναι, τι σου είπαν;

 

Επίσης, μήπως είχε εγκαταστημένη την εφαρμογή "Find my Iphone"; (είναι παραπλανητικό το όνομα, είναι και για Mac)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...