Jump to content

[GR]Βοήθεια...Συμβουλές περί web designer


Intigko

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά, κιάν είμαι σε λάθος section ζητω συγγνώμη γιατι έψαχνα που να το κάνω αλλα δεν κατάλαβα και έτσι το ανοίγω εδώ.

 

Λοιπόν, σκέφτομαι να ασχοληθώ με τα website επαγγελματικά(βρήκα και κάτι βιβλία από το internet και σκέφτομαι να τα αγοράσω αφού λέω να ασχοληθώ επαγγελματικά)

 

Πείτε μου πια γλώσσα προγραμματισμού χρειάζεται να μάθω τι προγράμματα πρέπει να βρω τι βιβλία να διαβάσω για να γίνω ένας πολύ καλός web designer.

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Web designer ή web developer?

 

Έχει διαφορά.

 

Αν θες web designer τότε ασχολείσαι μόνο με την εμφάνιση και όχι τον κώδικα, οπότε δουλεύεις πάνω στο photoshop.

Αν θες να επεξεργάζεσαι κώδικα, τότε χρειάζεσαι γνώσεις html για βασικές σελίδες, javascript και php για προχωρημένες και για τα υπόλοιπα το βλέπεις στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Web designer ή web developer?

 

Έχει διαφορά.

 

Αν θες web designer τότε ασχολείσαι μόνο με την εμφάνιση και όχι τον κώδικα, οπότε δουλεύεις πάνω στο photoshop.

Αν θες να επεξεργάζεσαι κώδικα, τότε χρειάζεσαι γνώσεις html για βασικές σελίδες, javascript και php για προχωρημένες και για τα υπόλοιπα το βλέπεις στο μέλλον.

 

Και τα δυο.

Άρα τώρα ξέρω ότι πρέπει να ασχοληθώ με Javascript,HTML,και PHP(ορε βιβλία και tutorial που έχω να δω)

 

Αυτό το photoshop μήπως ξέρεις που μπορώ να το βρω δωρεάν ;

Γιατί ψάχνω,ψάχνω αλλα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο.

Άρα τώρα ξέρω ότι πρέπει να ασχοληθώ με Javascript,HTML,και PHP(ορε βιβλία και tutorial που έχω να δω)

 

Αυτό το photoshop μήπως ξέρεις που μπορώ να το βρω δωρεάν ;

Γιατί ψάχνω,ψάχνω αλλα τίποτα.

google it , υπάρχουν πολλά πιστεύω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ένας web-designer πρέπει να έχει βασικές γνώσεις HTML/CSS/JS για να μπορεί αυτά που σχεδιάζει στο photoshop να τα παράγει σε web templates.

 

Οπότε ξεκίνα με αυτά. Άμα στο μέλλον θες να ασχοληθείς με development, μάθε PHP και ασχολήσου με Frameworks για PHP.

 

Εύχομαι κάποια μέρα να μπορούμε να συνεργαστούμε κιόλας :)

Link to comment
Share on other sites

βασικές γνώσεις HTML/CSS/JS

Α έβαζες και την php μέσα. Εγώ προσπαθούσα να βάλω κάτι contact forms σε ένα site και όλα τα contacts που κατέβαζα είχαν php.(Ίσως κάνω λάθος. Ακόμα μαθαίνω..)
Link to comment
Share on other sites

Ένας web-designer πρέπει να έχει βασικές γνώσεις HTML/CSS/JS για να μπορεί αυτά που σχεδιάζει στο photoshop να τα παράγει σε web templates.

 

Οπότε ξεκίνα με αυτά. Άμα στο μέλλον θες να ασχοληθείς με development, μάθε PHP και ασχολήσου με Frameworks για PHP.

 

Εύχομαι κάποια μέρα να μπορούμε να συνεργαστούμε κιόλας :)

Μου τα είπες καλύτερα εσύ,ευχαριστώ!!!

Εσύ ξεκίνησες να διαβάσεις κανένα βιβλίο ; μήπως έχεις να μου προτείνεις κάποια κατά προτίμηση ;

A, και μήπως ξέρεις που μπορώ να βρω αυτό το Photoshopo photoshop_cs5_50x50.gif;

Δωρεάν ;

Η το αγοράσατε όλη εσείς που το έχετε.

Link to comment
Share on other sites

 

A, και μήπως ξέρεις που μπορώ να βρω αυτό το Photoshopo photoshop_cs5_50x50.gif;

Δωρεάν ;

Η το αγοράσατε όλη εσείς που το έχετε.

check your private message ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι αμα το αγορασεις κανει κανα 1500 ευρω αστο καλυτερα δωρεαν..

του έχω στείλει σε pm και το 5 και το 6 μαζί με crack !!!

Link to comment
Share on other sites

The topic or board you are looking for appears to be either missing or off limits to you.

vip section ^_^

τέλος πάντων..ναι έχει βγει~

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...