Jump to content

[Help]Κωδικός Χρήστη Windows XP


LuckyStr1ke

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Χθες είχα αλλάξει το password από τον χρήστη του pc μου... (control panel etc..)

Αλλά να που μου ήρθαν όλα ανάποδα... Ξέχασα τον κωδικό από τον χρήστη, πιστεύω να καταλάβατε τι εννοώ ( όταν ανοίγω το pc στην αρχή που επιλέγεις χρήστη) και έτσι δεν μπορώ να μπω στον υπολογιστή!!!! Έλεγα να το κάνω ένα format αλλά έχω σημαντικά αρχεία μέσα και δεν θέλω να χαθούν. Υπάρχει περίπτωση να μπω κάπως στο pc?

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν ήσουν με administrator μπορείς να μπείς με safe mode στο administrator account και να αλάξεις τον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν ήσουν με administrator μπορείς να μπείς με safe mode στο administrator account και να αλάξεις τον κωδικό.

To pc μου έχει μόνο έναν χρήστη admin εγώ μόνο δηλαδή και δεν μπορώ να κάνω τίποτα αυτή τη στιγμή :/

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

λοιπον εχω ενα προγραμμα που το κανεις boot απο cd, και σ φτιαχνει καινουργιο admin user και μετα αλλαζεις κωδικο των user, ενδιαφερεσε? τσαμπε στο δινω, αλλα επειδη ειναι warez και απαγορευεται στειλε μου Pm.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Χθες είχα αλλάξει το password από τον χρήστη του pc μου... (control panel etc..)

Αλλά να που μου ήρθαν όλα ανάποδα... Ξέχασα τον κωδικό από τον χρήστη, πιστεύω να καταλάβατε τι εννοώ ( όταν ανοίγω το pc στην αρχή που επιλέγεις χρήστη) και έτσι δεν μπορώ να μπω στον υπολογιστή!!!! Έλεγα να το κάνω ένα format αλλά έχω σημαντικά αρχεία μέσα και δεν θέλω να χαθούν. Υπάρχει περίπτωση να μπω κάπως στο pc?

+

ΜΗΝ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΕΣΕ!

Λοιπόν

βρίσκεις το προγραμματάκι erd commander ( Maybe this και επειδή είναι σε iso μορφή το καις σε ένα cd και ξεκινάς το pc σου απο αυτό το cd.(first boot να επιλέξεις το cd-rom σου)

Περιμένεις να φορτώσει κάτι σε περιβάλλον που μοιάζει σε windows και υπάρχει μια επιλογή που λέει locksmith.

απο εκει πας και αλλάζεις όποιο password θελεις.

περισσότερες οδηγίες πλεύσεως για ρίξε μια ματιά σε αυτό:

1. Insert the ERD Commander Boot CD into the drive and restart the system

 

2. Boot the computer using ERD Commander Boot CD. You may have to set the boot order in the BIOS first.

 

3. Select your Windows XP installation from the list

 

locksmith0.png

 

4. From the ERD Commander menu (Start menu), click System Tools and click Locksmith

 

locksmith1.png

 

5. Click Next

 

locksmith2.png

 

6. Select the administrator account from the list for which you want to reset the password.

 

locksmith3.png

 

7. Type the new password in both the boxes, click Next and click Finish

 

locksmith4.png

 

 

 

ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ

 

Αν ο χρήστης για τον οποίο έχετε ξεχάσει τον κωδικό πρόσβασης δεν είναι ο administrator: 
Κάντε επανεκκίνηση του υπολογίστή και πατήστε F8. Στο Menuπου θα εμφανιστεί επιλέξτε Ασφαλής λειτουργία (Safemode). Όταν φορτώσουν τα Windowsμπείτε σαν χρηστης Administrator. Έπειτα από τον Πίνακα ελέγχου (ControlPanel)-> Λογαργιασμοί χρηστών (Useraccounts) επιλέξτε τον λογαργιασμό που θέλετε και αφαιρέστε τον κωδικό πρόσβασης 
Αν ο χρήστης για τον οποίο έχετε ξεχάσει τον κωδικό πρόσβασης είναι ο administrator: 
1. Θα χρειαστείτε το CDτων Windows. Βάλτε το CDκαι κάντε επανεκκίνηση του υπολογίστή.
2. Πατήστε ένα πλήκτρο όταν δείτε Πατήστε ένα πλήκτρο για εκκίνηση μέσω του CD(PressanykeytobootfromCD)
3. Όταν δείτε την αρχίκη οθόνη της εγκατάστασης πατήστε Enter
4. Στους Όρους χρήσης πατήστε F8
5. Στην επόμενη οθόνη πατήστε Rγια επισκευή των Windows
6. Έπειτα θα αρχίσει η αντιγραφή κάποιων αρχείων και όταν τελειώσει ο υπολογιστής θα κάνει επανεκκίνηση.Μην επαναλάβετε το βήμα 2
7. Θα εμφανιστεί η οθόνη εγκατάστασης. Όταν δείτε κάτω αριστερά Εγκατάσταση συσκευών (Installingdevices) πατήστε Shift + F10
8. Στο παράθυρο που θα ανοίξει πληκτρολογήστε controluserpasswords2
9. Θα ανοίξει ένα παράθυρο όπου μπορείτε να επιλέξετε κάποιον χρήστη και να πατήσετε Επαναφορά κωδικού πρόσβασης (Passwordreset)
10. Κλείστε τα παράθυρα και αφήστε να ολοκληρωθεί η επισκευή των Windows

 

ακομα ενας τροπος!!


http://www.petri.co.il/forgot_administrator_password.htm#1

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βαρεθηκα...

 

https://rapidshare.com/#!download|53p5|1349184785|Hiren_s_BootCD_10.rar|195212|0|0

παρτο.

 

πληροφοριες για το τι κανει εδω..

http://www.hiren.info/pages/bootcd

 

@netron πολυ καλο το εχω κ αυτο κ λειτουργει πολυ σωστα

Link to comment
Share on other sites

exw windows xp

LOL ακόμα αυτό το έχεις το πρόβλημα από τον Ιούνιο?
Link to comment
Share on other sites

Na pw tin alitheia apo tote pou ksexasa to pass sto pc dn toxw ksanapira3ei... Alla tha dokimasw na dw ti tha paixtei an dokimasw ayta p mou lete. Eyxaristw gia to xrono sas :good sir:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...